Dental İmplant nedir?

Dişeti hastalıkları, diş çürükleri veya kazalar sonucu oluşan diş kayıplarında doğal dişlerinizin yerini implantlar sayesinde doldurabilirsiniz. Diş İmplantları kayıp diş köküne yerleştirilir.

 

Diş Eksiklerinde ne gibi sorunlar oluşur?

Görünür bir alandaki eksik dişler konuşurken veya gülerken estetik açıdan problem oluşturur.

Diş Eksikliğinde konuşma şeklinizi değişir.

Arka bölgedeki eksik dişler çiğnemenizi etkileyeceğinden tek taraflı çiğnemeye başlayabilirsiniz, Tek taraflı çiğneme hem simetri bozukluğuna hemde ileride çene eklemi problemlerine neden olur.

Diş Eksikliğinde, eksik dişe komşu olan dişler boşluklara doğru hareket etmeye başlar.

Diş Kaybı sonrasında diş etrafındaki kemik erimesi başlar. Ve çene kemiği erimesi sonrasında uygulanacak tedavi yöntemleri hem daha uzun sürer hemde daha maliyetlidir.

 

dentram implant randevu

 

 

 

İmplant tedavisi nasıl yapılır?

Diş İmplantı için öncelikle, Ağız ve Çene cerrahisi uzmanı tarafından muayeneniz yapılarak, panoramik röntgen çekilir, Bazı durumlarda 3 boyutlu dental tomografiye ihtiyaç duyulur. Bu muayene sonrasında hastanın nasıl bir diş implantına ihtiyacı olduğu tespit edilir. Çene kemiği erimesi olup olmadığı kontrol edildikten sonra kullanılacak diş implantının boy ve çapı belirlenir. Günümüzde bu işlemler Lazer Destekli implant tedavisi ilede yapılmaktadır.

Diş implantları 3 aşamadan oluşmaktadır.

 

  1. Çeneye diş implantlarının yerleştirilmesi

İmplantlar çene kemiği içerisine cerrahi işlem ile çene cerrahı tarafından yerleştirilir. Diş implantı operasyonu sırasında steril ortam olması çok önemlidir. Diş implantı yerleştirildikten sonra o bölgenizde hafif şişlik ve birkaç gün azalarak devam eden ağrınız olabilir. Diş implantı yapıldıktan sonra doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmak önemlidir.

 

  1. İyileşme aşaması

Dental implantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra implant ile kemiğin kaynaşması gerekmektedir. İmplantın, çene kemiği ile kaynaşması ortalama 1-3 ay arasında değişmektedir.

Diş implantlarının çene kemiği ile kaynamasına etki eden bazı faktörler vardır, Bunlar,

Çene kemiğinin yapısı, diş implantının yüzey özellikleri, hastanın genel sağlık durumudur.

 

  1. Protez Aşaması

Çene kemiği ile dental implantın kaynaşması tamamlandıktan sonra implant üstü protezlerin yapım aşamasına geçilir. Eğerki yapılan kontrollerde çene kemiği ve implantta bir problem görünmez ise işleme devam edilir.

İmplant planlaması yapılarak ağız ölçüsü alınır. Bu ölçüler laboratuvar ortamında çalışılarak Kişiye özel olarak implant üstü protez hazırlanır. Hasta yapılan diş implantının üzerine zirkonyum kaplama veya porselen diş şeklinde 2 seçenekten birini seçebilir. Zirkonyum kaplama fiyatı, Porselen diş fiyatına göre biraz daha fazladır. Zirkonyum kaplama veya porselen kaplamanın hazırlanma süresi ortalama 3 ila 5 gün arasında değişir.

 

En iyi implant tedavisi nasıl sağlanır?

Diş implantının sağlıklı olması için bir takım konularda diş hekimleri ve sizlerin dikkat etmesi gerekenler şunlardır,

Başarılı bir implant için,

Diş implantının steril bir ortamda yapılması gerekmektedir.

İmplantlar, deneyimli çene cerrahları tarafından yapılmalıdır.

Diş implantının kaybı yaşanmaması için hastanın ağız hijyenine dikkat etmesi, ilaçlarını düzenli olarak kullanması ve diş hekimi tarafından söylenenleri harfiyen yapması gerekmektedir.

Diş implantını seçerken, hastanın en iyi implant markalarını tercih etmesi gerekir. Çünkü diş implantları ömürlüktür. Üzerinde bilimsel araştırmalar yapılmış birçok implant markası mevcuttur.

Diş implantlarıda doğal dişler gibi fırçalanmalı, diş ipi ile temizlenmelidir. Diş implantlarının yılda iki kez hekim tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.

 

Diş İmplantlarının fiyatı nedir?

Diş implant fiyatları, kullanılan implant markalarının kalitesine göre değişmektedir.

En sağlıklı diş implant fiyatı için muayene olabilirsiniz.

Diş implant fiyatları için ayrıntılı bilgi almak için 444 3 347 numaralı çağrı merkezimizden bizi arayabilirsiniz.

 

 

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.