İmplant Tedavisi

Diş İmplantı Nedir?

prof. dr. serhat yalçın - implantolojiDiş implantı, “eksik dişin yerine ya da ağızda kayba uğrayan kısımları tamamlamak amacıyla çene içine veya üstüne yerleştirilen yapay diş kökü” olarak tanımlanabilir.

 

Şu ana kadar elde edilmiş bilgilerden, ilk kez M.Ö. 3000’li yıllarda Çin İmpratorluğu’nda altın ve gümüş iğneler kullanılarak yapıldığını öğrendiğimiz bu tedavi şekli, günümüzde insan vücudunun rahatlıkla kabul ettiği ve diş dokusuna uyumlu titanyumdan yapılan materyalin, diş kaybının olduğu bölgelere uygulanmasıyla gerçekleşmektedir.

 

Diş kayıplarına genelde estetik bir sorun olarak bakılsa da, uzun vadede bu durum farklı sağlık sorunlarını beraberinde getirir. Bu bilinçle gereken tedavinin gecikilmeden yapılması önemlidir. Doğal dişlere en yakın sonucun alındığı dental implant tedavisi ile bu riski kalıcı olarak ortadan kaldırmak mümkündür.

 

Günümüzdeki modern implantolojinin mimarı İsveçli ortopedist Ingvar Brånemark’tır. 1950’li yıllarda tesadüfen tavşan kemiklerinde titanyumun kemiklerle kaynaştığını bulmuştur. 1960’lı yılların ortalarında da ilk implant bir hastaya uygulanmıştır.

 

Prof. Dr. Serhat Yalçın’ın Diş İmplantları Hakkındaki Videosunu İzleyin

 

 

İmplant Nasıl Yapılır? İmplant Diş Yapımı Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavisi, diğer tedavi türlerine göre, gerek estetik gerekse işlevsel olarak en uygun tedavidir. İmplant tedavisinde implant yapılacak bölge, lokal anestezi ile uyuşturulup, 5-10 dakika içinde implant yerleştirilir. İmplantın çene kemiği ile bütünleşmesi (çene kemiğine kaynaması) için 1,5 – 2 ay beklenir.

 

Bekleme süresi implant tın kalitesine göre daha da uzayabilir. Uygulaması kolay ve ağrısız bir tedavi olduğu için hasta bu süreçte hiçbir sıkıntı yaşamaz. Daha sonra 2. aşamaya geçilir. İmplantların üzerine yerleştirilecek porselen dişlerin ölçüsü alınır ve 1 hafta 10  gün içinde diş/dişler yerine takılır. Sonuç olarak implant diş tedavisi yaklaşık 2 ay kadar kadar sürer.

 

dentram implant randevu

 

 

 

İmplant Hangi Durumlarda Yapılır?

 

diş implantı uygulamasıİmplant diş veya dental implantlar her diş eksikliğinde uygulanabilir. Dişlerin çekiminden sonra kemiğin boş olması kemikte erimeye, rezorpsiyona neden olur. Diş eksikliklerinde köprü yapılması hem sağlam dişlerimizin zarar görmesine hem de dişin olmadığı yerde kemikte erimeye neden olur. Bu boşluklara implant yapılması durumunda çene kemiğindeki erimenin önüne geçilmiş olur.

 

Dentram ailesi olarak, en iyi implant doktor kadromuzla, İstanbul implant merkezlerimizde, gelişimini tamamlanmış her sağlıklı bireye, sonradan karşılaşılabilecek yukarıda bahsettiğimiz sorunlardan dolayı implant tedavisi yapılmasını önermekteyiz.

İmplant Tedavisinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 

İmplant Destekli Protezler

İmplant üstüne yapılan diş ve protezler, implant destekli protezler olarak adlandırılır. İmplant destekli protezlerin klasik protezlere göre pek çok avantajı vardır. Bunlar;

 

  • Yapım ve uygulaması kolay bir işlemdir
  • Estetik olarak olumlu katkısı çoktur
  • Kemik kaybı önlenir
  • Ağız hijyeni kolayca sağlanır
  • Klasik protezlere göre daha dayanıklıdır
  • Isırma, çiğneme, konuşma doğallığı korunur
  • Yumuşak dokularda zamanla oluşan aşınmalar azalır

 

İmplant Uygulandıktan Sonra Ne Yapılır?

İmplant uyguladıktan sonra hastalarımıza antibiyotik ve ağrı kesici kullanmalarını, ayrıca özellikle işlem sonrası ilk gün buz kompres uygulamasını ve yumusak gıdalar tüketmelerini önermekteyiz.

 

împant tedavisi nasıl yapılır

İmplantları Hepsi Aynı mıdır? Hepsi Aynı Kalitede Midir?

Gün geçtikçe kullanımı artan implantların farklı marka ve kalitede olanları mevcuttur. Her geçen gün büyüyen sektörde ne yazık ki taklit üretim de artmıştır. Denetimsiz şartlarda üretilen taklit ve sahte implantların tedavide kullanılması kemik erimesine neden olduğundan, hastaların kullanılacak implantları mutlaka araştırması gerekir.

 

Günümüzde 1000 adet implant yaptırmak isteyen bir kişi istediği isim ve şekilde çin, italya ve kore gibi ülkelerde implant ürettirebilmekte ve üretim çoğu zaman denetimsiz olmaktadır. İmplant yaptıran hastaların yaptırdıkları implantı markasını mutlaka öğrenmeleri çok önemlidir. Klinikler de markası bilinmediği için üstüne diş yapılamayan çok sayıda hasta görülmektedir. Implantların çene kemiği ile kaynaştığı ama markasının bilinemediği durumlarda bu implantların çıkartılması gerekmektedir. Diğer önemli bir sorunda implantın Magnetic Rezonas, MR uyumlu olmasıdır. MR uyumlu olmayan implantı olan hastalara MR çekilememektedir.

İmplant Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İmplant hakkında sıkça sorulan soruların yanıtları için lütfen tıklayın.

İmplant Fiyatları fiyatlarımızla ilgili detaylı bilgi almak için;

  • Bağdat Caddesi Kliniğimiz için 0 216 363 36 36
  • Levent Kliniğimiz için 0 212 280 88 00

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıda bulunan E-Newsletter bölümünden mail adresinizi gönderiniz.

İmplant tedavisi ve fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi veya randevu almak için, 444 3 347 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Benzer Tedaviler

ZİRKONYUM – SERAMİK PORSELEN DİŞ İMPLANTLARI

ZİRKONYUM – SERAMİK PORSELEN DİŞ İMPLANTLARI

ZİRKONYUM – ZİRKON SERAMİK İMPLANTLAR Prof.Dr.Serhat Yalçın 40 yıldan fazla, titanyum implant

Sinüs Yükseltme Sinüs Ogmentasyonu Nedir Nasıl Yapılır?

Sinüs Yükseltme Sinüs Ogmentasyonu Nedir Nasıl Yapılır?

Sinüs Yükseltme Sinüs Ogmentasyonu Nedir Nasıl Yapılır? Üst çenemizin üstünde yer alan maksiller si

All On 4 İmplant Tekniği

All On 4 İmplant Tekniği

All on 4 Tekniği Nedir? All on 4 tekniği, 2003 yılında Malo ve arkadaşları tarafından geliştirilen,

Zygoma İmplant

Zygoma İmplant

Elmacık Kemiği (Zygoma – Zigoma ) İmplantı Nedir? Elmacık kemiği, zygoma implantları Üst çene

İmmediat İmplant

İmmediat İmplant

İmmediyat İmplant Nedir? Dişin çekildiği seans hemen implant uygulanması ve üstüne diş yapılması de

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.