2019’un en iyi meslekleri açıklandı. Diş Hekimliği, en iyi meslekler sıralamasında ilk 10 da..

Sağlık çalışanları, en iyi meslekler listesinde ilk 10’da  çoğunluğu oluştururken,  bilgisayar programcılığı tacı kapmış.

Amerika Birleşik Devletleri’nde , U.S News and World Report araştırma raporuna göre, 2019 yılının “En iyi  Meslekleri “ arasında Diş Hekimliği 4.sırada yer alıyor.

En iyi meslek,  bilgisayar programcılığı (software developer) olarak tespit edilmiş. Diş Hekimliği bu listede 4. Sıradayken, Ortodontist ler 5. Sırada yer almış. Çene cerrahları 9. Sırada yerleşirken, yine diş hekimliği  branşlarından Protez Uzmanları listede 11.sırada.

En İyi meslekler listesi, maaş miktarı , iş bulma potansiyeli, büyüme hacmi ve mesleğin yarattığı stres seviyeleri değerlendirilerek oluşturulmuştur.

Yine U.S News and World Report, raporuna göre , Diş Hekimliği, sadece sağlıkla  ilgili meslek grupları değerlendirildiğinde ise ,  Asistan doktorların hemen altında 2. Sırada yer almıştır. Diş Hekimi asistanları (dental hygenist) ise destek sağlık çalışanları arasında yapılan değerlendirmede, en iyi 2. meslek kolu olarak belirlenmiş.

2019 un en iyi meslekleri listesi:

Bilgisayar programcılığı (Software developer)

İstatistik uzmanı (Statistician)

Asistan doktorlar  (Physician assistant)

Dişhekimi (Dentist)

Ortodontist (Orthodontist)

Anestezi Hemşiresi (Nurse anesthetist)

Uzman Hemşireler (Nurse Practician)

Çocuk Doktoru (Pediatrician)

Kadın Doğum Uzmanı (Gynecologist)

Çene Cerrahı (Oral and maxillofacial surgeon)

Pratisyen hekimler (Physician)

Protez Uzmanı  (Prosthodontist)

 

Ayrıntılı bilgi veya randevu almak için tıklayınız.

  • Bağdat Caddesi Kliniğimiz için 0 216 363 36 36 – 0533 572 08 74
  • Levent Kliniğimiz için 0 212 280 88 00 – 0532 764 54 00

 

 

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.