Tooth Bleaching

Genel anestezi hastanın, damar içi ilaçlar ve gaz uygulanarak tam uyku durumunda ameliyata hazır hale getirilmesine verilen isimdir. Hastahane koşullarında yapılması gereken bir uygulamadır.

DİŞ HEKİMLİĞİNDE HANGİ DURUMLARDA GENEL ANESTEZİ TERCİH EDİLİR?

  • Hasta, konuşularak aşılamayacak derecede diş hekimi fobisine sahipse,
  • Hekimin çalışmasına izin veremeyecek zihinsel engelli hastalarda,
  • Bir seferde çok fazla işin yapılacağı çocuk ve yetişkin hastalarda,
  • Lokal anestezinin yeterli gelmeyeceği büyük ameliyatlarda (Çene kırıkları, büyük kistler vs..)
  • Çeşitli sağlık sorunları sebebiyle genel anestezi ile tedavinin daha uygun olduğu hastalarda.

DİŞ HEKİMLİĞİNDE HANGİ DURUMLARDA GENEL ANESTEZİ UYGULANMAZ?

Diş Hekimliğinde Genel Anestezi hastanın genel durumunun bozuk olduğu veya genel anestezi korkusu olan hastalarda uygulanmaz.

DİŞ HEKİMLİĞİNDE GENEL ANESTEZİNİN AVANTAJLARI

Genel anestezi yardımıyla büyük operasyonlar hasta konforu açısından daha rahat gerçekleşebilmektedir. Uzun ameliyatlarda operasyon bölgesi uyuşuk dahi olsa uzun süre ağız açıklığına bağlı çene eklemlerinde ağrı meydana gelebilmektedir. Bu durumda hastada rahatsızlık yaratmaktadır. Genel anestezide hasta tam uyku halinde olduğu için bu durum gözlenmemektedir.Sistemik problemi olan hastalarda meydana gelebilecek problemler damar yolu açık olduğu için gerekli ilaçlar verilerek genel anestezi altındaki hastada düzeltilebilmektedir.

Others Treatments in This Category

Subscribe to our campaign

Copyrights © 2020 Dentram Dental Clinics
This site Cosmetic Dentistry and General Dentistry is intended to inform patients about the applications. The information contained in the site content is to inform, certainly no substitute for putting this information to medical purposes examination and diagnosis of the patient's physician.