Biyolojik Diş Hekimliği İle Holistik / Naturopatik Diş Hekimliği Karşılaştırması

Diş Kaplama Nedir?

Daha az radikal fakat aynı zamanda daha az etkili bir disiplin oluşturuldu: ‘bütüncül veya naturopatik diş hekimliği’. Ağırlıklı olarak öznel, yani tekrarlanabilir olmayan ve bilimsel olarak kanıtlanmamış ölçüm prosedürleri ve tedavileri ile rahatsızlıkları azaltılmaya ve olumlu sonuçlar elde edilmeye çalışılmıştır. Örneğin, ‘biyouyumlu alaşımlar’ önce test edildikten sonra kullanılmaya devam edildi veya enfekte dişleri çıkarmak yerine, nöral tedavi yoluyla pozitif sonuçlar elde etmek için girişimlerde bulunuldu.

Kesinlikle bazı başarılar olmasına rağmen, bunlar çiğneme sistemi ile kronik hastalık arasında gerçek bağlantı kurabilecek kadar genişlemedi.

 

Biyolojik diş hekimliğine tekrar bir göz atalım. Komplike çıkmış akıl dişleri, sinir veya maksiller sinüsün yakınında inflamasyonlar veya yabancı cisimler veya ankilotik olarak etkilenmiş kök kanalla tedavi edilen dişler; kemiği koruyarak dikkatli bir şekilde çıkarılması gerektiğinden, bu tür tedaviyi uygulamak için mükemmel, deneyimli cerrahlara ihtiyacımız var. Geçmişte, yüksek seviyede eğitim almış ve yüksek profil uygulaması olan seçkin cerrahlar, ‘bütüncül diş hekimliği’ ile başa çıkamamış ve ‘ezoterik bir eğilim’ olarak saf dışı bırakmışlardır. Bununla birlikte bütüncül diş hekimleri, sadece onları etkilemeye çalışmaktan ziyade, radikal cerrahi önlemler kullanarak rahatsızlıkları ortadan kaldırmak için ön görülen cerrahi eğitimi almamışlardır.

 

Biyolojik diş hekimliğine tekrar bir göz atalım. Sinir veya maksiller sinüsün yakınında karmaşık yer değiştirmiş yirmilik dişler, iltihaplar veya yabancı cisimler veya ankilotik olarak etkilenen kök kanal tedavisi görmüş dişler dikkatli bir şekilde çıkarılması gerektiğinden, bu tür tedaviyi uygulamak için mükemmel, deneyimli cerrahlara ihtiyacımız vardır. kemik korunmalıdır. Geçmişte, yüksek seviyeye eğitim almış ve yüksek profilli pratikte bulunan seçkin cerrahlar, ‘bütünsel diş hekimliği’ ile başa çıkamamış ve ‘ezoterik bir eğilim’ olarak görevden alınmışlardır. Bununla birlikte bütünsel dişhekimleri, sadece onları etkilemeye çalışmaktan ziyade, radikal cerrahi önlemler kullanarak rahatsızlıkları ortadan kaldırmak için gerekli cerrahi eğitimi almamışlardır.

Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır