Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın başkanlığında 2016 yılında kurulan Dentram Academy’nin 2017-18 kurs programının ilk etabı olan “Temel İmplantoloji” eğitimi geçen hafta sonu 12 meslektaşımızın katılımı ile gerçekleşti.

 

2018 bahar sezonunun sonuna kadar devam edecek olan bu üç aşamalı kurs serimizin ilki iki gün sürdü. Kurs içeriğinde ilk gün, temel implantoloji temel ilkeleri, temel cerrahi prensipleri, hasta değerlendirme ve tedavi planlaması, ilaç kullanımları, radyografik değerlendirme, ensizyonlar anlatıldı ve tartışıldı.

 

İkinci gün ise tedavide oluşabilecek komplikasyonlar ve sebepleri ile başladı. Daha sonra Fantom çeneler üzerinde, implant hastalarının protez ve ölçü aşamaları ve implant üstü protezlerin püf noktaları anlatıldı.

 

dentram academy kurslariSon oturumda ise katılımcı meslektaşlarımız “hands on” olarak fantom çenede implant yerleştirdikten sonra koyun kafasında dikiş tekniklerini deneyimlediler.

Dentram Academy Eğitimleri Devam Ediyor

Dentram Academy’nin bu yıl planlanan 2. kursu olan “İleri İmplantoloji Eğitimi”  9-10 Şubat 2018’ de düzenlenecek. İlk kursun devam niteliğinde olan ikinci aşamaya, zaten belirli seviyede cerrahi yapan ve kendini daha ileri cerrahi yapmaya hazır hisseden meslektaşlarımızı bekliyoruz.

 

İkinci ve üçüncü etap kurslarına katılım ve ayrıntılı bilgi için: www.dentramacademy.com

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.