Dentram Diş Klinikleri Kurucu Ortağı Ve Ortodonti Uzmanı Aylin Sezen Yalçın Hürriyet Gazetesinde!

Saklı tel ya da görünmeyen diş teli tedavisi olarak geçen Lingual diş telleri hakkında merak edilen tüm soruları, Dentram Diş Klinikleri Ortodonti Uzmanı Aylin Sezen Yalçın Hürriyet’e verdiği röportaj ile yanıtladı.

 

 

 

 

ortodontist aylin yalçın

Röportajında, günümüzde güncel olarak kullanımı artan diş teli tedavilerinin; yaş aralığı gözetmeksizin her yaştan hastaya uygulanabileceğini ve estetik kaygısı olan hastalar için de kullanıma uygun tedavilerin olduğunu belirtti. Erişkin hastalarda daha çok estetik kaygıdan dolayı tercih edilen lingual braketler, dişlerin arka yüzeyine yerleştirilmesinden dolayı sıkça tercih edilmeye başlandı. Lingual tedavideki braketler dışarıdan görülmediği için hastanın kendini daha konforlu hissettiğini ve tedavi süresini sorun olarak algılamadığını dile getiren kliniklerimiz uzmanı Aylin Sezen Yalçın,  tellerin dışarıdan görünmemesi, hastaların iş ve sosyal hayatlarına daha kolay adapte olmasını sağlıyor dedi. 

 

Son yıllarda kullanımı artan şeffaf plak tedavisinden de söz eden Yalçın; şeffaf plak tedavisinin nasıl uygulandığından, kullanım süresinden kullanım alanlarına kadar birçok sorunun cevabını da yanıtladı.

Röportajımızın detaylarını okumak ve lingual diş teli tedavisi ile ilgili detayları öğrenmek için Hürriyet gazetesinde yayınlanan yazımızı okuyabilirsiniz…

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.