Sahte İmplantlara Dikkat!

Diş implantının ağız diş sağlığı konusunda çığır açan bir uygulama olduğu yadsınamaz. Bununla birlikte şu anda dünya piyasasında, özellikle de ülkemizde,  kalitesiz ve patentsiz üretilmiş, ucuz implantlar yaygın olarak görülmektedir.

Diş implantlarında Grade IV. Titanyum kullanılmaktadır. Titanyum reaktif bir metaldir ve saf olarak elde edilmesi zordur. Saf titanyumu sertleştirmek için; içine çok az miktarda aliminyum ve vanadyum ilave edilmektedir. Kaliteli implant sadece yapıldığı titanyumla değil, bununla birlikte yüzey yapısının kaliteli olması ile de belirlenir.

Dentram Diş Klinikleri Kurucusu Prof. Dr. Serhat Yalçın, implant ihtiyacı olan hastaların sadece fiyat odaklı düşünmemelerini, implantın kaliteli ürün ve tecrübeli Hekimler tarafından yapılması gerektiğini vurguladı. Prof. Dr.Yalçın; “İmplant uygulamasında başarının iki önemli ayağı vardır. Uzun süreli klinik sonuçlarla başarısını ispatlamış uluslararası standartlarda patentli ürünlerin kullanılması ve iyi eğitim almış, tecrübeli bir hekim tarafından uygulanması.”

İmplant kayıpları yalnızca kötü kalite implant malzemesi kullanıldığı için meydana gelmez. Bunu etkileyen birçok faktör vardır. İmplant kayıplarına sebep olan en önemli faktörler;

  1. Kötü kalite implant
  2. Kötü yüzey yapısı
  3. Kemik eksikliği ve Enfeksiyon
  4. Operasyon sırasındaki Isı oluşumu ve stres

 

İmplantların insan kemiğiyle uygun koşullar oluşturulduğunda kemikle kaynaşması, osteointegrasyonu, mümkün olmaktadır.  Prof. Dr. Yalçın, “İyi ve kaliteli implant sistemleri ve tecrübeli ellerde % 1-2 oranı gibi düşük bir oranda kayıplarla karşılaşıyoruz” dedi.

Similar Treatments

Dişleriniz Gerçekten Temiz mi?

Dişleriniz Gerçekten Temiz mi?

ARE YOUR TEETH REALLY CLEAN? Mouth hygiene plays an important role in oral and dental health protec

Who is Orthodontist ?

Who is Orthodontist ?

What is Orthodontics ? The word Orthodontics, which comes from the orthodontic or orthodox Greek ro

Dijital Tek Diş Anestezi (STA)

Dijital Tek Diş Anestezi (STA)

Lokal anestezi, vücudun belli bir bölgesinde topikal olarak ya da enjektör yardımı ile uygulanan bi

Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

              Ortodontik Tedavi Hızlanıyor Dentram olarak, diş h

Sağlıklı Dişeti Nasıl Görünür?

Sağlıklı Dişeti Nasıl Görünür?

Sağlıklı dişeti açık pembe renktedir. Sert kıvamlı, yüzeyi portakal yüzeyi gibi pürtüklü ve dişi sı

Social Media

Subscribe to our campaign

Copyrights © 2017 Dentram Dental Clinics
This site Cosmetic Dentistry and General Dentistry is intended to inform patients about the applications. The information contained in the site content is to inform, certainly no substitute for putting this information to medical purposes examination and diagnosis of the patient's physician.