Zygoma İmplant

Elmacık Kemiği (Zygoma İmplantı ) Nedir?

 

Üst çenesinde ileri derecede kemik kaybı olan ve uzun süren tedavilerin yapılamayacağı hastalarda elmacık kemiğine yerleştirilen özel uzun implantlar ve bunlara destek olan normal implantlar vasıtasıyla aynı gün geçici protezler kullanılmaya başlanabilir. Bu teknik uzun süre ve büyük oranda komplikasyon riski olan kemik greftleri kullanmadan gerçekleştirilen, hızlı ve yüksek başarı oranı olan bir uygulamadır.

 

Zygoma İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Elmacık kemiği, zygoma implantları genellikle genel anestezi altında bazen de lokal anestezi ile yerleştirilir. Normal implant uygulamasına göre biraz daha zor bir uygulamadır. Hekimin mutlaka bir çene cerrahı olması, olası bir komplikasyon sırasında önemlidir.

 

Zygoma implant nedir

Prof. Dr. Serhat Yalçın’dan İmplant Tedaviniz İçin Randevu Alın

 

Zygoma İmplant Kimlere Yapılır ?

 

Zygoma elmacık kemiği implantları, üst çenelerinde All on Four tekniği uygulanamayacak düzeyde kemik erimesi olmuş hastalara yapılmaktadır.

 

Zygoma İmplant Sonrası Neler Yapılmalı ?

 

Zygoma elmacık kemiği implantı yapılmasından sonra normal implant uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken koşullar aynen uygulanır.

 

Hastaların verilen ilaçları düzenli kullanmaları ve birkaç gün sıcak yememeleri gerekir. Zygoma, elmacık kemiği implantı hastaların geçici protez dönemlerinde hiç bir koşulda sert besinler yememeleri gerekir. Hastalar mutlaka yumuşak diyetle beslenmelidirler. Bunun nedeni diş implantlarına gelen yükün azaltılmasıdır. 3 ay sonra yapılan kalıcı protezlerde normal besin tüketimine başlayabilirler.

 

Diğer önemli nokta ise geçici protezlerde bir kırık oluşması haline mutlaka diş hekimine gidilmesidir. Zira kırık protezler implant kaybına neden olabilir.

 

Zygoma İmplantın Avantajları Nelerdir?

 

dentram diş klinikleri - zygoma implant tedavisi

Zygoma İmplant uygulaması; üst çenesinde ileri derece kemik kaybı olanlar için, hızlı ve yüksek başarı oranı sağlayan bir tedavidir.

Zygoma implantının en büyük avantajı üst çene kemiği olmadığı için implant yapılamayan hastalara implant yapılabilmesidir.

 

Kemik erimesi olan bu tip hastalarda uzun ve pahalı olan yeni kemik oluşturma işlemine gerek duyulmaz. Her hastada olan elmacık kemiklerine implantlar yerleştirilerek hastalara sabit ve hızlı protezler yapılabilir. Diğer bir avantajı ise, üst çenesinden kaza geçirmiş veya kanser gibi hastalıklar sonunda çenesi çıkartılmış hastalara da güvenle yapılabilmesidir.

 

 

İmplant randevusu için 444 3 347 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Benzer Tedaviler

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

Diş İmplantı Nedir? Diş implantı, “eksik dişin yerine ya da ağızda kayba uğrayan kısımları tamamlam

All On 4 İmplant Tekniği

All On 4 İmplant Tekniği

All on 4 Tekniği Nedir? Aşırı kemik kaybından dolayı protez kullanamayan hastalarda uygulanan ve ha

İmmediat İmplant

İmmediat İmplant

İmmediat İmplant Nedir? Dişin çekildiği seans hemen implant uygulanması ve üstüne diş yapılması dem

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.