Çene Cerrahisi

Ağız, Çene ve Diş Cerrahisi Nedir?

Ağız, Çene ve Diş Cerrahisi; diş implantları, kemik yükseltme, sinüs yükseltme gibi ileri implantoloji uygulamalarını yapan, ağız, diş ve çene ile ilgili doğuşsal ya da gelişimsel süreçte oluşmuş hastalıkların, çene ve yüz deformitelerinin, travmatik, fonksiyonel ve estetik bozuklukların tanı ve tedavisini, medikal ve cerrahi yollarla gerçekleştiren, diş hekimliğinin alanı en geniş branşıdır.20 yaş dişleri, gömük dişler, çene eklemi hastalıkları, çene kistleri, çene kırıkları, çene kemik boyunun uzatılması, dental implantlar, kök ucu rezaksiyonu gibi durumlarda, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi uzmanları tarafından cerrahi işlemler yapılır. Ağız, Diş ve Çene Cerrahı olmak için diş hekimliği fakültesini bitiren diş hekimleri, sınavla uzmanlık programına kayıt olurlar. 5 yıllık bir program sonunda da Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı olmaya hak kazanırlar.

Çene Cerrahisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Çene cerrahi ameliyatları aşağıdaki durumlarda uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

 • Çene kemiği hastalıkları
 • Ağız, çene ve yüz bölgesindeki enfeksiyonlar
 • 20 yaş dişleri, gömülü dişler
 • Çene kırıkları
 • İmplant
 • İleri implant uygulamaları
 • Damak ve dudak yarıkları
 • Yumuşak ve sert doku eksiklikleri
 • Tükürük bezi hastalıkları
 • Kemik içi lezyonları
 • Çene kist ve tümörleri
 • Eklem bozuklukları
 • Çene-yüz anomalileri
 • TME (Temporo mandibüler eklem) hastalıklarının tanı ve tedavisi

Çene cerrahisi işlemleri esnasında genellikle lokal anestezi yeterli olmakla birlikte, ağız, çene ve yüz bölgelerine yapılması gereken özel çene cerrahisi operasyonlarında genel anestezi uygulaması gerekmektedir.

RANDEVU TALEP FORMU

Dentram Diş Klinikleri Uzman Doktorlarından Randevu Almak için Lütfen Formu Doldurunuz

  Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Rıza Metni

  Tercihiniz uyarınca bizimle paylaştığınız kişisel verilerinizi, sizi daha iyi tanıyabilmek ve size özel fırsatlar sunmak için işliyor olacağız. Örneğin, eğitim durumunuz, mesleğiniz, ilgi alanlarınız uyarınca size özel fırsatlar tasarlamamızı ve sunmamızı isterseniz bu bilgilerinizi işliyor ve size özel fırsat/hizmetlerden yararlanmanızı sağlıyoruz. Bizimle bu kapsamdaki kişisel verilerinizi paylaşmak zorunda olmadığınızın belirtmek isteriz.
  Kişisel verilerinizi aşağıda belirtilen kapsamda işleyebilmemiz için rıza vermek isterseniz kutucuğu işaretleyebilirsiniz.

  - İşlenmesi İstenen Kişisel Veriler: Ürün/hizmetlerimize ilişkin tercih, beğeni ve kullanım alışkanlıklarınız ile ilgi alanlarınız; sizinle olan ilişkimiz kapsamında sağladığınız müşteri işlem bilgileriniz; satın alınan ürün, hizmet süreçlerinde veya anket ve kampanyalarımızda sağladığınız pazarlama bilgileriniz; mesleğiniz; medeni durumunuz, eğitim durumunuz; kimlik ve iletişim bilgileriniz, bize sağladığınız kişisel verilerinizin analizi sonucunda elde edilen verileriniz.
  - Verilerin İşlenme Amaçları: Ürün/hizmetlerimize dair deneyiminizi geliştirmek ve kişiselleştirmek; profilleme, segmentasyon ve pazarlama analizleri süreçlerini yürütmek; müşterilerimizin ihtiyaç, tercih ve ilgi alanlarını anlamak; müşterilerimizin ihtiyaçlarına, tercihlerine ve ilgi alanlarına uygun ürün/hizmetleri sunmak; pazarlama stratejilerimizi belirlemek ve pazarlama faaliyetlerimizin etkinliğini ölçmek.
  - Verilerin Faaliyet Kapsamında Aktarılacağı Taraflar: Yukarıdaki aynı amaçları gerçekleştirebilmek için destek ve hizmet aldığımız tedarikçiler, iş ortaklarımız, grup şirketlerimiz ve üreticiler.

  Kişisel verilerinizi yukarıdaki Rıza Metninde belirtilen kapsamda işlememizi onaylıyor musunuz?

  Dentram Diş Klinikleri'nin tanıtım ve kampanyalarından haberdar olmak için ileti almak ister misiniz?

  Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır