Çocuk Diş Tedavilerinde Genel Anestezi Uygulaması

Çocuk Diş Tedavisinde Yaklaşımın Önemi

Çocuk diş tedavileri özel bir bakış açısıyla özen ve sabır ister. Çocukların diş hekimi ile tanışmaları küçük yaşlarda olduğundan, diş hekimi tavrı çocukların doktorlara ve ilerde yaşayacağı sağlık tecrübelerindeki endişelerine bir zemin hazırlar.

Biz kliniklerimizde, çocuklarımıza 3 yaşında diş hekimi kontrollerine gelmeye başlamalarını öneriyoruz. Çocuk diş tedavilerini bu konunun uzmanı olan Pedodontistlerin yapmasına, klinik ortamının çocukların seveceği şekilde hazırlanmasına, yaklaşımların da benzer şekilde çocuğa diş hekimini sevdirecek şekilde olmasına maksimum özeni gösteriyoruz.
Uzun yıllara dayanan deneyimlerimizden gördük ki, bu bakış açısıyla yaptığımız tedavilerin sonucunda, ilk karşılaşmada kliniğin kapısından girmeye çekinen çocuklarımız bir süre sonra kliniğe güle oynaya gelmektedir. Böylece hem çocuklar hem de anne babalar tedavi sürecini mutlu olarak geçirirler.

Çocuk diş tedavilerinde genel anestezi ne zaman gereklidir?

Çocuğun dişlerinde çok sayıda çürük ve çekilmesi gereken diş olduğu durumlarda çocuk tedavileri zorlaşmaktadır. Özellikle anestezi yapılırken iğneden dolayı oluşan kaygılar (tek diş STA anestezisi bu sorunu belli ölçüde azaltabilmektedir) çocuğun tüm uğraşlara rağmen tedavisini imkânsız hale getirebilir. Çocuk ağzını hiç açmıyor, sürekli ağlıyor, anne babasının kucağından inmek istemiyorsa ve bu davranışlar kliniğe alışma aşamalarından sonra dahi hiç değişmiyorsa genel anesteziye başvurulmaktadır.
Çocuğun çok sayıda ağrılı ve çekilmesi gereken dişle yaşamının zorlaşması,  yemek dahi yiyememe durumuna gelmesi diş tedavilerinin yapılmasını mecburi hale getirir. Genel anestezi altında 1 saat içinde gerekli tüm tedaviler yapılır. Çocuk da tek seferde yapılan işlemle tüm sorunlarından kurtulmuş olur. Bu işlemden sonra gece hastanede kalınmasına gerek yoktur.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

RANDEVU TALEP FORMU

Dentram Diş Klinikleri Uzman Doktorlarından Randevu Almak için Lütfen Formu Doldurunuz

  Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Rıza Metni

  Tercihiniz uyarınca bizimle paylaştığınız kişisel verilerinizi, sizi daha iyi tanıyabilmek ve size özel fırsatlar sunmak için işliyor olacağız. Örneğin, eğitim durumunuz, mesleğiniz, ilgi alanlarınız uyarınca size özel fırsatlar tasarlamamızı ve sunmamızı isterseniz bu bilgilerinizi işliyor ve size özel fırsat/hizmetlerden yararlanmanızı sağlıyoruz. Bizimle bu kapsamdaki kişisel verilerinizi paylaşmak zorunda olmadığınızın belirtmek isteriz.
  Kişisel verilerinizi aşağıda belirtilen kapsamda işleyebilmemiz için rıza vermek isterseniz kutucuğu işaretleyebilirsiniz.

  - İşlenmesi İstenen Kişisel Veriler: Ürün/hizmetlerimize ilişkin tercih, beğeni ve kullanım alışkanlıklarınız ile ilgi alanlarınız; sizinle olan ilişkimiz kapsamında sağladığınız müşteri işlem bilgileriniz; satın alınan ürün, hizmet süreçlerinde veya anket ve kampanyalarımızda sağladığınız pazarlama bilgileriniz; mesleğiniz; medeni durumunuz, eğitim durumunuz; kimlik ve iletişim bilgileriniz, bize sağladığınız kişisel verilerinizin analizi sonucunda elde edilen verileriniz.
  - Verilerin İşlenme Amaçları: Ürün/hizmetlerimize dair deneyiminizi geliştirmek ve kişiselleştirmek; profilleme, segmentasyon ve pazarlama analizleri süreçlerini yürütmek; müşterilerimizin ihtiyaç, tercih ve ilgi alanlarını anlamak; müşterilerimizin ihtiyaçlarına, tercihlerine ve ilgi alanlarına uygun ürün/hizmetleri sunmak; pazarlama stratejilerimizi belirlemek ve pazarlama faaliyetlerimizin etkinliğini ölçmek.
  - Verilerin Faaliyet Kapsamında Aktarılacağı Taraflar: Yukarıdaki aynı amaçları gerçekleştirebilmek için destek ve hizmet aldığımız tedarikçiler, iş ortaklarımız, grup şirketlerimiz ve üreticiler.

  Kişisel verilerinizi yukarıdaki Rıza Metninde belirtilen kapsamda işlememizi onaylıyor musunuz?

  Dentram Diş Klinikleri'nin tanıtım ve kampanyalarından haberdar olmak için ileti almak ister misiniz?

  Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır