HABERLER

Digital Diş Hekimliği

Kozmetik Dişhekimliği Uygulamalarında Digital Ölçü Digital Dişhekimliği günümüzde çok çeşitli şekillerde klinik yaşamımıza girdi. Ağız içinde tarama yapılarak (scanner ile) çok hızlı bir şekilde ağız içinin 3 boyutlu görüntüsü bilgisayar ekranına transfer edilebiliyor.  Geleneksel yöntemlerle ölçü alınırken hastanın yaşadığı çeşitli sıkıntılar ( mide bulantısı v.b) , ayrıca ölçünün eskimesi, alçıya transferi sırasındaki detay sorunları..

Lazer Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma işlemine, dişlerimiz zaman içerisinde tükettiğimiz besinler, çay kahve sigara gibi alışkanlıklarımız sebebi ile zamanla sararmaya başladığında gerek duyulur. Dişlerimizin sararmasında fizyolojik olarak renk koyuluğu olabileceği gibi , yiyecek içecekler, çeşitli tedaviler, antibiyotik kullanımı dişlerimizde sararmaya sebep olabilir.   Diş Beyazlatma İşlemi Öncesinde Ne Yapmak Gerekir? Lazer diş beyazlatma işlemi önce..

Diş implantları hakkında merak edilenler…

Dental İmplant nedir? Dişeti hastalıkları, diş çürükleri veya kazalar sonucu oluşan diş kayıplarında doğal dişlerinizin yerini implantlar sayesinde doldurabilirsiniz. Diş İmplantları kayıp diş köküne yerleştirilir.   Diş Eksiklerinde ne gibi sorunlar oluşur? Görünür bir alandaki eksik dişler konuşurken veya gülerken estetik açıdan problem oluşturur. Diş Eksikliğinde konuşma şeklinizi değişir. Arka bölgedeki eksik dişler çiğnemeniz..

Yetişkin hastalarda Şeffaf Plak Kullanılarak Yapılan Ortodontik tedavi Tekniği

 Şeffaf Plak ile Ortodontik Tedavi nedir? Şeffaf plak ile ortodontik tedavi, dişlerin istenilen konuma getirilmesini sadece şeffaf plaklar ile sağlayan bir ortodontik tedavi yöntemidir. Şeffaf Plak ile Ortodontik Tedavi Nasıl Yapılır? Şeffaf plaklar ile ortodontik tedavi için öncelikle hastanın ölçüsü alınır, Bu ölçüler bilgisayar ortamına aktarılarak 3 boyutlu gülüş tasarım programları sayesinde tamamiyle kişiye özel […]..

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı hangi durumlarda yapılabilir? Gülüş tasarımı Dişlerinizin rengini Lazer diş beyazlatma ile renginin açılamadığı durumlarda, Dişlerin arasında boşluk olduğu , Eksik Diş veya diş çapraşıklıkları olmadığında genel olarak dişlerinizdeki şekil ve pozisyonlarından memnuniyetsiz olduğunuz durumlarda Gülüş tasarımı yapılabilir. Gülüş tasarımı ne kadar sürede yapılır ? Gülüş tasarımı uygulaması 1 Hafta süre içerisinde uygulanır, ..

Yeni Yılda Diş Sağlığınız İçin 7 Öneri

1. 2018 başlarken ertelediğiniz tedavilerinizi gözden geçirin. Çekilmiş dişlerinize ait boşluklara en kısa sürede implant yaptırın. Dişin yeri boş kalsa da ne olur demeyin. Zamanla komşu dişler yer değiştirmeye, boşluğa doğru devrilmeye ve uzamaya başlar. Bir süre sonra o bölgede kemik erimeye ve diş eti sorunları oluşmaya başlar. Bu noktadan sonra implant yaptırmak da normalden […]..

Dentram Academy “Temel İmplantoloji” Eğitimi Gerçekleşti

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın başkanlığında 2016 yılında kurulan Dentram Academy’nin 2017-18 kurs programının ilk etabı olan “Temel İmplantoloji” eğitimi geçen hafta sonu 12 meslektaşımızın katılımı ile gerçekleşti.   2018 bahar sezonunun sonuna kadar devam edecek olan bu üç aşamalı kurs serimizin ilki iki gün sürdü. Kurs içeriğinde ilk gün, […]..

İmplant Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İmplant Nedir? İmplant (diş implantı) doğal diş kökünün yerini alan titanyum vidalardır. İmplant diş kaybının olduğu bölgedeki diş eksikliğini gidermek için yapılır. Böylece, ağız doğal haline en yakın şekilde restore edilir. Bu sayede komşu dişlerin de kesilmelerine gerek kalmamaktadır. Eksik dişleriniz varsa ve implant yapımı için olumsuz bir durumunuz yoksa en doğru işlem implant uygulamasıdır. İmplant (diş […]..

Tek Taraflı Çiğneme Yüzde Asimetriye Neden Oluyor

Aynada yüzünüze dikkatlice bakın. Yüzünüzün bir tarafı daha şiş görünüyorsa “simetri kaybı” ile karşı karşıya olabilirsiniz. Yüzde Asimetriye Sebep Olan Durumlar Simetri, yüz güzelliği ve sağlığı için önemlidir. Dişlerin sağlıklı olmasının yanında, güzel bir gülümseme kişinin kendine güvenini arttıran, sosyal hayatını kolaylaştıran bir etkendir. Bu nedenle yüz simetrisi üstünde durulması gereken bir konudur. Dış dünya […]..

Lazer Diş Beyazlatma Yöntemi İle Beyazlatma Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dişlerimiz; beslenme, konuşma gibi hayati fonksiyonların gerçekleştirilmesini sağladığı gibi sosyal yaşantımız içinde bizi yansıtan en önemli aynamızdır. Fizyolojik renk koyuluğu, yaşlılık, yapılmış olan kanal tedavileri, yediğimiz ve içtiğimiz şeyler; özellikle kahve, çay, sigara, kola; erken yaşlarda kullanılan antibiyotikler dişlerimizde istemediğimiz renkleşmelere yol açabilmektedir. Diş hekiminiz tarafından yapılacak olan diş temi..

Sömestr’de çocuklarınızın diş bakımını ihmal etmeyin…

Ağız ve Diş sağlığını koruyucu önlemler için en uygun zamanlama!   Her çocuğun pedodontist gözetiminde diş yapısı, tükürük yapısı ve beslenme alışkanlıklarına göre çürükten koruyucu uygulamalar belirlenmeli, uygulanmalı ve yine çocuğa özel olarak belirlenen aralıklarda düzenli olarak kontrolleri yapılmalıdır.   İlerde çocuklarımızın diş doktorundan korkmasını istemiyorsak, onları diş ağrısı ve sorun olmadan, sadece kontrol am..

Zigoma (Elmacık Kemiği) İmplantları

KEMİK YETERSİZLİĞİNDE SABİT PROTEZİ MÜMKÜN KILAN İLERİ CERRAHİ TEKNİK.. Üst çenede implant yerleştirmek için yeterli kemik olmadığı durumlarda zigomatik kemiğe (elmacık kemiği) yerleştirilen özel implantlar sayesinde implant tedavileri uygulanabilmektedir. Zigomatik implantlar ileri derecede kemik erimesi olan, sinüs lift operasyonunun ya da kemik grefterinin uygulanamayacağı çenelerde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Sinüs lift ope..

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.