YENİ YILDA DİŞ SAĞLIĞI İLE İLGİLİ 8 ÖNERİ

2021 yılının hepimiz için, sağlık ve mutluluk dolu ve Covid-19 un sonlanmış olduğu bir yıl olmasını dileriz. Pandemi süreci ile ağız ve diş sağlığınızı ertelemiş veya ihmal etmiş olabilirsiniz. Yeni yıl ile birlikte dişleriniz için harekete geçin. Yeni yılda kendinizi daha sağlıklı ve daha güzel hissedeceğiniz yeni fikirlere ihtiyacınız varsa, Ortodonti Uzmanı Dr. Aylin Sezen Yalçın’ın sizler için hazırladığı bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz. 

 

 

 

 

1. Ağız ve diş bakımı için yapmanız gereken ilk adım, günde en az iki dakika sürecek şekilde dişleri doğru şekilde fırçalamak ve bunu günde 2 kez tekrarlamaktır. Bu adım, diş ve diş eti sağlığınızın korunması için oldukça önemlidir. Ağız ve diş sağlığınız için, dişlerinizi düzenli fırçalayın ve diş ipi, ağız duşu, gargara kullanımını da ihmal etmeyin. Çünkü ağız ve diş sağlığının korunması için yalnızca dişleri fırçalamak yeterli değildir. Diş fırçasının ulaşamadığı kısımları temizlemeye dikkat edin. Diş çürüğü ve tartar (diş taşı) gibi oluşumları engelleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

2.  Güzel bir gülüş, özgüveninizi arttırırken aynı zamanda sosyal hayatınızdaki iletişiminizi kuvvetlendirecektir.

Gülüşünüzde olmasını istediğiniz yenilikler için kliniklerimize bekliyoruz.

Gülüş tasarımı her hastaya özel; analiz, altın oran, hastanın yaşı , diş ve çene yapısı ile hastanın da beklentilerini değerlendirerek hazırlanabilmektedir. Gülüş tasarımında en büyük güvencemiz, sektördeki 25 yıllık tecrübemiz ve Uzman hekim kadromuzdur. Unutmayın, Güzelleşmenin ilk adımı gülümsemektir.

 

 

 

3. Diş hekimliğinde yeni bir başlangıç olan, dental titanyum implantlar ve zirkonyum İmplantlar için geç kalmayın. Diş kayıpları, estetik açıdan rahatsızlık verse de, ilerleyen yıllarda size çenenizde oluşacak kemik erimeleri ile daha büyük sorunlar açabilmektedir. Eksik dişlerinizin tamamlanabilmesi için kliniklerimizde, implant tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Doğru bilinen yanlışların başında gelen implant tedavisi, düşünülenin aksine çok hızlı ve ağrısız gerçekleşebilen bir tedavi seçeneğidir. 30 yıldır implant uygulamaları üzerinde çalışan, Çene Cerrahisi Uzmanımız Prof. Dr. Serhat Yalçın’ın İmplant tedavisi açıklamalarını okumanızı tavsiye ederiz. 

 

 

 

4. Ortodontik tedaviler günümüzde her yaştan hasta için uygulanabilir hale gelmiştir.  Yetişkin hastalarda seramik braketler ve şeffaf plaklar şuan çok revaçta! Bu iki tedavi seçeneğinin en önemli özelliği hastaların kullanmış olduğu plak ve seramik braketlerin dışarıdan belli olmayacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Pandemi sürecinde günlük kullanım halini alan maskeler sayesinde, ortodontik tedaviler yetişkin hastalar arasında çok popüler hale geldi. İnsanlar için güzel bir gülümseme ve bembeyaz dişler çok önemlidir. 

 

 

 

 

 

 

5. Dişlerinizde oluşan renklenme, gülümsemenize engel olmamalı. Güvenerek kullandığımız Biolazer diş beyazlatma sistemimiz sayesinde diş renginiz, dişlerinize herhangi bir zarar vermeden  açılacaktır. Diş beyazlatmanın kesinlikle uzman diş hekimleri tarafından yapılması gerekmektedir. Yılda bir kez uygulanabilmektedir.  Bu yıla, kendinize güvenerek ve çekinmeden gülerek başlayın. Çünkü bazen yaşamın yoğun koşturmacası içerisinde, mutsuz bir anda oluşan küçük bir tebessüm, birçok şeyi iyileştirebilir.

 

 

 

 6. Lamina Kaplama Sayesinde Doğal Diş Estetiği 

Dişlerin ön yüzeylerine yerleştirilen ve ışığı gerçek dişler kadar iyi yansıtan lamina kaplamalar, bu yılda estetik diş hekimleri uygulamalarının başında gelecektir. Yaprak porselenler; dişlerin ön yüzeylerinde oluşan kırık ve aşınmalarda, boyut farklılıklarında, dişler arası boşluklarda ve renk değişimleri gibi problemlerde çözümler sunar.  Laminate veneerler, yüz hatlarının daha orantılı görünmesine yardımcı olurken aynı zamanda da estetik açıdan tatmin edici bir görünüm sağlar. Bu yıla lamine kaplama yaptırarak başlayın ve gülüşünüzün keyfini çıkarın!

 

 

7. 1 Saatte Gülüş Tasarımı Yapılabilir Mi? 

Gülüş tasarımı uygulamalarında başlıca yöntemlerden olan, Estetik dokunuşlar yani estetik dolgular (Bonding Uygulaması) gülüşünüzde düzeltmek istediğiniz eksiklikleri çok hızlıca giderecektir. Ortaya çıkardığı sonuç, hasta memnuniyeti açısından da değerlendirildiğinde çok yüz güldürücüdür. 

 

 

 

8. Diş Hekimi Korkunuzu Yenin!

Unutmayın ki, bizler sizin sağlığınız için varız. 6 ayda bir yaptıracağınız diş hekimi kontrolü ve ağız tetkikleriniz sizi sistemik hastalıklardan koruyacaktır. 

Dentram Diş Klinikleri olarak, diş hekimi korkusundan kaynaklanan bu endişeyi yenmenize yardımcı olacak öneriler sunuyoruz. Ancak endişelerinizi hafifletemediğiniz durumlarda yine sizin için diş tedavilerini “genel anestezi” altında ve tek seferde yapabiliyoruz.

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.