İmmediat İmplant

İMMEDİAT İMPLANT TEDAVİSİ 

 

İmplant Nedir?

Diş implantı, “eksik dişin yerine ya da ağızda kayba uğrayan kısımları tamamlamak amacıyla, çene içine veya üstüne yerleştirilen yapay diş kökü” olarak tanımlanabilir.

Diş Çekildikten Sonra İmplant Yapılır Mı?

Gerekli prosedürler sağlandıktan sonra, diş çekildikten sonra implant yapılabilir. Aynı zamanda İmmediat implant hekimlerinde tavsiye ettiği bir tedavidir.  Diş çekilir çekilmez  ilk 24 saat içinde kemikte küçülme meydana gelmeye başladığı için, immediat implant ile dişte kemik kaybı engellenebilir.  Çekimden sonra gerçekleşmeye başlayan dişte kemik kaybı, kemik hacminin azalmasına neden olduğu gibi diş etinde de incelmeye neden olmaktadır. Bu da ileride dişte yapılacak olan işlemler için estetik sıkıntı çıkarabileceği anlamına gelmektedir. Aynı zamanda tek günde çekim ve implant yapılması hasta içinde konforlu bir tedavidir. 

 

İmmediyat İmplant Nedir?

Dişin çekildiği seans hemen implant uygulanması ve üstüne diş yapılması demektir. İmmediat implant yapmak için dişte aktif bir enfeksiyon bulunmamalı ve uygulanacağı bölgede yeterince kemik olmalıdır. Diş çekiminin de olabildiğince az travmatik yapılması ve ihtiyaç olursa implantın çevresine kemik tozu ilavesi yapılması gerekir.

İmmediat İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Normal koşullarda diş çekiminden 1,5 ila 2 ay bekleme süresinden sonra implant yapılır. Ama bazı uygun koşullar olduğunda diş çekimi ile aynı zamanda implantlar yerleştirilebilir. Bu işleme İmmediat implant uygulaması denir. Cerrahi uygulama diğer implant uygulamalarına benzer. Tek farkı tecrübe gerektirmesidir.

İmmediat İmplant Kimlere Yapılır ?

İmmediat implant genellikle ön dişlerde uygulanır. Dişin çekim sırasında sağlam kalması gerekir. Diş çekimi travmatik olduğu durumlarda yapılmaz. Ayrıca akut enfeksiyon ve görülen bir iltihabın olduğu dişlerde yapılmamalıdır.

 

İmmediat İmplant Sonrası Neler Yapılmalı ?

Eğer geçici olarak immediat implant üstü sabit protez konmuşsa hastanın yumuşak besinler yemesi önerilir. Onun haricinde ilaçları düzenli kullanması, buz kompres uygulaması yeterli olacaktır.

İmmediat İmplant Sonrası Gelişebilecek Komplikasyonlar Var Mı?

Diş implantı sonrası, cerrahi işlem yapıldığı için yüzde ağrı, kızarıklık, sızı, morarma ve şişlik olması oldukça normal bir durumdur. Diş implantı uygulaması çene kemiğine vida ile yapay diş kökü yerleştirilmesi işlemi olduğu için, yapay diş kökünün iyileşme süresi içerisinde komplikasyonlar oluşabilmesi normaldir.  

 

Gelişen bu komplikasyonların şiddeti yapılan implant sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tek operasyonda bir adet implant yapımı ile 4 adet implant yapımı arasında farklar olabilmektedir ve çok normaldir. İmplant tedavi sonrası yapılan bakımlar iyileşme süresini en aza indirmek için son derece önemlidir.

 

İşlem sonrası sıcak ve soğuk yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Hekimizin belirlediği kurallara uymamanız tedavinizi olumsuz etkilediği gibi, implantınızın da başarısız olmasına sebep olabilir. Genel olarak komplikasyonlar kısa sürer. Çok şiddetli olmaz. Alınacak gerekli önlemler ile kısa zamanda azalır ve geçer.

 

İmmediat İmplantın Avantajları Nelerdir?

İmmediat implantın avantajlarının başında zaman gelir. Bu teknik sayesinde diş çekiminin iyileşme süresi beklenmez. Aynı anda olması hastanın ikinci bir cerrahi işleme bağlı sıkıntısının oluşmasını da önler. Ayrıca çoğu zaman hastaya geçici olarak immediat implant üzeri sabit protez yapıldığı için hasta dişsiz de kalmaz.

İmmediat İmplant  Fiyatları Nedir ve Pahalı Bir Tedavi Midir?

İmmediat implant fiyatları için kesin bir fiyat aralığı yoktur. İmplant tedavinizin fiyatının belirlenebilmesi için hastanın ağız ve diş muayenesinin yapılması gerekir. İmplant  fiyatları,   özellikle tedavinin uygulandığı kliniğe, kullanılan implantın markasına, doktor tecrübesine ve hastanın ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. 

Diş implantı uygulamaları cerrahi ve uzun süreli işlem gerektirir. Dolayısıyla diğer diş hekimi hizmetlerinden daha yüksek bir harcama gerektirirler. Diş implantı uygulanan hastalarda yapılan bir araştırmada, implant yaptıranlar yaptıkları yatırımın karşılığını aldıklarını ve gerekirse aynı şeyi tekrar yaptıracaklarını belirtmişlerdir.

Ağız ve diş sağlığı tedavinizin doğru yapılabilmesi için alanında uzman ve tecrübeli merkezlere başvurmanız son derece önemlidir.

İmmediat implant fiyatları için Dentram Diş Klinikleri Ağız Diş ve Çene Cerrahisi bölümüne müracaat edebilirsiniz. İmmediat implant tedavisi ile ilgili muayene olmak ve bilgi almak için;

  • Bağdat Caddesi Kliniğimiz için 0 216 363 36 36 – 0533 5720874
  • Levent Kliniğimiz için 0 212 280 88 00 – 0532 7645400

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Benzer Tedaviler

ZİRKONYUM – SERAMİK PORSELEN DİŞ İMPLANTLARI

ZİRKONYUM – SERAMİK PORSELEN DİŞ İMPLANTLARI

ZİRKONYUM – SERAMİK PORSELEN DİŞ İMPLANTLARI Son yıllarda kullanımı gittikçe artan seramik zirkon i

Sinüs Yükseltme Sinüs Ogmentasyonu Nedir Nasıl Yapılır?

Sinüs Yükseltme Sinüs Ogmentasyonu Nedir Nasıl Yapılır?

SİNÜS YÜKSELTME (LIFTING) UYGULAMALARI Sinüs Nedir? Burun çevresindeki kemiklerin içerisinde yer al

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

İMPLANT TEDAVİSİ Diş İmplantı Nedir? Diş implantı, “eksik dişin yerine ya da ağızda kayba uğrayan k

All On 4 İmplant Tekniği

All On 4 İmplant Tekniği

ALL ON FOUR İMPLANT TEKNİĞİ All on Four Tekniği Nedir? Konuşma, tat alma, çiğneme, diş kemik erimes

Zygoma İmplant

Zygoma İmplant

ZYGOMA İMPLANT – ELMACIK KEMİĞİ İMPLANTI Elmacık Kemiği (Zygoma – Zigoma ) İmplantı Nedir? Zy

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.