Sahte İmplantlara Dikkat!

Diş implantının ağız diş sağlığı konusunda çığır açan bir uygulama olduğu yadsınamaz. Bununla birlikte şu anda dünya piyasasında, özellikle de ülkemizde,  kalitesiz ve patentsiz üretilmiş, ucuz implantlar yaygın olarak görülmektedir.

Diş implantlarında Grade IV. Titanyum kullanılmaktadır. Titanyum reaktif bir metaldir ve saf olarak elde edilmesi zordur. Saf titanyumu sertleştirmek için; içine çok az miktarda aliminyum ve vanadyum ilave edilmektedir. Kaliteli implant sadece yapıldığı titanyumla değil, bununla birlikte yüzey yapısının kaliteli olması ile de belirlenir.

Dentram Diş Klinikleri Kurucusu Prof. Dr. Serhat Yalçın, implant ihtiyacı olan hastaların sadece fiyat odaklı düşünmemelerini, implantın kaliteli ürün ve tecrübeli Hekimler tarafından yapılması gerektiğini vurguladı. Prof. Dr.Yalçın; “İmplant uygulamasında başarının iki önemli ayağı vardır. Uzun süreli klinik sonuçlarla başarısını ispatlamış uluslararası standartlarda patentli ürünlerin kullanılması ve iyi eğitim almış, tecrübeli bir hekim tarafından uygulanması.”

İmplant kayıpları yalnızca kötü kalite implant malzemesi kullanıldığı için meydana gelmez. Bunu etkileyen birçok faktör vardır. İmplant kayıplarına sebep olan en önemli faktörler;

  1. Kötü kalite implant
  2. Kötü yüzey yapısı
  3. Kemik eksikliği ve Enfeksiyon
  4. Operasyon sırasındaki Isı oluşumu ve stres

 

İmplantların insan kemiğiyle uygun koşullar oluşturulduğunda kemikle kaynaşması, osteointegrasyonu, mümkün olmaktadır.  Prof. Dr. Yalçın, “İyi ve kaliteli implant sistemleri ve tecrübeli ellerde % 1-2 oranı gibi düşük bir oranda kayıplarla karşılaşıyoruz” dedi.

Benzer Tedaviler

Şeffaf Plak (Telsiz Ortodontik Tedavi) Nedir?

Şeffaf Plak (Telsiz Ortodontik Tedavi) Nedir?

  Ortodonti bilindiği üzere dişlerdeki çapraşıklık, konum bozukluğu, sıkışma gibi sorunları te

Dijital Tek Diş Anestezi (STA)

Dijital Tek Diş Anestezi (STA)

Lokal anestezi, vücudun belli bir bölgesinde topikal olarak ya da enjektör yardımı ile uygulanan bi

Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

Dentram olarak, diş hekimliğindeki bilimsel yenilikleri, güncel tedavi yöntemlerini ve son teknoloj

Gülüşünüzle Gençleşin!

Gülüşünüzle Gençleşin!

Dişleriniz ve AntiAging Kadınların en çok merak ettiği konulardan biri genç kalabilmek… Antia

Çocukların Diş Sağlığı için 7 Öneri

Çocukların Diş Sağlığı için 7 Öneri

Anne Babalar Dikkat!   Ağız Diş Sağlığı Haftasında Çocuklara Diş Sağlığı Konferansı Çocuklarım

Sosyal Medya

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.