Düğün Listenize Kusursuz Bir Gülüş Ekleyin

Kusursuz Bir Gülüş İçin; Düğünden Önceki Bir Yıl İçinde Yaptırmanız Gereken Tedaviler Düğünden 1 yıl önce: Dişlerinizde çapraşıklık mı var? Ortaokul yada lise çağlarında yaptırmadığınız “Ortodontik Tedavinin” tam zamanı.. Günümüzde artık şeffaf plaklarla ve görünmeyen tellerle de dişleriniz düzenlenebiliyor. Bu uygulamalar için uzman bir ortodontiste görünmeniz gerekir. İhmal ettiğiniz Gömük 20 yaş dişlerinizi çektirin. Genellikle bu [..

Dentram Akademi İlk Kursu Temel İmplantoloji tamamlandı

Dentram Akademi ; Çok uzun yıllardır edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile meslektaşlarına Temel implantoloji eğitimini tamamladı. 3 modülden oluşan İmplantoloji kurslarının 2. aşama olan İleri İmplant Cerrahisi Kursu 5-6 Mayıs 2017 tarihinde yapılacaktır, Ayrıntılı Bilgi: www.dentramacademy.com..

Ağrısız Anestezi; STA Bilgisayar Destekli Anestezi Cihazı

STA, diş hekimlerine anestezi uygulamalarını, kontrol edilebilen, hastanın ağrı eşiğinden düşük bir hız ile, hemen hemen anestezi uygulamasının hemen ardından anestezinin başlamasına imkan vererek yapılmasına olanak sunmaktadır. STA, diş hekimliği rutininde uygulanan tüm enjeksiyonların yapılmasına olanak sağlamaktadır. STA sisteminde bulunan tek diş anestezi modu ile gerçekte çok ağrılı olduğu bilinen intraligamenter anestezi uygulama..

Dentram Academy, Dentram Diş Klinikleri Eğitim Platformudur.

Çene Cerrahisi Uzmanı, Kurucu Başkanımız  Prof.Dr. Serhat Yalçın’ın liderliğinde kurulan ,Dentram Diş Klinikleri Eğitim Platformu “DENTRAM AKADEMİ” Eğitimlerimiz başlıyor. İlk kursumuz 31 Mart-1 Nisan’da. TEMEL İMPLANTOLOJİ EĞİTİMİ. Katılım için: 05492484838 Ayrıntılı Bilgi: www.dentramacademy.com..

Lazer Diş Beyazlatma ile 1 saatte Bembeyaz Dişler

Dişlerimiz; beslenme, konuşma gibi hayati fonksiyonların gerçekleştirilmesini sağladığı gibi sosyal yaşantımız içinde bizi yansıtan en önemli aynamızdır. Fizyolojik renk koyuluğu, yaşlılık, yapılmış olan kanal tedavileri, yediğimiz ve içtiğimiz şeyler; özellikle kahve, çay, sigara, kola; erken yaşlarda kullanılan antibiyotikler dişlerimizde istemediğimiz renkleşmelere yol açabilmektedir. Diş hekiminiz tarafından yapılacak olan diş temi..

Çene Kemiği Oluşumunda Yeni Teknik

BÜYÜME HORMONU İLE GÜÇLENDİRİLMİŞ KORTİKAL LAMİNA TEKNİĞİ   Çene kemiklerinde erime, rezorpsiyonun oluştuğu durumlarda yeni kemik yapımı içim bazı teknikler kullanılmaktadır. Yönlendirilmiş Kemik Rejenerasyonu Otojen, hastanın kendisinden alınan blok kemik gerefti. Box , Kutu tekniği Kortikal Lamina Tekniği’dir.   Uygun koşullarda uygulandığında bütün teknikler başarı göstermektedir. Burada yeni kemik oluşmasındaki 6-9 ay gibi süre çoğ..

Sömestr’de çocuklarınızın diş bakımını ihmal etmeyin…

Ağız ve Diş sağlığını koruyucu önlemler için en uygun zamanlama!   Her çocuğun pedodontist gözetiminde diş yapısı, tükürük yapısı ve beslenme alışkanlıklarına göre çürükten koruyucu uygulamalar belirlenmeli, uygulanmalı ve yine çocuğa özel olarak belirlenen aralıklarda düzenli olarak kontrolleri yapılmalıdır.   İlerde çocuklarımızın diş doktorundan korkmasını istemiyorsak, onları diş ağrısı ve sorun olmadan, sadece kontrol am..

Herşey Bir Gülüşle Başlar

GÜLÜŞÜNÜZ, EN DEĞERLİ AKSESUARINIZDIR… Herşey Bir Gülüşle Başlar    İlk gülüşte Aşk Araştırmalar gösteriyor ki aşk ilk görüşte değil ilk gülüşte başlıyor” diyen Ortodontist Sezen Yalçın’a göre aşkın başrol oyuncusu; sıcacık ve güzel bir gülümseme… ABD’de bin kişiyle yapılan bir araştırmaya değinen Ortodontist Dr. Aylin Sezen Yalçın, iki kişi karşılaştığında ilk olarak birbirlerinin gülüşünden etkilendiğini […]..

Gülüşünüzle Gençleşin

Dişleriniz ve AntiAging Kadınların en çok merak ettiği konulardan biri genç kalabilmek… Antiaging uygulamaları hem fiziğimizi hem de ruhumuzu iyileştiriyor. Bize moral katıyor çalışma azmimizi, kendimize güvenimizi arttırıyor.   Dişlerimiz ve gülüşümüz, güzelliğimizin önemli bir parçası. Gençlik, Diş Estetiği ve Kadınların diş sağlığı üzerine sorularımızı, yıllardır gülüş estetiği üzerine çalışan konunun uzmanı Diş Hekimi, Ortodon..

Kanser Hastalarına Yaklaşım

Prof.Dr.Serhat Yalçın..

İyi İnsan, Gülüşünü Sevdiğiniz Kişidir…

Yapılan araştırma sonuçlarına göre kişilerin,  ilk karşılaşmada birbirlerini değerlendirirken önce gülümsemeye önem verdikleri tespit edilmiştir. Gülüşün güzel olması ikili ilişkilerde ve çalışma hayatınızda bu yönden bakınca oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Tam da bu sebeptendir ki ekran önünde yer alan kişiliklerin tamamı neredeyse bir “gülüş tasarımı” prosesinden geçmiştir. Meşhur “Hollywood Smile” konsept..

Diyabet ve Diş Eti Hastalıkları

ÇİFT YÖNLÜ ETKİ GENEL SAĞLIĞIMIZI TEHDİT EDİYOR Diş eti hastalığı (periodontitis),  dişlerin destek yapıları (dişeti, periodontal ligament ve alveol kemiği) yıkımıyla karakterize yaygın bir kronik inflamatuar hastalıktır. Bu son derece yaygındır (şiddetli periodontitis yetişkinlerin% 10-15’ini etkiler) ve yaşam kalitesi üzerinde birden çok negatif etkileri vardır. Epidemiyolojik veriler diyabetin diş eti hastalıkları için önemli ..

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.