Seramik Porselen Diş Teli – Braketler

SERAMİK, PORSELEN DİŞ TELLERİ İLE DİŞ DÜZELTİLMESİ. ORTODONTİK TEDAVİ

Metal diş telleri porselen seramik diş tellerinin çıkmasına kadar en sık kullanılan diş düzeltme, ortodontik tedavi malzemesiydi. Braketler yani diş üzerine yapıştırılan minik plakalar dişlerle aynı yapıya sahip olan bir seramik, porselen malzemeden yaplmaktadır. Dişlerin üzerindeki metal görüntüsü bu madde ile daha estetik bir görünüm kazanmıştır. 

SERAMİK, PORSELEN DİŞ TELLERİ NEDEN TERCİH EDİLİR?

Bu gün porselen diş telleri sayasin de metal diş tellerine göre çok daha estetik bir tedavi yapabilmekteyiz. Metal diş telleri erişkin hastalarda  kötü görünümleri nedeni ile tercih edilmemektedir. Artık erişkin hastalarımızda porselen, seramik diş telleri veya porselen braketler kullanmaktayız. Dentram Diş Klinikleri Ortodonti birimimizde çocuk hastaların yanında çok sayıda erişkin hastayıda tedavi etmekteyiz. Kliniğimizde ortodonti hastanın çoğunda dişlerinin renginde olan teller kullanır, böylece estetik açıdan tedavinin görülmesi neredeyse imkansızdır. Porselen veya seramik diş telleri, braketler geliştirilmesi ile metal diş tellerine göre çok daha az fark edilir olduklarından, yüksek talep görmektedir.

PORSELEN SERAMİK DİŞ TELLERİ, BRAKETLER

 

Seramik diş telleri bugün ortodontistler tarafından hastalarımıza önerilmektedir. Geleneksel, metal diş tellerinden daha pahalı olsalar da, çok daha az fark edilirler ve hastaya Invisalign veya lingual ortodonti gibi tedavilerden daha hızlı bir tedavi sunarlar. Bununla birlikte, gerçek dişler gibi, hastalar dikkatli olmadıklarında ve temizlik programlarına  uymadıklarında braketler porselen diş telleri kolayca boyanabilirler. Tedavi sırasında seramik diş telleri ve metal diş telleri genellikle geleneksel metal diş telleri gibi aynı rahatsızlığa sahiptir.

 

 

Porselen , Seramik  Diş Telleri Tedavi Fiyatları Ne Kadardır.

Porselen , Seramik diş telleri ve diş teli tedavi fiyatları için Dentram Diş Klinikleri Ortodonti bölümüne müracaat edebilirsiniz. Diş teli, ortodonti tedavi ile ilgili muayene olmak ve bilgi almak için

  • Bağdat Caddesi Kliniğimiz için 0 216 363 36 36 – 0533 5720874
  • Levent Kliniğimiz için 0 212 280 88 00 – 0532 7645400

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Benzer Tedaviler

Şeffaf Plak Invisalign (Telsiz Ortodontik Tedavi) Nedir?

Şeffaf Plak Invisalign (Telsiz Ortodontik Tedavi) Nedir?

Şeffaf Plak Invisalign (Telsiz Ortodontik Tedavi) Nedir? Ortodonti bilindiği üzere dişlerdeki çapra

Metal Braketler

Metal Braketler

Metal Diş Telleri, Braketler ile Sabit Ortodontik Tedavi Ortodontik tedaviler söz konusu olduğunda,

Lingual Ortodonti

Lingual Ortodonti

Lingual Ortodontik Tedavi Nedir? Lingual ortodonti (görünmeyen diş teli) dişlerdeki bozukluğu düzel

Şeffaf Plak Invisalign Tedavisi

Şeffaf Plak Invisalign Tedavisi

Şeffaf Plak – Invisalign Tedavisi Bu teknikte diş teli kullanılmadan, şeffaf plaklar ile dişl

Hareketli Ortodontik Tedavi

Hareketli Ortodontik Tedavi

Hareketli Ortodontik Tedavi   Basit düzeydeki diş çapraşıklıkları, çene darlığının giderilmesi

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.