Kalite

dentram kalite yönetimiSağlık hizmeti vermek sorumluluk gerektiren, ciddi bir iştir. Diş hekimliğinde diğer tüm tıp branşlarında olduğu gibi, hasta memnuniyeti ve hakları, hijyen, uygulama ve tedavi koşullarının uluslararası standartlara uygun olması esastır.

 

Bu anlayış doğrultusunda, Dentram Diş Klinikleri 2014 yılında ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Standartlarını uygulamak üzere gerekli çalışmaları yapmış ve sertifikasyon sürecini başarıyla tamamlamıştır. Bu dönemden itibaren, ISO 9001:2008 standartlarını mümkün olan en yüksek seviyede gerçekleştirmek adına, çalışmalarımız aynı özen ve gayretle devam etmektedir.

 

Dentram’da Kalite Yönetim Anlayışı

 

Kalite yönetim sisteminin gereklerini, ölçülebilir alanlarda yerine getirmek üzere, Dentram Diş Klinikleri’nde belli başlı iyileştirmeler ve kontroller düzenli olarak yürütülmektedir. Bu bağlamda;

 

 

 

  • Kalite Yönetim Sistemi adı altında gerçekleştirilecek iç ve dış tetkiklerden başarı ile geçilmesi ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgelendirmesinin gerçekleştirilmesi.
  • KYS Süreç Metriklerinin İzlenmesi Matrisi kapsamında her bir gösterge bazında hedeflenen değerlerin yakalanması.
  • Müşteri memnuniyetinin minimum %85’in üzerinde tutulması.
  • ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili iç eğitimlerin gerçekleştirilmesi ve çalışanların kalifikasyon güçlerinin arttırılması ve personel başına yıllık minimum 5 saat iç eğitim düzenlenmesi.

 

ISO 9000 Kalite Standartları Serisi, organizasyonların müşteri memnuniyetinin artırılmasına yönelik olarak Kalite Yönetim Sistemi’nin kurulması ve geliştirilmesi konusunda rehberlik eden ve Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından yayımlanmış olan bir standartlar bütünüdür.

 

ISO 9001 ise Kalite Yönetim Sistemi’nin kurulması esnasında uygulanması gereken şartları tanımlayan ve belgelendirmeye esas teşkil eden standarttır. Bununla birlikte, Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO)’nun yayımlamış olduğu kılavuz standartlar da vardır. ISO 9001 ve kılavuz standartlar, ISO 9000 serisi olarak adlandırılmaktadır.

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.