HABERLER

Yeni Yılda Diş Sağlığınız İçin 7 Öneri

1. 2018 başlarken ertelediğiniz tedavilerinizi gözden geçirin. Çekilmiş dişlerinize ait boşluklara en kısa sürede implant yaptırın. Dişin yeri boş kalsa da ne olur demeyin. Zamanla komşu dişler yer değiştirmeye, boşluğa doğru devrilmeye ve uzamaya başlar. Bir süre sonra o bölgede kemik erimeye ve diş eti sorunları oluşmaya başlar. Bu noktadan sonra implant yaptırmak da normalden […]..

Dentram Academy “Temel İmplantoloji” Eğitimi Gerçekleşti

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın başkanlığında 2016 yılında kurulan Dentram Academy’nin 2017-18 kurs programının ilk etabı olan “Temel İmplantoloji” eğitimi geçen hafta sonu 12 meslektaşımızın katılımı ile gerçekleşti.   2018 bahar sezonunun sonuna kadar devam edecek olan bu üç aşamalı kurs serimizin ilki iki gün sürdü. Kurs içeriğinde ilk gün, […]..

İmplant Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İmplant Nedir? İmplant (diş implantı) doğal diş kökünün yerini alan titanyum vidalardır. İmplant diş kaybının olduğu bölgedeki diş eksikliğini gidermek için yapılır. Böylece, ağız doğal haline en yakın şekilde restore edilir. Bu sayede komşu dişlerin de kesilmelerine gerek kalmamaktadır. Eksik dişleriniz varsa ve implant yapımı için olumsuz bir durumunuz yoksa en doğru işlem implant uygulamasıdır. İmplant (diş […]..

Tek Taraflı Çiğneme Yüzde Asimetriye Neden Oluyor

Aynada yüzünüze dikkatlice bakın. Yüzünüzün bir tarafı daha şiş görünüyorsa “simetri kaybı” ile karşı karşıya olabilirsiniz. Yüzde Asimetriye Sebep Olan Durumlar Simetri, yüz güzelliği ve sağlığı için önemlidir. Dişlerin sağlıklı olmasının yanında, güzel bir gülümseme kişinin kendine güvenini arttıran, sosyal hayatını kolaylaştıran bir etkendir. Bu nedenle yüz simetrisi üstünde durulması gereken bir konudur. Dış dünya […]..

Lazer Diş Beyazlatma ile 1 saatte Bembeyaz Dişler

Dişlerimiz; beslenme, konuşma gibi hayati fonksiyonların gerçekleştirilmesini sağladığı gibi sosyal yaşantımız içinde bizi yansıtan en önemli aynamızdır. Fizyolojik renk koyuluğu, yaşlılık, yapılmış olan kanal tedavileri, yediğimiz ve içtiğimiz şeyler; özellikle kahve, çay, sigara, kola; erken yaşlarda kullanılan antibiyotikler dişlerimizde istemediğimiz renkleşmelere yol açabilmektedir. Diş hekiminiz tarafından yapılacak olan diş temi..

Sömestr’de çocuklarınızın diş bakımını ihmal etmeyin…

Ağız ve Diş sağlığını koruyucu önlemler için en uygun zamanlama!   Her çocuğun pedodontist gözetiminde diş yapısı, tükürük yapısı ve beslenme alışkanlıklarına göre çürükten koruyucu uygulamalar belirlenmeli, uygulanmalı ve yine çocuğa özel olarak belirlenen aralıklarda düzenli olarak kontrolleri yapılmalıdır.   İlerde çocuklarımızın diş doktorundan korkmasını istemiyorsak, onları diş ağrısı ve sorun olmadan, sadece kontrol am..

Zigoma (Elmacık Kemiği) İmplantları

KEMİK YETERSİZLİĞİNDE SABİT PROTEZİ MÜMKÜN KILAN İLERİ CERRAHİ TEKNİK.. Üst çenede implant yerleştirmek için yeterli kemik olmadığı durumlarda zigomatik kemiğe (elmacık kemiği) yerleştirilen özel implantlar sayesinde implant tedavileri uygulanabilmektedir. Zigomatik implantlar ileri derecede kemik erimesi olan, sinüs lift operasyonunun ya da kemik grefterinin uygulanamayacağı çenelerde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Sinüs lift ope..

Lazer Diş Beyazlatma.. Yaza Bembeyaz Dişlerle Hazırlanın

Dişlerimiz;beslenme,konuşma gibi hayati fonksiyonların gerçekleştirilmesini sağladığı gibi sosyal yaşantımız içinde bizi yansıtan en önemli aynamızdır. Fizyolojik renk koyuluğu,yaşlılık, yapılmış olan kanal tedavileri, yediğimiz ve içtiğimiz şeyler;özellikle kahve,çay, sigara,kola; erken yaşlarda kullanılan antibiyotikler dişlerimizde istemediğimiz renkleşmelere yol açabilmektedir. Diş hekiminiz tarafından yapılacak olan diş temizliği ..

Dişlerimizde “Orta Yaş Krizi”

Bedenimiz, zamana karşı koyamıyor. Doğanın kanunu bu.. Yaş alacağız ama, kendimizin yaş dönümlerini ve ihtiyaçlarını anlarsak daha geç yaşlanacak ve daha konforlu bir yaşam sürme şansını yakalamış olacağız.. Bu yazıda 40 yaş ve üzerinde olan okurlar için.. Bu yaş döneminde dişlerimizde ve çene kemiklerimizde neler oluyor? Size birkaç tüyo vereceğim.. 40 yaşından sonra dişlerinizde karşılaşacağınız […]..

Ağız Kanseri Erken Teşhisi

40 YAŞINDAN SONRA SENEDE 1 KEZ RUTİN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KONTROLLERİNİZİ AKSATMAYIN AĞIZ KANSERLERİ” DİŞ HEKİMİ MUAYENESİ İLE ERKEN TEŞHİS EDİLEBİLİYOR.   Baş ve Boyun Kanser Birliği (Head And Neck Cancer Alliance) 20-26 nisan 2014 tarihlerini “Ağız Kanserleri Bilinçlendirme Haftası” olarak ilan etti. Ağız kanserleri tüm dünyada görülme sıklığı açısından 11. Sırada yer alıyor. […]..

Çene Kemiği Eriyen Hastalarda Box Tekniği

İmplant tedavilerindeki en büyük zorluk diş çekimi sonrasında meydana gelen kemik kayıplarıdır. Bu kayıplar hastadan alınan ya da yapay olarak elde edilen kemik greftleri ve membranlarla tekrar oluşturulmaya çalışılmaktadır. Box tekniği yönlendirilmiş kemik rejenerasyonu için geliştirilmiş yeni bir yöntemdir. Bu teknikte ağız içinde kendiliğinden eriyen ve tamamen dokularla uyumlu materyaller kullanılarak kemik oluşturulmaktadır. Hasta..

Yaşlı Engelli ve Hasta Kişilere Evde Diş Bakım Hizmeti

Yaşlı Engelli ve Hasta kişilerin Ağız ve Diş tedavileri ‘Evde Diş Tedavisi’ ile çözümlenebilir. Kimler  Faydalanabilir? 1)Yaşlılık ya da aşırı kilo sebebiyle evden çıkamayanlar 2) Yatağa bağımlı hastalar 3) Bedensel yada zihinsel engele sahip kişiler 4) Yeni ameliyat geçirmiş olan hastalar 5) Panik Atak Hastaları 6) Alzheimer ve demans(bunama) 7) Yoğun Diş Hekimi fobisi 8) […]..

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.