Seramik Braketler

Seramik, Porselen Diş Telleri İle Diş Düzeltilmesi

Metal diş telleri porselen seramik diş tellerinin çıkmasına kadar en sık kullanılan diş düzeltme, ortodontik tedavi malzemesiydi. Braketler yani diş üzerine yapıştırılan minik plakalar dişlerle aynı yapıya sahip olan bir seramik, porselen malzemeden yaplmaktadır. Dişlerin üzerindeki metal görüntüsü bu madde ile daha estetik bir görünüm kazanmıştır. 

Seramik, Porselen Diş Telleri Neden Tercih Edilir?

Seramik Porselen Diş TeliBugün porselen diş telleri sayesinde metal diş tellerine göre çok daha estetik bir tedavi yapabilmekteyiz. Metal diş telleri erişkin hastalarda  kötü görünümleri nedeni ile tercih edilmemektedir. Artık erişkin hastalarımızda porselen, seramik diş telleri veya porselen braketler kullanmaktayız. Dentram Diş Klinikleri Ortodonti birimimizde çocuk hastaların yanında çok sayıda erişkin hastayıda tedavi etmekteyiz. Kliniğimizde ortodonti hastanın çoğunda dişlerinin renginde olan teller kullanır, böylece estetik açıdan tedavinin görülmesi neredeyse imkansızdır. Porselen veya seramik diş telleri, braketler geliştirilmesi ile metal diş tellerine göre çok daha az fark edilir olduklarından, yüksek talep görmektedir. Seramik diş telleri bugün ortodontistler tarafından hastalarımıza önerilmektedir. Geleneksel, metal diş tellerinden daha pahalı olsalar da, çok daha az fark edilirler ve hastaya Invisalign veya lingual ortodonti gibi tedavilerden daha hızlı bir tedavi sunarlar. Bununla birlikte, gerçek dişler gibi, hastalar dikkatli olmadıklarında ve temizlik programlarına  uymadıklarında braketler porselen diş telleri kolayca boyanabilirler. Tedavi sırasında seramik diş telleri ve metal diş telleri genellikle geleneksel metal diş telleri gibi aynı rahatsızlığa sahiptir.

Porselen, Seramik Diş Telleri Tedavi Fiyatları Ne Kadardır?

Porselen , Seramik diş telleri ve diş teli tedavi fiyatları için Dentram Diş Klinikleri Ortodonti bölümüne müracaat edebilirsiniz. 

RANDEVU TALEP FORMU

Dentram Diş Klinikleri Uzman Doktorlarından Randevu Almak için Lütfen Formu Doldurunuz

  Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Rıza Metni

  Tercihiniz uyarınca bizimle paylaştığınız kişisel verilerinizi, sizi daha iyi tanıyabilmek ve size özel fırsatlar sunmak için işliyor olacağız. Örneğin, eğitim durumunuz, mesleğiniz, ilgi alanlarınız uyarınca size özel fırsatlar tasarlamamızı ve sunmamızı isterseniz bu bilgilerinizi işliyor ve size özel fırsat/hizmetlerden yararlanmanızı sağlıyoruz. Bizimle bu kapsamdaki kişisel verilerinizi paylaşmak zorunda olmadığınızın belirtmek isteriz.
  Kişisel verilerinizi aşağıda belirtilen kapsamda işleyebilmemiz için rıza vermek isterseniz kutucuğu işaretleyebilirsiniz.

  - İşlenmesi İstenen Kişisel Veriler: Ürün/hizmetlerimize ilişkin tercih, beğeni ve kullanım alışkanlıklarınız ile ilgi alanlarınız; sizinle olan ilişkimiz kapsamında sağladığınız müşteri işlem bilgileriniz; satın alınan ürün, hizmet süreçlerinde veya anket ve kampanyalarımızda sağladığınız pazarlama bilgileriniz; mesleğiniz; medeni durumunuz, eğitim durumunuz; kimlik ve iletişim bilgileriniz, bize sağladığınız kişisel verilerinizin analizi sonucunda elde edilen verileriniz.
  - Verilerin İşlenme Amaçları: Ürün/hizmetlerimize dair deneyiminizi geliştirmek ve kişiselleştirmek; profilleme, segmentasyon ve pazarlama analizleri süreçlerini yürütmek; müşterilerimizin ihtiyaç, tercih ve ilgi alanlarını anlamak; müşterilerimizin ihtiyaçlarına, tercihlerine ve ilgi alanlarına uygun ürün/hizmetleri sunmak; pazarlama stratejilerimizi belirlemek ve pazarlama faaliyetlerimizin etkinliğini ölçmek.
  - Verilerin Faaliyet Kapsamında Aktarılacağı Taraflar: Yukarıdaki aynı amaçları gerçekleştirebilmek için destek ve hizmet aldığımız tedarikçiler, iş ortaklarımız, grup şirketlerimiz ve üreticiler.

  Kişisel verilerinizi yukarıdaki Rıza Metninde belirtilen kapsamda işlememizi onaylıyor musunuz?

  Dentram Diş Klinikleri'nin tanıtım ve kampanyalarından haberdar olmak için ileti almak ister misiniz?

  Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır