Herşey Bir Gülüşle Başlar

GÜLÜŞÜNÜZ, EN DEĞERLİ AKSESUARINIZDIR…

Herşey Bir Gülüşle Başlar

 

 İlk gülüşte Aşk

Araştırmalar gösteriyor ki aşk ilk görüşte değil ilk gülüşte başlıyor” diyen Ortodontist Sezen Yalçın’a göre aşkın başrol oyuncusu; sıcacık ve güzel bir gülümseme… ABD’de bin kişiyle yapılan bir araştırmaya değinen Ortodontist Dr. Aylin Sezen Yalçın, iki kişi karşılaştığında ilk olarak birbirlerinin gülüşünden etkilendiğini söylüyor.

“İlk görüşte aşk değil ilk gülüşte aşk kavramının doğruluğunu araştırmalar da ispatlıyor” şeklinde konuşan Dr. Yalçın, araştırmaya göre karşılaşma sırasında insanların, ikinci sırada gözlere, üçüncü sırada ise ağız kokusuna dikkat ettiğini söylüyor.

Gülümsemeyi; kendine güven kazandıran, çevredeki kişilerde olumlu duygular uyandıran ve en önemlisi mutluluk hormonu endorfin salınımını arttıran, doğal bir iyileştirici’ olarak tanımlayan Dr. Yalçın, şöyle konuşuyor: “Gülerken dişlerinin görünmesinden memnun olmayan çok sayıda kişi bize başvuruyor. Bazen ağrılı ve acil durumları tedavi ederken, diğer bir taraftan da kişiye özel ‘gülüş tasarımı’ uygulayarak kusursuz gülüşler yaratıyoruz.

Gülüşünüzü Değiştirecek 7 Önemli Tedavi

  • Ortodontik Tedavi

Gençlere ve genç erişkinlere Ortodontik Tedaviyi şiddetle öneriyorum. Size en uygun olan tedavi seçeneğini öğrendikten sonra 1 yıl içinde sağlıklı yepyeni bir gülüşe kavuşuyorsunuz.

  • İmplant

Dental implantlar diş kaybının olduğu bölgelerdeki eksikliği gidermek amacıyla kullanılmaktadırlar. Kuron dışında kökün de ağza yerleştirilmek istenmesindeki ana amaç kemiğin varlığını korumaktır. Bu nedenle köprü yerine implant tercih edilmektedir. Dişler çekildikten sonra o dişlerin etrafını saran kemik zamanla erimeye başlar, buna rezorpsiyon denir. Kemiğin bu şekilde kaybı sonucunda yüzün profili bozulur, dudak desteği ortadan kalkar, ağız çevresindeki kırışıklıklar artar ve burun ve çene ucu birbirine iyice yaklaşır. Bu nedenlerle, çekilmiş dişlerin köklerinin yerine implant yerleştirilmesi düşünülmelidir. Kemik, implant yüzeyleri ile sıkı bir bağ kurar, doğal dişler gibi fonksiyona girmelerini sağlar. Isırma ve çiğneme fonksiyonları kemiği stimüle ederek kemik erimesini önlemektedir.

  • Seramik Venerler
  • Estetik Dolgular (bonding)
  • Beyazlatma
  • Dişeti Seviyeleme
  • Gülüş Tasarımı ve Botox

 

 

Mis Gibi bir Nefes İçin..

-Günde 2 kez Diş fırçalayın ve Diş ipi kullanın,

-Dilinizin temizliğini unutmayın

-Günlük Florür içeren gargaraları ihmal etmeyin

-Protez, implant ve dolgularınızın bakımlarını ihmal etmeyin

-Sebze meyve tüketerek tükürük akışınızı arttırın

-Sigaraya son!

-6 Ayda 1 Diş Hekimi kontrolünüzü aksatmayın.

-Şekersiz sakızı yemeklerden sonra 10 dakika çiğneyin

Subscribe to our campaign

Copyrights © 2020 Dentram Dental Clinics
This site Cosmetic Dentistry and General Dentistry is intended to inform patients about the applications. The information contained in the site content is to inform, certainly no substitute for putting this information to medical purposes examination and diagnosis of the patient's physician.