Büyüme Hormonu İle Güçlendirilmiş Kortikal Lamina Tekniği

Kortikal Lamina

Çene kemiklerinde erime, rezorpsiyonun oluştuğu durumlarda yeni kemik yapımı için bazı teknikler kullanılmaktadır.

 1. Yönlendirilmiş Kemik Rejenerasyonu
 2. Otojen, hastanın kendisinden alınan blok kemik gerefti.
 3. Box , Kutu tekniği
 4. Kortikal Lamina Tekniği’dir.

Uygun koşullarda uygulandığında bütün teknikler başarı göstermektedir. Burada yeni kemik oluşmasındaki 6-9 ay gibi süre çoğunlukla hastalarımızı yormaktadır. Büyüme hormonları (Growth Hormon) ile güçlendirilmiş Kortikal Lamina teknik, daha hızlı kemik oluşumuna imkan sağladığı için tercih edilmektedir. Box tekniği gibi eski tekniklere göre 2-3 ay gibi daha erken kemik oluşumu yani  daha kısa tedavi süresi bu tekniği ön plana çıkartmaktadır.

Kortikal Lamina tekniği nasıl yapılır?

Kortikal Lamina Tekniği için hastanın kendi kanı alınarak 2 ayrı yöntemle A-PRF ve L-PRF denen iki kan ayrıştırma işlemi yapılır. L-prf ile hastaya uygulanacak ve hastanın kendisinden de alınan bir miktar kemik ile sığır kaynaklı kemikler karıştırılarak kemik hazırlanır. A-PRF ile de karıştırılan bu kemik hastaya uygulanır. Kemik oluşumundaki en önemli engel bağ dokusu infiltrasyonu, yani hastanın kendi diş etinin kemik greftinin içine girerek bu grefti sertleşmeden eritmesidir. Bu nedenle kemik grefti korunmaya alınması yani bir çadır  işlevi gören dirençli bir madde ile korunması gerekir. Kortikal kemikte yapılmış özel bir greft olan kortikal lamina kemik oluşumu istenen bölgeye uygulanır. Bu şekilde hızlı bir kemik oluşumu sağlanır.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

RANDEVU TALEP FORMU

Dentram Diş Klinikleri Uzman Doktorlarından Randevu Almak için Lütfen Formu Doldurunuz

  Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Rıza Metni

  Tercihiniz uyarınca bizimle paylaştığınız kişisel verilerinizi, sizi daha iyi tanıyabilmek ve size özel fırsatlar sunmak için işliyor olacağız. Örneğin, eğitim durumunuz, mesleğiniz, ilgi alanlarınız uyarınca size özel fırsatlar tasarlamamızı ve sunmamızı isterseniz bu bilgilerinizi işliyor ve size özel fırsat/hizmetlerden yararlanmanızı sağlıyoruz. Bizimle bu kapsamdaki kişisel verilerinizi paylaşmak zorunda olmadığınızın belirtmek isteriz.
  Kişisel verilerinizi aşağıda belirtilen kapsamda işleyebilmemiz için rıza vermek isterseniz kutucuğu işaretleyebilirsiniz.

  - İşlenmesi İstenen Kişisel Veriler: Ürün/hizmetlerimize ilişkin tercih, beğeni ve kullanım alışkanlıklarınız ile ilgi alanlarınız; sizinle olan ilişkimiz kapsamında sağladığınız müşteri işlem bilgileriniz; satın alınan ürün, hizmet süreçlerinde veya anket ve kampanyalarımızda sağladığınız pazarlama bilgileriniz; mesleğiniz; medeni durumunuz, eğitim durumunuz; kimlik ve iletişim bilgileriniz, bize sağladığınız kişisel verilerinizin analizi sonucunda elde edilen verileriniz.
  - Verilerin İşlenme Amaçları: Ürün/hizmetlerimize dair deneyiminizi geliştirmek ve kişiselleştirmek; profilleme, segmentasyon ve pazarlama analizleri süreçlerini yürütmek; müşterilerimizin ihtiyaç, tercih ve ilgi alanlarını anlamak; müşterilerimizin ihtiyaçlarına, tercihlerine ve ilgi alanlarına uygun ürün/hizmetleri sunmak; pazarlama stratejilerimizi belirlemek ve pazarlama faaliyetlerimizin etkinliğini ölçmek.
  - Verilerin Faaliyet Kapsamında Aktarılacağı Taraflar: Yukarıdaki aynı amaçları gerçekleştirebilmek için destek ve hizmet aldığımız tedarikçiler, iş ortaklarımız, grup şirketlerimiz ve üreticiler.

  Kişisel verilerinizi yukarıdaki Rıza Metninde belirtilen kapsamda işlememizi onaylıyor musunuz?

  Dentram Diş Klinikleri'nin tanıtım ve kampanyalarından haberdar olmak için ileti almak ister misiniz?

  Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır