Flour Uygulaması

çocuklarda flor uygulaması

 

Çocuklarda hem süt dişlerine hem de daimi dişlere yapılan topikal flor uygulaması ile dişlerin güçlenmesi ve çürümeye karşı daha dayanıklı olmaları sağlanır. Flor dişin yapısını güçlendiren bir maddedir. Bu madde uygulandığında, dişin organik yapısıyla etkileşime girerek çürüğe karşı direnci arttırır.

 

Bilindiği gibi, süt dişleri daha kolay çürür. Çocukların belli bir yaşa kadar etkin ve tutarlı diş fırçalama alışkanlığı kazanmalarının zorluğu da dikkate alınırsa, flor uygulaması çürükle mücadele için önemli ve bilimsel bir yöntemdir.

 

 

Flor Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

4-6 ayda bir tekrarlanması gereken flor tatbiki oldukça kolay, çocukları rahatsız etmeyen bir uygulamadır. Jel formundaki flor dişler kurutulduktan sonra sürülür ve uygulamadan itibaren bir saat süreyle yeme-içme yapılmaz. Sadece düş yüzeylerine yapılan bir uygulama olduğundan, klinik ortamında güvenle, olumsuz yan etki olmaksızın yapılır.

 

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) randevusu için 444 3 347 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Benzer Tedaviler

Süt Dişleri

Süt Dişleri

Süt Dişleri Hangileridir, Ne Zaman Çıkarlar?   Bebeğiniz doğduğunda 20 tane süt dişi çenesinde

Fissür Örtücü

Fissür Örtücü

  Diş çürüklerinin genellikle başladığı nokta olan “fissür” yani dişin çiğneyici yüzeyinde bul

Süt Diş Çekimi

Süt Diş Çekimi

  Süt dişleri 6-8 yaşlarında değişmeye ve yerlerini kalıcı dişlere bırakmaya başlar. Diş değiş

Sosyal Medya

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.