Ortognatik Cerrahi

Çarpık dişlerin düzeltilmesi (Ortodontik) tedavisinin yetersiz kaldığı çene yüz anomalilerinde çeneler cerrahi bir işlemle hareket ettirilerek hastaların estetik ve fonksiyonel bozuklukları tedavi edilir.

 

Ortognatik Cerrahi Ameliyatının Önemi

-Alt ve üst çenenin birbirleriyle olan ilişkilerinin bozuk olduğu durumlarda hasta gelişim dönemini geçirdiyse sabit veya hareketli apareyler çene ilişkilerini düzeltmek için yeterli olmayabilir.Bu durumda çene ilişkilerinin bozuk olmasına bağlı hastalarda hem estetik hem de fonksiyonel problemler ortaya çıkmaktadır.Bu durumda alt ve üst çenenin ilişkisi cerrahi olarak konumlandırılmalıdır ki hastalar uygun maksillomandibular ilişkiler dahilinde fonksiyonlarını yerine getirebilsinler.

 

Ortognatik Cerrahi Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

-Ortognatik cerrahi ameliyatlarından önce dişlerin çene kavsi içerisinde düzgün konumlarında bulunmaları gerekir. Dişler bir ortodonti uzmanı tarafından düzeltildikten sonra dişler üzerinden ölçü alınarak ameliyat öncesi hastaya bir splint hazırlanır. Genel anestezi altında Alt ve üst çene istenilen konumda ortodontist ile karar verilerek sabitlenir. Çene kemikleri kesilerek buralarda kırık oluşturulur. Hastanın ihtiyacına göre çeneler ileri veya geri alınarak sabitlenir. Sabitleme işlemi için metal plak ve vidalar kullanılır.

 

Ortognatik Cerrahi Ameliyatı Sonrasında Ne Olur ?

-Ortognatik cerrahinin ardından alt ve üst çene lastiklerle birbirine bağlı konumda kalmalıdır. Bu lastikler belirli zamanlarda çıkartılarak çene hareketleri minimum da olsa hastaya yaptırılır. Çenelerin birbirine bağlı olduğu dönemde hastalar sıvı gıdalarla beslenmektedir.

 

Ortognatik Cerrahi Fiyatları?

Ortognatik Cerrahi Tedavi fiyatlarımızla ilgili detaylı bilgi almak için +90 549 350 40 50 Numaradan bize ulaşabilirsiniz. Diğer bilgilerden haberdar olmak için ise lütfen aşağıda bulunan E-Newslatter bölümünden mail adresinizi gönderiniz.

Benzer Tedaviler

20 Yaş Dişleri ve Gömük Dişler

20 Yaş Dişleri ve Gömük Dişler

20 Yaş Dişleri ve Gömük Dişler   20 yaş dişleri 3. büyük azı diş olarak da adlandırılırlar. Ak

Çene Eklemi Hastalıkları

Çene Eklemi Hastalıkları

ÇENE EKLEMİ HASTALIKLARI (TEMPOROMANDİBULAR EKLEM) NEDİR? -Alt çenenin kafa kaidesiyle oluşturduğu

Çene Kistleri

Çene Kistleri

Çene Kistleri Nedir? Çene kemikleri içinde içi sıvı dolu etrafı epitel denen ince bir zarla çevrili

Çene Kırıkları

Çene Kırıkları

Çene Kırıkları Nasıl Oluşur ve Çene Kırığı Tedavisi Nasıl Yapılmalıdır ? Çeneye gelen darbe ile olu

Maksiller Sinüs Lifting

Maksiller Sinüs Lifting

Maksiller Sinüs Nedir? Maksiller sinüs üst çene kemiği içinde burnun boşluğunun iki yanında içi hav

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.