HABERLER

Çene kemiği erimesinde alternatif yöntem olarak uygulanan zigoma implantları, Dentram Diş Klinikleri Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın Milliyet’e verdiği röportaj ile yanıtladı.  Prof. Dr. Serhat Yalçın Milliyet’e verdiği röportaj ile, çene kemiği erimesinin nedenleriyle ilgili detaylı bilgiler verdi.    Röportajında; zigoma implantların, diş çekimi veya çeşitli diş hastalıkları kaynaklı erimelerde kull..

Prof. Dr. Serhat Yalçın Türkiye Gazetesinde!

Çene kemiği erimesi ile ilgili merak edilen soruları, Dentram Diş Klinikleri Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın Türkiye Gazetesine verdiği röportaj ile yanıtladı.                        Prof. Dr. Serhat Yalçın Türkiye Gazetesine verdiği röportaj ile, çene kemiği erimesinin nedenlerinden bahsetti.   Zigoma implantın, üst […]..

Zigoma implant ile ilgili merak edilen tüm soruları, Dentram Diş Klinikleri Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın Posta gazetesine verdiği röportaj ile yanıtladı. Prof. Dr. Serhat Yalçın     Prof. Dr. Serhat Yalçın Posta gazetesine verdiği röportaj ile, çene kemiği erimesinde kullanılan zigoma implantları ve çene kemiği erimesine neden olan diğer problemleri […]..

Covid-19 salgınında ağız ve diş sağlığımız ile ilgili merak edilen tüm soruları, Dentram Diş Klinikleri Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın Habertürk’e verdiği röportaj ile yanıtladı.           Röportajında; virüsün yayılımının genellikle nefes yoluyla gerçekleştiğini ve pandemi sürecinde ağız ve diş bakımına her zamankinden daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini […]..

Pandemi sürecinde ağız ve diş sağlığımız ile ilgili merak edilen tüm soruları, Dentram Diş Klinikleri Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın Hürriyet’e verdiği röportaj ile yanıtladı.   Röportajında; pandemi döneminde virüsün yayılımının genellikle nefes yoluyla gerçekleştiğini ve pandemi sürecinde ağız ve diş bakımına normalden daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.      […]..

Saklı tel ya da görünmeyen diş teli tedavisi olarak geçen Lingual diş telleri hakkında merak edilen tüm soruları, Dentram Diş Klinikleri Ortodonti Uzmanı Aylin Sezen Yalçın Hürriyet’e verdiği röportaj ile yanıtladı.   Röportajında, günümüzde güncel olarak kullanımı artan diş teli tedavilerinin; yaş aralığı gözetmeksizin her yaştan hastaya uygulanabileceğini ve estetik kaygısı olan hastalar için de […]..

  Zigoma (elmacık kemiği) implantları ile çene kemiği erimesi yaşayan hastalarda  implant tedavisi uygulandığını belirten Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın, konuyla ilgili merak edilenleri Hürriyet’e verdiği röportaj ile yanıtladı.   Zigoma (elmacık kemiği) implantları hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Serhat Yalçın,  üst çene kemiğinde implant yapılamayacak ölçüde erime olan hastaların zigoma [&he..

Covid-19 Pandemisinde Çene Cerrahisi, Cerrahi Tedavilerde Hasta seçimi ve Alınacak Önlemler

Covid-19 Pandemisinde Çene Cerrahisi, Cerrahi Tedavilerde Hasta seçimi ve Alınacak Önlemler Covid-19 Pandemisinde Çene Cerrahisi, Cerrahi Tedavilerde Hasta seçimi ve Alınacak Önlemler kitabı Prof.Dr.Serhat Yalçın tarafından hazırlanıp Quintessence Publishing tarafından yayınlandı. Bu kitap Covid-19 döneminde dişhekimlerine rehber kitap olarak yazılan ve nisan 2020 yılında yayınlanan ” Diş Hekimliğinde Yeni Dönem, Covid-19 pandemi..

Prof.Dr.SERHAT YALÇIN İLE COVİD-19 DİŞHEKİMLİĞİNDE NELERİ DEĞİŞTİRİYOR?

Prof.Dr.SERHAT YALÇIN İLE COVİD-19 DİŞHEKİMLİĞİNDE NELERİ DEĞİŞTİRİYOR?   Prof.Dr.serhat Yalçın’ın Bursa Dişhekimleri odasında yaptığı “Covid-19 Dişhekimliğinde neleri değiştiriyor” konuşması. Prof.Dr.serhat Yalçın, Dentram diş klinikleri medikal direktörü ve Dentram Academy Başkanıdır. Covid-19 un dişhekimliğin de tedavi protokollarının değişmesine neden olmuştur. Hastalıktan korunmak ve hastalığı diğer hastalar..

DİŞ HEKİMLİĞİNDE YENİ DÖNEM COVID – 1 9 PANDEMİSİ VE ALINACAK ÖNLEMLER

DİŞHEKİMLİĞİNDE COVID – 19 PANDEMİSİ VE ALINACAK ÖNLEMLER COVID-19, SARS-CoV-2 veya ilk duyduğumuz adı ile corona virüs 2019 yılının son günlerinde Çin’de ortaya çıkan bir salgın olarak gündemimize girdi. 2019 yılında görüldüğü için bu corona virüse “COVID-19” ismi verildi. Kısa sürede tüm dünyaya yayılarak pandemiye dönüşen salgın, biz diş hekimlerini de .ok yakından ilgilendirir bir hale geldi. Diş […]..

MERİDYEN SİSTEM VE DİŞ – ORGANLARA BAĞLANTILAR

MERİDYEN SİSTEM VE DİŞ ORGANLARA BAĞLANTILAR   Meridyen sistemi: Vücudun tüm yüzeyi, belirli anahtarlama noktalarında (akupunktur noktaları) kas fasyasında küçük, anatomik olarak kanıtlanmış nörovasküler demetler olarak görünen bir enerji kanalları ağı (meridyenler) ile kaplıdır. Meridyenler boyunca bilgi aktarımı, akupunktur noktalarına radyoaktif olarak etiketlenmiş maddelerin enjekte edilmesiyle de gösterilmiştir.   Bu mer..

BİYOLOJİK DİŞ HEKİMLİĞİ İLE HOLİSTİK / NATUROPATİK DİŞ HEKİMLİĞİ KARŞILAŞTIRMASI

BİYOLOJİK DİŞ HEKİMLİĞİ İLE HOLİSİTK / NATUROPATİK DİŞ HEKİMLİĞİ KARŞILAŞTIRMASI Daha az radikal fakat aynı zamanda daha az etkili bir disiplin oluşturuldu: ‘bütüncül veya naturopatik diş hekimliği’. Ağırlıklı olarak öznel, yani tekrarlanabilir olmayan ve bilimsel olarak kanıtlanmamış ölçüm prosedürleri ve tedavileri ile rahatsızlıkları azaltılmaya ve olumlu sonuçlar elde edilmeye çalışılmıştır. Örneğin, ‘biyouyumlu a..

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.