Çocuklarda Flour Uygulaması

ÇOCUKLARDA FLORÜR UYGULAMASI

 

Flor Nedir?

İnsan vücudu için yaşamsal değeri olan yedi eser elementten biri flordur.  Çürüğü engellemek için kullanılan en değerli mineral, flordur. 

 

 

 

Florür Uygulaması Nedir?

Çocuklarda süt dişleri daimi dişler kadar önemlidir. Çocuklarda hem süt dişlerine hem de daimi dişlere yapılan topikal flor uygulaması ile dişlerin güçlenmesi ve çürümeye karşı daha dayanıklı olmaları sağlanır. Flor dişin yapısını güçlendiren bir maddedir. Bu madde uygulandığında, dişin organik yapısıyla etkileşime girerek çürüğe karşı direnci arttırır.

 

 

Florürlü Vernik Uygulaması Ne İşe Yarar?

 

 

 

 

Bilindiği gibi, süt dişleri daha kolay çürür. Çocukların belli bir yaşa kadar etkin ve tutarlı diş fırçalama alışkanlığı kazanmalarının zorluğu da dikkate alınırsa, flor uygulaması çürükle mücadele için önemli ve bilimsel bir yöntemdir.

 

 

Florürlü Vernik Uygulaması Zararlı Mı?

Çocuklarda yapılan flor uygulamasının zararlı olduğuna dair bir takım önyargılar olsa da, uygun koşullarda profesyonellerce uygulandığında sağlığa herhangi bir zararlı etkisi olmamaktadır.

 

Çocuklarda Flor uygulaması zararlı mı faydalı mı? Ortodonti Uzmanı Dr.Aylin Yalçın’ın florür uygulaması hakkındaki bilgilendirici videosunu izleyebilirsiniz.

 

 

 

Florür Uygulaması Mutlaka Yapılmalı Mı?

Flor, 60 yıllık çalışmalarla çürük oluşumunu önlediği bilinen en etkili mineraldir.  Dentram uzman hekimleri, flor uygulamasını önermektedir.

 

 

 

Flor Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

 

Bilindiği gibi, süt dişleri daha kolay çürür. Çocukların belli bir yaşa kadar etkin ve tutarlı diş fırçalama alışkanlığı kazanmalarının zorluğu da dikkate alınırsa, flor uygulaması çürükle mücadele için önemli ve bilimsel bir yöntemdir.

 

 

 

 

Çocuklarda 4 6 ayda bir yapılması gereken flor uygulaması hekim kontrolünde uygulanan oldukça basit bir uygulamadır. Diş yüzeyi besin ve plak artıklarından  temizlendikten sonra jel ya da vernik formdaki flor preparatı  dişler kurutulduktan ve tükürükten izole edildikten sonra uygulanır.

 

Uygulama sonrası hasta 1-2 saat süreyle bazı besinlerden uzak durmalıdır.Yemek yeme ve içecek maddeleri doktorunuza danışarak kullanmanızda fayda var.Sadece diş yüzeylerine yapılan bir uygulama olduğundan, klinik ortamında güvenle,  yan etki olmaksızın yapılır.

 

 

 

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) randevusu için 444 3 347 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

Dişe Flor Uygulaması Fiyatları Ne Kadardır?

Florürlü vernik uygulaması fiyatları için kesin bir fiyat aralığı yoktur. Fiyatın belirlenebilmesi için hastanın ağız ve diş muayenesinin yapılması gerekir. Özellikle tedavinin uygulandığı kliniğe ve hastanın ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. 

Ağız ve diş  tedavinizin doğru yapılabilmesi için uzman ve tecrübeli hekimlere başvurmanız son derece önemlidir.

 

Dişe flor uygulaması fiyatları için Dentram Diş Klinikleri Pedodonti bölümüne müracaat edebilirsiniz. Pedodonti ile ilgili muayene olmak ve bilgi almak için;

  • Bağdat Caddesi Kliniğimiz için 0 216 363 36 36 – 0533 5720874
  • Levent Kliniğimiz için 0 212 280 88 00 – 0532 7645400

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

 

Benzer Tedaviler

Süt Dişleri

Süt Dişleri

Süt Dişleri Hangileridir, Ne Zaman Çıkarlar?   Bebeğiniz doğduğunda 20 tane süt dişi çenesinde

Fissür Örtücü Uygulamaları

Fissür Örtücü Uygulamaları

FİSSÜR ÖRTÜCÜ İLE DİŞ ÇÜRÜKLERİNİ ENGELLEME     Diş Çürüğü Nedir? Çocuklarda diş çürükler

Süt Diş Çekimi

Süt Diş Çekimi

SÜT DİŞLERİ ÇEKİMİ NASIL VE NE ZAMAN YAPILIR     Süt dişleri 6-8 yaşlarında değişmeye ve

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.