HABERLER

Covid-19 Pandemisinde Çene Cerrahisi, Cerrahi Tedavilerde Hasta seçimi ve Alınacak Önlemler

Covid-19 Pandemisinde Çene Cerrahisi, Cerrahi Tedavilerde Hasta seçimi ve Alınacak Önlemler Covid-19 Pandemisinde Çene Cerrahisi, Cerrahi Tedavilerde Hasta seçimi ve Alınacak Önlemler kitabı Prof.Dr.Serhat Yalçın tarafından hazırlanıp Quintessence Publishing tarafından yayınlandı. Bu kitap Covid-19 döneminde dişhekimlerine rehber kitap olarak yazılan ve nisan 2020 yılında yayınlanan ” Diş Hekimliğinde Yeni Dönem, Covid-19 pandemi..

Prof.Dr.SERHAT YALÇIN İLE COVİD-19 DİŞHEKİMLİĞİNDE NELERİ DEĞİŞTİRİYOR?

Prof.Dr.SERHAT YALÇIN İLE COVİD-19 DİŞHEKİMLİĞİNDE NELERİ DEĞİŞTİRİYOR?   Prof.Dr.serhat Yalçın’ın Bursa Dişhekimleri odasında yaptığı “Covid-19 Dişhekimliğinde neleri değiştiriyor” konuşması. Prof.Dr.serhat Yalçın, Dentram diş klinikleri medikal direktörü ve Dentram Academy Başkanıdır. Covid-19 un dişhekimliğin de tedavi protokollarının değişmesine neden olmuştur. Hastalıktan korunmak ve hastalığı diğer hastalar..

DİŞ HEKİMLİĞİNDE YENİ DÖNEM COVID – 1 9 PANDEMİSİ VE ALINACAK ÖNLEMLER

DİŞHEKİMLİĞİNDE COVID – 19 PANDEMİSİ VE ALINACAK ÖNLEMLER COVID-19, SARS-CoV-2 veya ilk duyduğumuz adı ile corona virüs 2019 yılının son günlerinde Çin’de ortaya çıkan bir salgın olarak gündemimize girdi. 2019 yılında görüldüğü için bu corona virüse “COVID-19” ismi verildi. Kısa sürede tüm dünyaya yayılarak pandemiye dönüşen salgın, biz diş hekimlerini de .ok yakından ilgilendirir bir hale geldi. Diş […]..

MERİDYEN SİSTEM VE DİŞ – ORGANLARA BAĞLANTILAR

MERİDYEN SİSTEM VE DİŞ ORGANLARA BAĞLANTILAR   Meridyen sistemi: Vücudun tüm yüzeyi, belirli anahtarlama noktalarında (akupunktur noktaları) kas fasyasında küçük, anatomik olarak kanıtlanmış nörovasküler demetler olarak görünen bir enerji kanalları ağı (meridyenler) ile kaplıdır. Meridyenler boyunca bilgi aktarımı, akupunktur noktalarına radyoaktif olarak etiketlenmiş maddelerin enjekte edilmesiyle de gösterilmiştir.   Bu mer..

BİYOLOJİK DİŞ HEKİMLİĞİ İLE HOLİSTİK / NATUROPATİK DİŞ HEKİMLİĞİ KARŞILAŞTIRMASI

BİYOLOJİK DİŞ HEKİMLİĞİ İLE HOLİSİTK / NATUROPATİK DİŞ HEKİMLİĞİ KARŞILAŞTIRMASI Daha az radikal fakat aynı zamanda daha az etkili bir disiplin oluşturuldu: ‘bütüncül veya naturopatik diş hekimliği’. Ağırlıklı olarak öznel, yani tekrarlanabilir olmayan ve bilimsel olarak kanıtlanmamış ölçüm prosedürleri ve tedavileri ile rahatsızlıkları azaltılmaya ve olumlu sonuçlar elde edilmeye çalışılmıştır. Örneğin, ‘biyouyumlu a..

METAL AMALGAM – METAL  DOLGU (SMART PROTOKOLU) ÇIKARTILMASI METAL AMALGAM – METAL  DOLGU NUN SMART PROTOKOLUİLE ÇIKARTILMASI 2016’da IAOMT protokol önerileri resmi olarak Güvenli Cıva Amalgam Çıkarma Tekniği (SMART) olarak yeniden isimlendirildi. Tüm diş amalgamı restorasyonları yaklaşık % 50 oranında cıva içerir ve raporlar ve araştırmalar bu dolguların cıva buharı yaydığı konusunda tutarlık gösterir. Bilimsel [&hell..

Estetik Dolgu İle ilgili 8 Önemli Soru / Cevap

1 – Estetik Dolgu Nedir? Estetik Diş Hekimliğinin önemli bir tedavi aracıdır. Ön bölgede, estetik hat üzerindeki (gülüş sırasında görünen)  dişlerin , şekil bozukluğu, asimetri, kısalık, kırık yada aşınmış olanlarının estetik dolgu materyali ile ideal formuna getirilme yöntemidir. Beyaz renkli dolgu materyali ile klinikte uygulanır.   2 – Ne kadar sürede yapılır ve kalıcılığı nedir? […]..

Diş Sağlığınız İçin Bu Yiyeceklerden Uzak Durun!

Diş sağlığınız için bu yiyeceklerden uzak durun! Şeker Çok Buzlu içecekler ve buzu ısırarak yeme alışkanlığınızı terkedebilirsiniz Limon’a dikkat Limon  v.b asitli turunçgiller suya eklenerek kullanıldığında hoş bir içecek olsa da kullanım miktarına dikkat edilmeli. Diş yüzeyinde mine tabakasını aşındırdıklarından,mutlaka bol miktarda su ile beraber tüketilmelidir. Kahve ‘nin sakıncaları Dişleri boyayarak renkleşme yaratmalarının yanın..

Diş Sağlığınız için Faydalı Olan Gıdalar

Beslenmenin Diş sağlığı üzerindeki etkileri artık biz dişhekimleri açısından da  oldukça önemli bir konu haline gelmiştir. Tükettiğimiz gıdalar bizim bütünsel sağlığımızı etkiler ve beslenmenin beşladığı yer olan diş sistemimiz de yediklerimizden Diş sağlığımız için hangi gıdaları tüketmeliyiz? Su için! Vucudumuzun %80 i sudan oluşur. Su tüketiminin günde en az 2lt olması (8 bardak) sağlığımız açısından […]..

Ağzında 85 Diş Olan Hastamızın Öyküsü

23 yıldır İstanbul’da hizmet veren Dentram Ağız ve Diş Sağlığı kliniği hekimleri pek çok ilginç ve zorlu vakayla karşılaştılar. Bunlar içinde öyle bir vaka vardı ki, hastamızın durumu itibariyle hem tıp literatürüne geçecek, hem de çeşitli zorluklar nedeniyle implant ve diğer diş tedavileri konusunda umutsuz olan hastalara umut olacak nitelikte.   2015 yılında, Dentram’ın kurucusu […]..

Çocukların Diş Hekimi ile ilk Tanışmasının Önemi

Anne Babalara Öneriler.. Çocukların Diş Hekimi ile ilk Tanışmasının Önemi (Okullarda sosyal sorumluluk kapsamında yaptığımız ağız ve diş sağlığı bilgilendirme konferanslarından alınmıştır) Bugün, Kliniğimizde Ağız ve Diş Sağlığı Bilgilendirme Konferansı düzenledik.     Çocukların  klinikte diş hekimi ile “ilk tanışması”, “aletleri tanıması”, “ortamdaki diğer çocukların tedavilerine şahit olması”  yaşayabileceği diş tedavisi k..

2019’un en iyi meslekleri açıklandı. Diş Hekimliği, en iyi meslekler sıralamasında ilk 10 da..

2019’un en iyi meslekleri açıklandı. Diş Hekimliği, en iyi meslekler sıralamasında ilk 10 da.. Sağlık çalışanları, en iyi meslekler listesinde ilk 10’da  çoğunluğu oluştururken,  bilgisayar programcılığı tacı kapmış. Amerika Birleşik Devletleri’nde , U.S News and World Report araştırma raporuna göre, 2019 yılının “En iyi  Meslekleri “ arasında Diş Hekimliği 4.sırada yer alıyor. En iyi meslek,  […]..

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.