Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

diş teli tedavisi hızlanıyorDentram olarak, diş hekimliğindeki bilimsel yenilikleri, güncel tedavi yöntemlerini ve son teknoloji ürünü cihazları takip ederek, yararı ve uygunluğu yetkili makamlarca onaylanmış olanları kliniklerimizde uygulamak önem verdiğimiz konuların başında gelir.

 

Kurucumuz, Ortodonti Uzmanı Dr. Aylin Sezen Yalçın’dan, hastalarımız için yüz güldürücü sonuçlar veren bu yeni tedavi yöntemleri hakkında bilgiler aldık.

 

Ortodontik Tedavi Artık Daha Hızlı

hızlı ortodontiOrtodonti tedavisi gören hastalarımızın en çok merak ettikleri konuların başında tedavinin süresi gelir. Diş teli uygulaması hastanın durumuna ve yaşına göre değişebilmekle beraber, uzun süreli bir ortodonti tedavisidir.

 

Dolayısıyla, gerek iş gerekse özel hayatta tellerin ne kadar süreyle kullanılması gerektiği önem kazanıyor. Bu alanda son yıllarda önemli bir yenilik olan, FDA onaylı Acceledent, ortodontik tedavinin süresini ciddi oranda kısaltıyor. Normal tedavi yöntemleriyle 2 yıl sürecek olan bir tedavi, Acceledent ile 1-1,5 yıllık bir sürede tamamlanabiliyor.

 

Ortodonti randevusu almak için tıklayınız.

Acceledent ile Daha Hızlı Diş Teli Tedavisi

FDA onaylı cihaz, tedavi süresince hastalarımız tarafından her gün kullanılıyor. Kullanımı basit olan bu cihaz, belli bir frekansta çalışarak dişlere titreşim veriyor. Tedavi süresini 30% oranında kısaltan bu yöntem sayesinde, uzun ortodonti tedavisinden çekinen hastalarımıza yeni bir tedavi olanağı sağlayabiliyoruz.

 

Acceledent tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi veya randevu almak için, 444 3 347 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

Ortodonti Tedavilerinde Kök Hücre Uygulaması

Ortodonti branşında uygulanan diğer bir yenilik ise, son birkaç yıldır yoğun olarak kullanılan PRP (PLASMA RICH PLATELET) ile ortodontik tedaviyi birlikte yürütmek.

 

Bu yeni tedavi yöntemi, kendi kanımızın kök hücre deposu olma özelliğine dayanıyor. Tedavinin aşamaları ise şöyle:

 

  • İlk olarak hastamızdan kan alınır.
  • Alınan kan, hemen özel aygıtlarla santrifüj edilir.
  • Kırmızı kan hücrelerinden ayrıştırılan sıvı, ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edilir.

 

İmplant operasyonlarında, kemik iyileşmesini hızlandırmak için kullandığımız bu yöntemi, ortodontik tedavilerde de diş hareketini hızlandırmak ve kemik hacmini korumak amacıyla kullanıyoruz.

 

Kortikotomi

Diş hareketinin arttırılması için kullanılan bir diğer yöntem ise Kortikomi’dir. Dişi çevreleyen kemik dokusunun zayıflatılarak diş hareketini kolaylaştırma esasına dayanan bu işlem, lokal anestezi altında yapılan cerrahi bir uygulamadır.

Benzer Tedaviler

Dişleriniz Gerçekten Temiz mi?

Dişleriniz Gerçekten Temiz mi?

Dişleriniz Gerçekten Temizmi? Ağız ve diş sağlığının korunmasında ağız içi hijyenin sağlanması önem

Şeffaf Plak İnvisalign (Telsiz Ortodontik Tedavi) Nedir?

Şeffaf Plak İnvisalign (Telsiz Ortodontik Tedavi) Nedir?

Şeffaf Plak invisalign – Telsiz Diş Tedavisi   Ortodonti tedavisi tercih eden hastaların

Çocuk Diş Tedavilerinde Genel Anestezi Uygulaması

Çocuk Diş Tedavilerinde Genel Anestezi Uygulaması

Çocuk Diş Tedavisinde Yaklaşımın Önemi Çocuk diş tedavileri özel bir bakış açısıyla özen ve sabır i

Dijital Dental Anesthesia (STA)

Dijital Dental Anesthesia (STA)

Lokal anestezi, vücudun belli bir bölgesinde topikal olarak ya da enjektör yardımı ile uygulanan bi

Süt Dişleri

Süt Dişleri

Süt Dişleri Hangileridir, Ne Zaman Çıkarlar? Bebeğiniz doğduğunda 20 tane süt dişi çenesinde hazır

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.