Zygoma İmplant

Elmacık Kemiği (Zygoma İmplantı ) Nedir?

 

Elmacık kemiği, zygoma implantları Üst çene kemiğinde implant yapılamayacak kadar erime olan hastalarımıza önerdiğimiz bir tekniktir. Elmacık kemikleri implant uygulaması için yeterli sağlamlıkta ve de kalınlıkta kemiklerdir. 4,5-5 cm. uzunluğunda özel yapılmış implantlar kullanılarak yapılan bu teknik ile hastalarımıza sabit dişler yapabilmekteyiz.

 

Zygoma İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Zygoma implant, normal implant uygulamalarına göre daha bilgi ve beceri gerektiren bir tekniktir. Bu tekniğin kullanıldığı başka bir durum da üst çenesini kaza veya çene tümörü, maksillektomi nedeni ile kaybeden hastalara protez yapımı için destek olarak yapılmasıdır.

Zygmo (elmacık kemiği) implant tedavisi, çene cerrahımız Prof. Dr. Serhat Yalçın’ın implantoloji ekibi tarafından çoğunlukla genel anestezi altında uygulanmaktadır.

 

Zygoma implant nedir

Prof. Dr. Serhat Yalçın’dan İmplant Tedaviniz İçin Randevu Alın

 

Zygoma İmplant Kimlere Yapılır ?

 

Zygoma (elmacık kemiği) implantı, üst çenesinde yeterli kemiği olmayan, All on Four tekniği uygulanamayacak düzeyde kemik erimesi olmuş hastalara yapılmaktadır. Sağlıklı her bireye yapılabilir.

 

Zygoma İmplant Sonrası Neler Yapılmalı ?

 

Zygoma elmacık kemiği implantı yapılmasından sonra normal implant uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken koşullar aynen uygulanır.

 

Hastaların verilen ilaçları düzenli kullanmaları ve birkaç gün sıcak yememeleri gerekir. Zygoma, elmacık kemiği implantı hastaların geçici protez dönemlerinde hiç bir koşulda sert besinler yememeleri gerekir. Hastalar mutlaka yumuşak diyetle beslenmelidirler. Bunun nedeni diş implantlarına gelen yükün azaltılmasıdır. 3 ay sonra yapılan kalıcı protezlerde normal besin tüketimine başlayabilirler.

 

Diğer önemli nokta ise geçici protezlerde bir kırık oluşması haline mutlaka diş hekimine gidilmesidir. Zira kırık protezler implant kaybına neden olabilir.

 

Zygoma İmplantın Avantajları Nelerdir?

 

dentram diş klinikleri - zygoma implant tedavisi

Zygoma İmplant uygulaması; üst çenesinde ileri derece kemik kaybı olanlar için, hızlı ve yüksek başarı oranı sağlayan bir tedavidir.

Zygoma implantının en büyük avantajı üst çene kemiği olmadığı için implant yapılamayan hastalara implant yapılabilmesidir.

 

Kemik erimesi olan bu tip hastalarda uzun ve pahalı olan yeni kemik oluşturma işlemine gerek duyulmaz. Her hastada olan elmacık kemiklerine implantlar yerleştirilerek hastalara sabit ve hızlı protezler yapılabilir. Diğer bir avantajı ise, üst çenesinden kaza geçirmiş veya kanser gibi hastalıklar sonunda çenesi çıkartılmış hastalara da güvenle yapılabilmesidir.

 

 

Zygoma İmplant fiyatları ve randevu için 444 3 347 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Benzer Tedaviler

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

Diş İmplantı Nedir? Diş implantı, “eksik dişin yerine ya da ağızda kayba uğrayan kısımları tamamlam

All On 4 İmplant Tekniği

All On 4 İmplant Tekniği

All on 4 Tekniği Nedir? All on 4 tekniği, 2003 yılında Malo ve arkadaşları tarafından geliştirilen,

İmmediat İmplant

İmmediat İmplant

İmmediat İmplant Nedir? Dişin çekildiği seans hemen implant uygulanması ve üstüne diş yapılması dem

Sosyal Medya

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.