İmplant Nedir?

İmplant (diş implantı) doğal diş kökünün yerini alan titanyum vidalardır. İmplant diş kaybının olduğu bölgedeki diş eksikliğini gidermek için yapılır. Böylece, ağız doğal haline en yakın şekilde restore edilir. Bu sayede komşu dişlerin de kesilmelerine gerek kalmamaktadır. Eksik dişleriniz varsa ve implant yapımı için olumsuz bir durumunuz yoksa en doğru işlem implant uygulamasıdır.

İmplant (diş implantı) nasıl yapılır?

Dental implant, lokal anestezi altında kısa sürede yapılan bir cerrahi uygulamadır. İmplant kliniklerimizde, hastanın durumuna bazen de tedavinin kapsamına göre, hastamıza işlemlerini genel anestezi altında yapılmasını önermekteyiz.

dentram implant randevu

 

 

 

İmplant zararlı mıdır?

İmplantların zararlı olduğu, kansere neden olduğu şeklindeki düşünceler asılsızdır. İmplantlar kesinlikle zararsızdır. İlk diş implant uygulaması 1965 yılında yapılmış olup, günümüzdeki yüksek teknoloji sayesinde hem implant materyallerinin kalitesi artmış hem de uygulama başarısı yükselmiştir.

Hiç dişi olmayan kişiler kaç implant yaptırmalı?

Hiç dişi olmayana hastalara, alt çene için 4 veya 6, üst çene için ise en az 4 en fazla 8 adet diş implantı önermekteyiz.

Ön diş implant nedir, nasıl yapılır?

Ön diş implantı diğer bölgelere yapılan implantlara göre farklılık gösterir. Ön diş implantları estetik bir bölgede olduğu için oluşabilecek kusurlar kamufle edilemez. Özellikle diş eti fazlaca görülen hastalarda estetik başarıya ulaşmak çok zordur. Bu bölgedeki implant için hem sert hem de yumuşak doku miktarları yeterli olmalıdır. Yeterli olmadığı hallerde diş etinden implantın gri rengi diş etine yansıyabilir.

 

 

İmplant diş kaç günde takılır?

Hastalarımızda “implant diş ne kadar sürede takılır?” sorusuna çok sık rastlamaktayız. İmplant diş kısa sürede yapılır. Tek diş implantları hastada yeterli kemik varsa 5-10 dakikada yapılan bir işlemdir. İmplantın kemikle kaynaşması için yaklaşık 1,5-2 ay beklenir. Sonuç olarak kemik yapısı iyi hastalarda implant diş tedavisi, toplamda yaklaşık 2 ay sürer.

İmplant diş kimlere yapılamaz?

Diş implantları; gelişimin tamamlanmadığı çocuk hastalarda, aşırı sigara içenlerde, ağır psikolojik hastalığı olanlarda, kontrol altında olamayan diabetik, şeker hastalarında, bifosfonat kullanan hastalarda, kontrol altında olmayan sistemik hastalıklarda, kemoterapi ve radyoterapi gören hastalarda yapılamamaktadır.

Çene Kemiğinde Kemik Erimesi Varsa Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

Hastada çene kemiği erimesi varsa implant yapılabilmesi için kemik oluşturulması gerekmektedir. Kemik oluşturmak için farklı yöntemler vardır.

 

 

 

İmplant tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi veya randevu almak için, 444 3 347 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.