Zygoma İmplant

Elmacık Kemiği( Zigoma İmplantı ) Nedir?

 

Üst çenesinde ileri derecede kemik kaybı olan ve uzun süren tedavilerin yapılamayacağı hastalarda elmacık kemiğine yerleştirilen özel uzun implantlar ve bunlara destek olan normal implantlar vasıtasıyla aynı gün geçici protezler kullanılmaya başlanabilir. Bu teknik uzun süre ve büyük oranda komplikasyon riski olan kemik greftleri kullanmadan hızlı ve yüksek başarı oranı olan bir uygulamadır.

 

Zigoma İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Elmacık kemiği, zigoma implantları genellikle genel anestezi altında bazen de lokal anestezi ile yerleştirilir. Normal implant uygulamasına göre biraz daha zor bir uygulamadır. Hekimin mutlaka bir çene cerrahı olması bir komplikasyon sırasında önemlidir.

 

Zigoma İmplant Kimlere Yapılır ?

 

Zigoma elmacık kemiği implantları all on 4 tekniği uygulanamayacak kadar üst çenelerinde kemik erimesi olmuş hastalara yapılmaktadır.

 

Zigoma İmplant Sonrası Neler Yapılmalı ?

 

Zygoma elmacık kemiği implantı yapılmasından sonra normal implant uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken koşullar aynen uygulanır.

Hastaların verilen ilaçları düzenli kullanmaları ve birkaç gün sıcak yememeleri gerekir. Zygoma, elmacık kemiği implantı hastaların geçici protez dönemlerinde hiç bir koşulda sert besinler yememeleri gerekir. Hastalar mutlaka yumuşak diyetle beslenmelidirler. Bunun nedeni diş imlantlarına gelen yükün azaltılmasıdır. 3 ay sonra yapılan kalıcı protezlerde normal besin tüketimine başlayabilirler.

Diğer önemli nokta geçici protezlerde bir kırık oluşursa mutlaka hekimlerine gitmeleri gerekir. Kırık protezler implant kaybına neden olabilir.

 

Zigoma İmplantın Avantajları Nelerdir?

 

Zygoma implantının en büyük avantajı üst çene kemiği olmadığı için implant yapılamayan hastalara implant yapılabilmesidir. Kemik erimesi olan bu tip hastalarda uzun ve pahalı olan yeni kemik oluşturma işlemine gerek duyulmaz. Her hastada olan elmacık kemiklerine implantlar yerleştirilerek hastalara sabit ve hızlı protezler yapılabilir. Diğer bir avantajı ise üst çenelerinden kaza ve kanser gibi hastalıklar sonunda çenesi çıkartılmış hastalara da güvenle yapılabilmeleridir.

www.serhatyalcin.com | www.dentalimplant.com.tr

Benzer Tedaviler

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

İmplant Nedir? Diş implantları doğal diş kökünü taklit eden titanyumdam yapılmış vidalardır. Dental

All On 4 Tekniği

All On 4 Tekniği

All on 4 Tekniği Nedir? Aşırı kemik kaybından dolayı protez kullanamayan hastalarda uygulanan ve ha

İmmediat İmplant

İmmediat İmplant

İmmediat İmplant Nedir? Dişin çekildiği seans hemen implant uygulanması ve üstüne diş yapılması dem

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.