Flor Uygulaması

Flor Nedir?

İnsan vücudu için yaşamsal değeri olan yedi eser elementten biri flordur.  Çürüğü engellemek için kullanılan en değerli mineral, flordur. 

Flor Uygulaması

Florür Uygulaması Nedir?

Çocuklarda süt dişleri daimi dişler kadar önemlidir. Çocuklarda hem süt dişlerine hem de daimi dişlere yapılan topikal flor uygulaması ile dişlerin güçlenmesi ve çürümeye karşı daha dayanıklı olmaları sağlanır. Flor dişin yapısını güçlendiren bir maddedir. Bu madde uygulandığında, dişin organik yapısıyla etkileşime girerek çürüğe karşı direnci arttırır.

Florürlü Vernik Uygulaması Ne İşe Yarar?

Bilindiği gibi, süt dişleri daha kolay çürür. Çocukların belli bir yaşa kadar etkin ve tutarlı diş fırçalama alışkanlığı kazanmalarının zorluğu da dikkate alınırsa, flor uygulaması çürükle mücadele için önemli ve bilimsel bir yöntemdir.

Florürlü Vernik Uygulaması Zararlı Mı?

Çocuklarda yapılan flor uygulamasının zararlı olduğuna dair bir takım önyargılar olsa da, uygun koşullarda profesyonellerce uygulandığında sağlığa herhangi bir zararlı etkisi olmamaktadır.

Çocuklarda Flor uygulaması zararlı mı faydalı mı? Ortodonti Uzmanı Dr.Aylin Yalçın’ın florür uygulaması hakkındaki bilgilendirici videosunu izleyebilirsiniz.

Florür Uygulaması Mutlaka Yapılmalı Mı?

Flor, 60 yıllık çalışmalarla çürük oluşumunu önlediği bilinen en etkili mineraldir.  Dentram uzman hekimleri, flor uygulamasını önermektedir.

Flor Uygulaması Nasıl Yapılır?

Flor Uygulaması Nasıl Yapılır?Bilindiği gibi, süt dişleri daha kolay çürür. Çocukların belli bir yaşa kadar etkin ve tutarlı diş fırçalama alışkanlığı kazanmalarının zorluğu da dikkate alınırsa, flor uygulaması çürükle mücadele için önemli ve bilimsel bir yöntemdir.

Çocuklarda 4 – 6 ayda bir yapılması gereken flor uygulaması hekim kontrolünde uygulanan oldukça basit bir uygulamadır. Diş yüzeyi besin ve plak artıklarından  temizlendikten sonra jel ya da vernik formdaki flor preparatı  dişler kurutulduktan ve tükürükten izole edildikten sonra uygulanır.

Uygulama sonrası hasta 1-2 saat süreyle bazı besinlerden uzak durmalıdır.Yemek yeme ve içecek maddeleri doktorunuza danışarak kullanmanızda fayda var.Sadece diş yüzeylerine yapılan bir uygulama olduğundan, klinik ortamında güvenle,  yan etki olmaksızın yapılır.

Dişe Flor Uygulaması Fiyatları Ne Kadardır?

Florürlü vernik uygulaması fiyatları için kesin bir fiyat aralığı yoktur. Fiyatın belirlenebilmesi için hastanın ağız ve diş muayenesinin yapılması gerekir. Özellikle tedavinin uygulandığı kliniğe ve hastanın ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. 

Ağız ve diş  tedavinizin doğru yapılabilmesi için uzman ve tecrübeli hekimlere başvurmanız son derece önemlidir.

RANDEVU TALEP FORMU

Dentram Diş Klinikleri Uzman Doktorlarından Randevu Almak için Lütfen Formu Doldurunuz

  Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Rıza Metni

  Tercihiniz uyarınca bizimle paylaştığınız kişisel verilerinizi, sizi daha iyi tanıyabilmek ve size özel fırsatlar sunmak için işliyor olacağız. Örneğin, eğitim durumunuz, mesleğiniz, ilgi alanlarınız uyarınca size özel fırsatlar tasarlamamızı ve sunmamızı isterseniz bu bilgilerinizi işliyor ve size özel fırsat/hizmetlerden yararlanmanızı sağlıyoruz. Bizimle bu kapsamdaki kişisel verilerinizi paylaşmak zorunda olmadığınızın belirtmek isteriz.
  Kişisel verilerinizi aşağıda belirtilen kapsamda işleyebilmemiz için rıza vermek isterseniz kutucuğu işaretleyebilirsiniz.

  - İşlenmesi İstenen Kişisel Veriler: Ürün/hizmetlerimize ilişkin tercih, beğeni ve kullanım alışkanlıklarınız ile ilgi alanlarınız; sizinle olan ilişkimiz kapsamında sağladığınız müşteri işlem bilgileriniz; satın alınan ürün, hizmet süreçlerinde veya anket ve kampanyalarımızda sağladığınız pazarlama bilgileriniz; mesleğiniz; medeni durumunuz, eğitim durumunuz; kimlik ve iletişim bilgileriniz, bize sağladığınız kişisel verilerinizin analizi sonucunda elde edilen verileriniz.
  - Verilerin İşlenme Amaçları: Ürün/hizmetlerimize dair deneyiminizi geliştirmek ve kişiselleştirmek; profilleme, segmentasyon ve pazarlama analizleri süreçlerini yürütmek; müşterilerimizin ihtiyaç, tercih ve ilgi alanlarını anlamak; müşterilerimizin ihtiyaçlarına, tercihlerine ve ilgi alanlarına uygun ürün/hizmetleri sunmak; pazarlama stratejilerimizi belirlemek ve pazarlama faaliyetlerimizin etkinliğini ölçmek.
  - Verilerin Faaliyet Kapsamında Aktarılacağı Taraflar: Yukarıdaki aynı amaçları gerçekleştirebilmek için destek ve hizmet aldığımız tedarikçiler, iş ortaklarımız, grup şirketlerimiz ve üreticiler.

  Kişisel verilerinizi yukarıdaki Rıza Metninde belirtilen kapsamda işlememizi onaylıyor musunuz?

  Dentram Diş Klinikleri'nin tanıtım ve kampanyalarından haberdar olmak için ileti almak ister misiniz?

  Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır