Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

diş teli tedavisi hızlanıyor

 

 

 

 

 

 

 

Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

Dentram olarak, diş hekimliğindeki bilimsel yenilikleri, güncel tedavi yöntemlerini ve son teknoloji ürünü cihazları takip ederek, yararı ve uygunluğu yetkili makamlarca onaylanmış olanları kliniklerimizde uygulamak önem verdiğimiz konuların başında gelir. Ortodontik tedavinin hızlanması hastalarımızın istediği bir konudur.

Kurucumuz, Ortodonti Uzmanı Dr. Aylin Sezen Yalçın‘dan, hastalarımız için yüz güldürücü sonuçlar veren bu yeni tedavi yöntemleri hakkında bilgiler aldık.

 

Ortodontik Tedavi Artık Daha Hızlı

hızlı ortodontiOrtodonti tedavisi gören hastalarımızın en çok merak ettikleri konuların başında tedavinin süresi gelir. Diş teli uygulaması hastanın durumuna ve yaşına göre değişebilmekle beraber, uzun süreli bir ortodonti tedavisidir.

 

Dolayısıyla, gerek iş gerekse özel hayatta tellerin ne kadar süreyle kullanılması gerektiği önem kazanıyor. Bu alanda son yıllarda önemli bir yenilik olan, FDA onaylı Acceledent, ortodontik tedavinin süresini ciddi oranda kısaltıyor. Normal tedavi yöntemleriyle 2 yıl sürecek olan bir tedavi, Acceledent ile 1-1,5 yıllık bir sürede tamamlanabiliyor.

 

Ortodonti randevusu almak için tıklayınız.

Acceledent ile Daha Hızlı Diş Teli Tedavisi

FDA onaylı cihaz, tedavi süresince hastalarımız tarafından her gün kullanılıyor. Kullanımı basit olan bu cihaz, belli bir frekansta çalışarak dişlere titreşim veriyor. Tedavi süresini 30% oranında kısaltan bu yöntem sayesinde, uzun ortodonti tedavisinden çekinen hastalarımıza yeni bir tedavi olanağı sağlayabiliyoruz.

 

 

 

Ortodonti Tedavilerinde Kök Hücre Uygulaması

Ortodonti branşında uygulanan diğer bir yenilik ise, son birkaç yıldır yoğun olarak kullanılan PRP (PLASMA RICH PLATELET) ile ortodontik tedaviyi birlikte yürütmek.

 

Bu yeni tedavi yöntemi, kendi kanımızın kök hücre deposu olma özelliğine dayanıyor. Tedavinin aşamaları ise şöyle:

 

  • İlk olarak hastamızdan kan alınır.
  • Alınan kan, hemen özel aygıtlarla santrifüj edilir.
  • Kırmızı kan hücrelerinden ayrıştırılan sıvı, ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edilir.

 

İmplant operasyonlarında, kemik iyileşmesini hızlandırmak için kullandığımız bu yöntemi, ortodontik tedavilerde de diş hareketini hızlandırmak ve kemik hacmini korumak amacıyla kullanıyoruz.

 

Kortikotomi

Diş hareketinin arttırılması için kullanılan bir diğer yöntem ise Kortikomi’dir. Dişi çevreleyen kemik dokusunun zayıflatılarak diş hareketini kolaylaştırma esasına dayanan bu işlem, lokal anestezi altında yapılan cerrahi bir uygulamadır.

 

Acceledent tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi veya randevu almak için, 444 3 347 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

Similar Treatments

Dişleriniz Gerçekten Temiz mi?

Dişleriniz Gerçekten Temiz mi?

ARE YOUR TEETH REALLY CLEAN? Mouth hygiene plays an important role in oral and dental health protec

Who is Orthodontist ?

Who is Orthodontist ?

What is Orthodontics ? The word Orthodontics, which comes from the orthodontic or orthodox Greek ro

Dijital Tek Diş Anestezi (STA)

Dijital Tek Diş Anestezi (STA)

Lokal anestezi, vücudun belli bir bölgesinde topikal olarak ya da enjektör yardımı ile uygulanan bi

Sağlıklı Dişeti Nasıl Görünür?

Sağlıklı Dişeti Nasıl Görünür?

Sağlıklı dişeti açık pembe renktedir. Sert kıvamlı, yüzeyi portakal yüzeyi gibi pürtüklü ve dişi sı

Gülüşünüzle Gençleşin!

Gülüşünüzle Gençleşin!

Dişleriniz ve AntiAging Kadınların en çok merak ettiği konulardan biri genç kalabilmek… Antia

Social Media

Subscribe to our campaign

Copyrights © 2017 Dentram Dental Clinics
This site Cosmetic Dentistry and General Dentistry is intended to inform patients about the applications. The information contained in the site content is to inform, certainly no substitute for putting this information to medical purposes examination and diagnosis of the patient's physician.