Porselen İnley – Onley Dolgular

Porselen İnley Onley Dolgular Nelerdir?

Laboratuvarda teknisyen tarafından hazırlanan porselen esaslı dolgulardır. Normal dolgu gibi dişteki çürük veya eski dolgu temizlenir. Ölçü alınarak laboratuvara yollanır. İleri teknoloji ile hassas bir çalışma sonucu elde edilir. Özel yapıştırıcıları ile dişe yapıştırılır. Çok büyük dolgu yapılması gereken ve porselen kaplama yapılması istenmeyen durumlarda en ideal tedavi seçeneğidir. Inley dolguların dişle bütünlüğü çok iyidir. Diş ve dişeti uyumu mükemmeldir. Çok kuvvetli yapıştırıcılarla yapıştırıldıklarından dolayı kırılma riskleri kompozit ve amalgam dolgulara göre yok denecek kadar azdır. Tek dezavantajı maliyetinin diğer dolgu fiyatlarına göre fazla olmasıdır.

 

Porselen İnley Onley Dolgu Nasıl Yapılır ?

Çok büyük çürüklerin veya diş kaybının olduğu vakalarda eğer diş kompozit dolguyla restore edilemiyorsa ve hasta o dişinin kaplanmasını istemiyorsa inley veya onley sistemleri tercih edilebilir. Diş üzerinden silikon veya polieter bazlı bir ölçü malzemesiyle ölçü alındıktan sonra ölçü laboratuvara gönderilir. İleri teknoloji ile üretilen onley veya inleyler dişin üzerine özel yapıştırıcılar aracılığıyla yapıştırılarak kaybedilen diş dokusu yerine konulmuş olur.

 

Porselen İnley Onley Dolgu Avantajları Nelerdir ?

-Diş ile uyumları çok iyidir.

-Çok kuvvetli yapıştırıcılarla yapıştırıldıkları için kırılma olasılıkları amalgam veya kompozit dolgulara oranla daha düşüktür.

 

Porselen İnley Onley Dolgu Fiyatları?

Porselen İnley Onley Dolgu Tedavi fiyatlarımızla ilgili detaylı bilgi almak için 0532 764 54 00 Numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Güncel kampanyalarımız ve bültenlerimizden haberdar olmak için; lütfen aşağıda bulunan E-newsletter bölümünden mail adresinizi gönderiniz.

Benzer Tedaviler

Bonding Uygulaması Nedir?

Bonding Uygulaması Nedir?

Bonding uygulaması, Estetik ve koruyucu diş hekimliğinde çok sık kullanılan , diş yüzeyindeki bozuk

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı ve Estetik Diş Hekimliği Estetik problemleri öngörülebilir şekilde değerlendirmek, t

Lamina Yaprak Porselen

Lamina Yaprak Porselen

Lamine Diş Kaplama Nedir ? Dişlerin güzelliği yaşı, mesleği, cinsiyeti ne olursa olsun her bir bire

Sosyal Medya

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.