Dijital Diş Hekimliği

Diş hekimliği tedavilerinde de dijital gelişmelere bağlı olarak pek çok yeni dijital teknik ve cihaz diş tedavilerinde kullanılmaktadır. Bu sayede diş tedavileri daha hızlı, daha iyi ve daha konforlu hale getirilmektedir.

Dijital Ağız İçi Tarayıcılar

Dijital Ağız içi tarayıcılar ile ağız içinden ölçü alınmadan dijital ölçü ile tedavi yapılabilmektedir. Bu sayede daha hızlı tedavi yapılabilmektedir.

Dijital taramalar çok daha yüksek kalite ve daha doğru sonuçlar sağlar. Böylece, kullanım süresi ve estetik göz önünde bulundurularak tasarlanmış, doğal görünümlü ve uzun ömürlü restorasyonlar elde edilir. Dijital tasarım, doğal görünümlü güzel gülüşler için kişiselleştirilmiş tedavide son noktadır.

Dijital diş hekimliği, ağız içerisinden görüntü alabilen hassas kameralar ile yapılacak dişin ölçüsü alınıp bilgisayara aktarılabiliyor. Ölçü maddesinin ağızda sertleşme süresi boyunca beklememesi; bulantı refleksi olan hastalar için çok daha konforlu bir tedavi sağlıyor.

Dentram Diş Kliniklerinde, yapışkan hissi ile sizi rahatsız etmeyen, işlem sırasında normal nefes almanızı sağlayan son nesil teknoloji kullanılmaktadır.

Dentram Diş Kliniklerinde kullanılan dijital diş hekimliği teknolojileri;

-CAD CAM

-Dijital Anestezi

-Dental Volumetrik Tomografi

-Dijital Gülüş Tasarımı

 

Diş Hekimliğinde CAD-CAM 

CAD-CAM bilgisayar kullanılarak yapılan diş tasarımı ve diş üretiminin yapıldığı tekniktir. CAD (Computer Aided Design) ve CAM (Computer Aided Manufacturing) nin kısaltmasıdır.

CAD CAM (Computer Aidet Manufacturing- Computer Aided Design) yani Bilgisayar Destekli Üretim veya Bilgisayar Destekli Tasarım anlamına gelmektedir. Dijital diş hekimliğinin en önemli uygulama alanlarından biri olan CAD CAM; tomografi ve röntgende olduğu gibi iki boyutlu iz düşümsel görüntü değil, 3D tekniği ile incelenen bölgenin hem dış hem de iç yüzeyinin şekli hakkında bilgi sahibi olunmasına olanak verir.

Dijital Diş Hekimliği ile Dijital Anestezi

Ağrısız anestezi olarak da geçen dijital anestezi, anestezik solüsyonun kişinin doku basıncına göre ayarlanarak uygulanmasına denir. Özellikle doktor veya iğne korkusu olan bireylerin korkularını yenmesine yardımcı olan bu yöntem, enjektör ile anestezi işleminin olmamasından dolayı sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır.

Dijital anestezi de, hastanın diş eti özel bir jel ile uyuşturulur ve uyuşturulan diş etine anestezik solüsyon uygulanır. Bu işlem, her yaştan hastaya uygulanabilir.

Dijital anestezi uygulaması, cerrahi implant operasyonları, diş çekimi, kanal tedavisi, çene eklemi ve diş eti hastalıklarının tedavileri gibi normal anestezinin uygulanabileceği tedavilerde rahatlıkla kullanılabilir.

Dijital anestezi kişinin acı eşiği ve doku duyarlılığına göre ayarlanır ve bu doğrultuda işlem sırasındaki basınç ve madde miktarı belirlenir. Bu yöntem, iğne korkusu yaşayan hastaların bakış açısını değiştirmesi ve tedavi süresinin kısa olması gibi avantajlarından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

Dental Volumetrik Tomografi (DVT)

DTV olarak da geçen dental tomografi, 3 boyutlu görüntüleme imkanı sunarak incelenmek istenilen bölgenin kesitsel görüntüsünü alan görüntüleme yöntemidir. Dental tomografi ile normal filmde görüntülenemeyen her detay bütün açıdan görüntülenebildiğinden, tedavi planlaması için büyük fayda sağlar ve sorunlarınız kolaylıkla çözülebilir.

Dental tomografi; implant uygulamaları, 20’lik diş çekimi, gömülü diş operasyonları, hassas anatomik oluşumların incelenmesi, kist ve tümör teşhisleri gibi diş hekimliğinin her alanında kullanılabilmektedir.

Klasik tomografilere göre; daha az radyasyon dozu içermesi, görüntü kalitesi ve çözünürlüğünün yüksek olması, detaylı görüntü sağlaması, hızlı ve kolay olması gibi avantajlarından dolayı kliniklerimizde kullanılmaktadır.

Dijital Diş Hekimliği ile Gülüş Tasarımı

Restoratif ve kozmetik diş hekimliği sürekli gelişmekte ve bizleri yenilikçi yeni sistem olan dijital gülüş tasarımı ile tanıştırmaktadır. Bu yeni sistemle hastalar, tedaviye başlamadan hayallerindeki gülüşü seçme ve sonucu görme gücüne sahip olmaktadır.

Dentram Diş Klinikleri uzman ekibi, mükemmel bir gülümsemenin kişinin yüzü ile uyum içinde ve kişiliğine uygun olması gerektiğini bilerek çalışır. Kliniklerimizde kullanılan dijital sistem tam olarak bunları mümkün kılar ve aynı zamanda size yeni gülüşünüzün nasıl tasarlanacağını seçme fırsatı verir.

Dentram Diş Kliniklerinde Dijital Gülüş Tasarımı 6 aşamada gerçekleşir.

1. Gelişmiş Dijital Fotoğrafçılık

“Dentram, kaygılanmadan gülümseyebilmeniz için burada!”

Dijital Gülüş Tasarımı planınız, uzmanlarımızın gülümsemenizin fotoğrafını çekmesi ile başlar. Bu sayede, neyi sevmediğinizi görme şansını elde edecek ve dişleriniz için hangi tedavinin sizin için iyi olacağı konusunda fikir edineceksiniz.

2. Video Analizi

Dudakların konuşulduğunda hareket etme şekli, fotoğraf için gülümsediğimizde göründüğünden çok daha farklıdır. Bu sayede, kendinizi diğer insanların gözünden görebilme şansı elde edersiniz. İkinci adım olan video analizi ile gülüşünüzün yüzünüzde nasıl göründüğüne bakabilir ve neyi değiştirmek istediğiniz konusunda fikir edinebilirsiniz.

3. Gülüş Tasarım Analizi

Bu noktada, hekimlerimize tam olarak ne istediğinizi söyleme şansına sahipsiniz. Böylece gülüşünüzün şu anki görünümü ile aklınızdaki sonuçların görüntüsünü tasarlamaya başlarız. Modern diş hekimliğinin gücünü, uzman diş hekimlerimiz ile birlikte kullanarak harika görünün gülüşler tasarlarız. Diş teli, porselen kaplama, diş beyazlatma gibi sizin için gerekli olan tedavileri seçer, planı oluşturmaya ve hayalinizi gerçeğe dönüştürmeye başlarız.

4. Gülüşünüzü Önizleyin

Gelişmiş teknolojiyi kullanarak, tedavi başlamadan önce gülümsemenizin nasıl görüneceğini size göstermek için dijital çizimler oluşturabiliriz! Bu noktada, tedaviye başlamadan önce renk, diş şekli vb. gibi son değişikliklere karar verebilirsiniz.

5.  Tedavi

Artık dönüşümünüz başlayabilir!

Dijital Gülüş Tasarımının en güçlü avantajlarından biri;  diş telleri, diş beyazlatma veya porselen kaplama gibi hangi tedavi olursa olsun, gülüşünüzün nasıl görüneceğini zaten bilmenizdir.

6. Sonuç

Hayalinizdeki gülüşe merhaba deyin!

RANDEVU TALEP FORMU

Dentram Diş Klinikleri Uzman Doktorlarından Randevu Almak için Lütfen Formu Doldurunuz

  Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Rıza Metni

  Tercihiniz uyarınca bizimle paylaştığınız kişisel verilerinizi, sizi daha iyi tanıyabilmek ve size özel fırsatlar sunmak için işliyor olacağız. Örneğin, eğitim durumunuz, mesleğiniz, ilgi alanlarınız uyarınca size özel fırsatlar tasarlamamızı ve sunmamızı isterseniz bu bilgilerinizi işliyor ve size özel fırsat/hizmetlerden yararlanmanızı sağlıyoruz. Bizimle bu kapsamdaki kişisel verilerinizi paylaşmak zorunda olmadığınızın belirtmek isteriz.
  Kişisel verilerinizi aşağıda belirtilen kapsamda işleyebilmemiz için rıza vermek isterseniz kutucuğu işaretleyebilirsiniz.

  - İşlenmesi İstenen Kişisel Veriler: Ürün/hizmetlerimize ilişkin tercih, beğeni ve kullanım alışkanlıklarınız ile ilgi alanlarınız; sizinle olan ilişkimiz kapsamında sağladığınız müşteri işlem bilgileriniz; satın alınan ürün, hizmet süreçlerinde veya anket ve kampanyalarımızda sağladığınız pazarlama bilgileriniz; mesleğiniz; medeni durumunuz, eğitim durumunuz; kimlik ve iletişim bilgileriniz, bize sağladığınız kişisel verilerinizin analizi sonucunda elde edilen verileriniz.
  - Verilerin İşlenme Amaçları: Ürün/hizmetlerimize dair deneyiminizi geliştirmek ve kişiselleştirmek; profilleme, segmentasyon ve pazarlama analizleri süreçlerini yürütmek; müşterilerimizin ihtiyaç, tercih ve ilgi alanlarını anlamak; müşterilerimizin ihtiyaçlarına, tercihlerine ve ilgi alanlarına uygun ürün/hizmetleri sunmak; pazarlama stratejilerimizi belirlemek ve pazarlama faaliyetlerimizin etkinliğini ölçmek.
  - Verilerin Faaliyet Kapsamında Aktarılacağı Taraflar: Yukarıdaki aynı amaçları gerçekleştirebilmek için destek ve hizmet aldığımız tedarikçiler, iş ortaklarımız, grup şirketlerimiz ve üreticiler.

  Kişisel verilerinizi yukarıdaki Rıza Metninde belirtilen kapsamda işlememizi onaylıyor musunuz?

  Dentram Diş Klinikleri'nin tanıtım ve kampanyalarından haberdar olmak için ileti almak ister misiniz?

  Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır