Çene Kemiği Erimesi

Çene Kemiği Erimesi Nedir?

Çene kemiği, mevcut dişlerimizi kaybettiğimiz, çektirdiğimiz zaman erimeye başlar. Bu kemik kayıplarına çene kemiği erimesi denir.

Çene Kemiği Erime Sebepleri Nelerdir?

Diş çekimlerinden sonra boş kalan çene kemiği doğal olarak erir. Kemiğin erimemesi için kemik üzerine yük gelmesi gerekir. Bu mekanizma kırık kol ve bacak kemiklerimizin alçıya alınmasından  sonra incelmesi olayına çok benzer. Çene kemiklerinin erimesi eğer bu bölgeye implant uygulanırsa engellenir..

Çene kemiği erimesindeki önemli etkenlerden bir tanesi de Kist ve Tümör benzeri oluşumlar çene kemiği erimesine sebep olur. Diş Sıkma diş gıcırdatma gibi alışkanlıklar çene kemiğinin erimesine sebep olur.

Çene Kemiği Erimesi

Çene Kemiği Erimesi Nasıl Tedavi Edilir?

Çene kemiği Tedavisi, özel olarak yurt dışındaki kemik bankalarından getirilen greft ve membran uygulamaları sayesinde, Box teknik ile tedavi edilir.Box teknik uzun yıllardır kullanılan günümüzde daha da gelişen uzun bir tedavi sürecidir. Box teknik sayesinde eriyen çene kemiği implant yapılabilecek seviyeye getirilir ve sonrasında implant uygulanarak protezler için uygun hale getirilir.

Çene Kemiği Ne Kadar Sürede Erir?

Diş çekildikten sonra, kökü çevreleyen kemik hızlıca erimeye başlar. Çene kemiği erimesi ilk 6-12 ayda en hızlı şekilde erir. Daha sonra daha yavaş bir seyirde erime devam eder.

Eriyen Çene Kemiği İçin Hangi Tedaviler İle İmplant Yapılır?

Kemik erimesinin ileri derecede olduğu durumlarda,

 • Box, Boks Teknik (Box Tekniği )
 • All On 4 İmplant Uygulaması,
 • Elmacık kemiği (Zygoma İmplantı) implant uygulamaları

yapılabilir. Günümüzde kalçadan kemik alarak çene kemiğine ilave yapılması gibi işlemler çok az yapılmaktadır.

Çene Kemiği Erimesi Sonrasında İmplant Yapılabilir Mi?

 Çene kemiği erimesi olan hastalarda, yeterli çene kemiği kaldığı müddetçe implant uygulanabilir.

Çene Kemiği Erimesi Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Çene kemiği erimesi olan hastalarda box teknik ile tedavi uygulanacak ise ortalama tedavi süresi 6 – 12 ay arasında değişmektedir.

All on 4 Tedavisi ile implant uygulamasın da tedavi süresi 3 ila 6 ay arasında değişir.

Elmacık kemiği implantı uygulaması sadece üst çenede uygulanabilir olup tedavi süresi 3 ila 6 ay arasındadır.

RANDEVU TALEP FORMU

Dentram Diş Klinikleri Uzman Doktorlarından Randevu Almak için Lütfen Formu Doldurunuz

  Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Rıza Metni

  Tercihiniz uyarınca bizimle paylaştığınız kişisel verilerinizi, sizi daha iyi tanıyabilmek ve size özel fırsatlar sunmak için işliyor olacağız. Örneğin, eğitim durumunuz, mesleğiniz, ilgi alanlarınız uyarınca size özel fırsatlar tasarlamamızı ve sunmamızı isterseniz bu bilgilerinizi işliyor ve size özel fırsat/hizmetlerden yararlanmanızı sağlıyoruz. Bizimle bu kapsamdaki kişisel verilerinizi paylaşmak zorunda olmadığınızın belirtmek isteriz.
  Kişisel verilerinizi aşağıda belirtilen kapsamda işleyebilmemiz için rıza vermek isterseniz kutucuğu işaretleyebilirsiniz.

  - İşlenmesi İstenen Kişisel Veriler: Ürün/hizmetlerimize ilişkin tercih, beğeni ve kullanım alışkanlıklarınız ile ilgi alanlarınız; sizinle olan ilişkimiz kapsamında sağladığınız müşteri işlem bilgileriniz; satın alınan ürün, hizmet süreçlerinde veya anket ve kampanyalarımızda sağladığınız pazarlama bilgileriniz; mesleğiniz; medeni durumunuz, eğitim durumunuz; kimlik ve iletişim bilgileriniz, bize sağladığınız kişisel verilerinizin analizi sonucunda elde edilen verileriniz.
  - Verilerin İşlenme Amaçları: Ürün/hizmetlerimize dair deneyiminizi geliştirmek ve kişiselleştirmek; profilleme, segmentasyon ve pazarlama analizleri süreçlerini yürütmek; müşterilerimizin ihtiyaç, tercih ve ilgi alanlarını anlamak; müşterilerimizin ihtiyaçlarına, tercihlerine ve ilgi alanlarına uygun ürün/hizmetleri sunmak; pazarlama stratejilerimizi belirlemek ve pazarlama faaliyetlerimizin etkinliğini ölçmek.
  - Verilerin Faaliyet Kapsamında Aktarılacağı Taraflar: Yukarıdaki aynı amaçları gerçekleştirebilmek için destek ve hizmet aldığımız tedarikçiler, iş ortaklarımız, grup şirketlerimiz ve üreticiler.

  Kişisel verilerinizi yukarıdaki Rıza Metninde belirtilen kapsamda işlememizi onaylıyor musunuz?

  Dentram Diş Klinikleri'nin tanıtım ve kampanyalarından haberdar olmak için ileti almak ister misiniz?

  Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır