Prof. Dr. Serhat Yalçın Hürriyet’te!

Prof. Dr. Serhat Yalçın Hürriyet’te!

Pandemi sürecinde ağız ve diş sağlığımız ile ilgili merak edilen tüm soruları, Dentram Diş Klinikleri Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın Hürriyet’e verdiği röportaj ile yanıtladı.
Röportajında; pandemi döneminde virüsün yayılımının genellikle nefes yoluyla gerçekleştiğini ve pandemi sürecinde ağız ve diş bakımına normalden daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Yapılan araştırmalar sonucunda nefes yoluyla virüsün bulaştığını ve tükürüğün en önemli bulaş yollarından biri olduğunu dile getiren Yalçın, ağız ve diş bakımının kesinlikle ihmal edilmemesi gerektiğini belirtti.

Prof. Dr. Serhat Yalçın

Prof. Dr. Serhat Yalçın Hürriyet’e verdiği röportajda, pandemi sürecinde ağız ve diş bakımına dair önemli bilgileri aktardı. Doğru ağız bakımı nasıl olmalı ve Covid-19 salgınında diş fırçasını ne sıklıkla değiştirmeliyiz gibi birçok sorunun da cevabını yanıtladı.

Röportajımızın detaylarını okumak ve pandemi sürecinde ağız ve diş tedavisi ile ilgili detayları öğrenmek için Hürriyet’te yayınlanan yazımızı okuyabilirsiniz…

Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır