HABERLER

Diş Sağlığınız İçin Bu Yiyeceklerden Uzak Durun!

Diş sağlığınız için bu yiyeceklerden uzak durun! Şeker Çok Buzlu içecekler ve buzu ısırarak yeme alışkanlığınızı terkedebilirsiniz Limon’a dikkat Limon  v.b asitli turunçgiller suya eklenerek kullanıldığında hoş bir içecek olsa da kullanım miktarına dikkat edilmeli. Diş yüzeyinde mine tabakasını aşındırdıklarından,mutlaka bol miktarda su ile beraber tüketilmelidir. Kahve ‘nin sakıncaları Dişleri boyayarak renkleşme yaratmalarının yanın..

Diş Sağlığınız için Faydalı Olan Gıdalar

Beslenmenin Diş sağlığı üzerindeki etkileri artık biz dişhekimleri açısından da  oldukça önemli bir konu haline gelmiştir. Tükettiğimiz gıdalar bizim bütünsel sağlığımızı etkiler ve beslenmenin beşladığı yer olan diş sistemimiz de yediklerimizden Diş sağlığımız için hangi gıdaları tüketmeliyiz? Su için! Vucudumuzun %80 i sudan oluşur. Su tüketiminin günde en az 2lt olması (8 bardak) sağlığımız açısından […]..

Ağzında 85 Diş Olan Hastamızın Öyküsü

23 yıldır İstanbul’da hizmet veren Dentram Ağız ve Diş Sağlığı kliniği hekimleri pek çok ilginç ve zorlu vakayla karşılaştılar. Bunlar içinde öyle bir vaka vardı ki, hastamızın durumu itibariyle hem tıp literatürüne geçecek, hem de çeşitli zorluklar nedeniyle implant ve diğer diş tedavileri konusunda umutsuz olan hastalara umut olacak nitelikte.   2015 yılında, Dentram’ın kurucusu […]..

Çocukların Diş Hekimi ile ilk Tanışmasının Önemi

Anne Babalara Öneriler.. Çocukların Diş Hekimi ile ilk Tanışmasının Önemi (Okullarda sosyal sorumluluk kapsamında yaptığımız ağız ve diş sağlığı bilgilendirme konferanslarından alınmıştır) Bugün, Kliniğimizde Ağız ve Diş Sağlığı Bilgilendirme Konferansı düzenledik.     Çocukların  klinikte diş hekimi ile “ilk tanışması”, “aletleri tanıması”, “ortamdaki diğer çocukların tedavilerine şahit olması”  yaşayabileceği diş tedavisi k..

2019’un en iyi meslekleri açıklandı. Diş Hekimliği, en iyi meslekler sıralamasında ilk 10 da..

2019’un en iyi meslekleri açıklandı. Diş Hekimliği, en iyi meslekler sıralamasında ilk 10 da.. Sağlık çalışanları, en iyi meslekler listesinde ilk 10’da  çoğunluğu oluştururken,  bilgisayar programcılığı tacı kapmış. Amerika Birleşik Devletleri’nde , U.S News and World Report araştırma raporuna göre, 2019 yılının “En iyi  Meslekleri “ arasında Diş Hekimliği 4.sırada yer alıyor. En iyi meslek,  […]..

Yeni Yılda Diş Sağlığınız için ”8” önemli öneri…

Yeni Yılda Diş Sağlığınız ve Güzelliğiniz için 8 Öneri.. Genel inanışa göre,  yeni bir yıl yeni başlangıçlar anlamına gelir. Bir yıl önceden yapmayı planladığımız ama bir şekilde zaman yada imkan olmadığı için ertelediğimiz ihtiyaçlarımızı isteklerimizi sıralarız. Ve gerçekleştirmeyi hedefleriz. Çok sayıda genç hastası olan ve sosyal medyayı aktif olarak kullanan Dentram Diş Kliniklerinin Diş hekimleri olarak, […]..

Digital Diş Hekimliği

Kozmetik Dişhekimliği Uygulamalarında Digital Ölçü Digital Dişhekimliği günümüzde çok çeşitli şekillerde klinik yaşamımıza girdi. Ağız içinde tarama yapılarak (scanner ile) çok hızlı bir şekilde ağız içinin 3 boyutlu görüntüsü bilgisayar ekranına transfer edilebiliyor.  Geleneksel yöntemlerle ölçü alınırken hastanın yaşadığı çeşitli sıkıntılar ( mide bulantısı v.b) , ayrıca ölçünün eskimesi, alçıya transferi sırasındaki detay sorunları..

Lazer Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma işlemine, dişlerimiz zaman içerisinde tükettiğimiz besinler, çay kahve sigara gibi alışkanlıklarımız sebebi ile zamanla sararmaya başladığında gerek duyulur. Dişlerimizin sararmasında fizyolojik olarak renk koyuluğu olabileceği gibi , yiyecek içecekler, çeşitli tedaviler, antibiyotik kullanımı dişlerimizde sararmaya sebep olabilir.   Diş Beyazlatma İşlemi Öncesinde Ne Yapmak Gerekir? Lazer diş beyazlatma işlemi önce..

Diş implantları hakkında merak edilenler…

Dental İmplant nedir? Dişeti hastalıkları, diş çürükleri veya kazalar sonucu oluşan diş kayıplarında doğal dişlerinizin yerini implantlar sayesinde doldurabilirsiniz. Diş İmplantları kayıp diş köküne yerleştirilir.   Diş Eksiklerinde ne gibi sorunlar oluşur? Görünür bir alandaki eksik dişler konuşurken veya gülerken estetik açıdan problem oluşturur. Diş Eksikliğinde konuşma şeklinizi değişir. Arka bölgedeki eksik dişler çiğnemeniz..

Yetişkin hastalarda Şeffaf Plak Kullanılarak Yapılan Ortodontik tedavi Tekniği

 Şeffaf Plak ile Ortodontik Tedavi nedir? Şeffaf plak ile ortodontik tedavi, dişlerin istenilen konuma getirilmesini sadece şeffaf plaklar ile sağlayan bir ortodontik tedavi yöntemidir. Şeffaf Plak ile Ortodontik Tedavi Nasıl Yapılır? Şeffaf plaklar ile ortodontik tedavi için öncelikle hastanın ölçüsü alınır, Bu ölçüler bilgisayar ortamına aktarılarak 3 boyutlu gülüş tasarım programları sayesinde tamamiyle kişiye özel […]..

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı hangi durumlarda yapılabilir? Gülüş tasarımı Dişlerinizin rengini Lazer diş beyazlatma ile renginin açılamadığı durumlarda, Dişlerin arasında boşluk olduğu , Eksik Diş veya diş çapraşıklıkları olmadığında genel olarak dişlerinizdeki şekil ve pozisyonlarından memnuniyetsiz olduğunuz durumlarda Gülüş tasarımı yapılabilir. Gülüş tasarımı ne kadar sürede yapılır ? Gülüş tasarımı uygulaması 1 Hafta süre içerisinde uygulanır, ..

Yeni Yılda Diş Sağlığınız İçin 7 Öneri

1. 2018 başlarken ertelediğiniz tedavilerinizi gözden geçirin. Çekilmiş dişlerinize ait boşluklara en kısa sürede implant yaptırın. Dişin yeri boş kalsa da ne olur demeyin. Zamanla komşu dişler yer değiştirmeye, boşluğa doğru devrilmeye ve uzamaya başlar. Bir süre sonra o bölgede kemik erimeye ve diş eti sorunları oluşmaya başlar. Bu noktadan sonra implant yaptırmak da normalden […]..

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.