Zigoma (Elmacık Kemiği) İmplantları

KEMİK YETERSİZLİĞİNDE SABİT PROTEZİ MÜMKÜN KILAN İLERİ CERRAHİ TEKNİK..
Üst çenede implant yerleştirmek için yeterli kemik olmadığı durumlarda zigomatik kemiğe (elmacık kemiği) yerleştirilen özel implantlar sayesinde implant tedavileri uygulanabilmektedir.
Zigomatik implantlar ileri derecede kemik erimesi olan, sinüs lift operasyonunun ya da kemik grefterinin uygulanamayacağı çenelerde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Sinüs lift operasyonundan sonra yaklaşık 6 aylık bekleme süresi bu sayede de beklenmez. Bu tarz ileri cerrahileri uygulamadan implantların yerleştirilmesi, tedavi süresini kısaltmakla birlikte işlemlerin daha kolay uygulanmasını da sağlamaktadır.
Aynı zamanda tümör alınan vakalarda üst çenede protez yapılması için yeterli kemik kalmayabilir. Bu gibi durumlarda zigomatik kemikler sabit protezlerin yapımında ya da hareketli protezlerin tutuculuğunu arttırmada kullanılmaktadır.
Üst çenede sağ ve sol tarafa birer zigomatik implant ve çenenin ön tarafına da normal implantlar yerleştirilebiliyorsa, protezler hemen implantların yerleştirildiği gün yapılabilmektedir. Bu sayede ileri kemik kaybı olan hastalarda bile hızlı ve güvenilir bir şekilde protez yapılabilmektedir.

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.