İyi İnsan, Gülüşünü Sevdiğiniz Kişidir…

Yapılan araştırma sonuçlarına göre kişilerin,  ilk karşılaşmada birbirlerini değerlendirirken önce gülümsemeye önem verdikleri tespit edilmiştir.

Gülüşün güzel olması ikili ilişkilerde ve çalışma hayatınızda bu yönden bakınca oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Tam da bu sebeptendir ki ekran önünde yer alan kişiliklerin tamamı neredeyse bir “gülüş tasarımı” prosesinden geçmiştir. Meşhur “Hollywood Smile” konsepti de buradan ortaya çıkmıştır.

İdeal diş şekilleri yüz hatlarının görünümünde saklıdır. Diş etlerinin konturu ve şekli, dudakların kalınlığı ve simetrisi etkili bir gülüş için bilgisayar destekli gülüş programları ile hazırlanır.
Yüz hatları, cinsiyet, yaş, altın oran dişlerin sıralanışı ve renkleri, dudaklar ve diş etleri estetik gülüş ifadesini belirleyen faktörlerdir. Gülüş tasarımında tüm bu faktörler göz önüne alınarak dişlerin formu planlanır.

Gülüş tasarımıyla  sağlıklı dişlere sahip olabilir; diş beyazlatmadan, porselen diş kaplamalarına, görünmeyen ortodontik diş teli tedavisi ve implant tedavisine kadar kozmetik amaçlı yeniliklerle gülüşünüze yenilik katabilirsiniz.

Tedavi süreci farkedilmeyen, ortodontik tedavi!

 

Lingual tedavi ile ön yüzeyden hiç görünmeyen estetik avantajı yüksek; kişiye özel  hazırlanan ve dişlerin iç yüzeylerine yapıştırılan tellerle diş pozisyonları düzeltilebilir.

Şeffaf plaklar ile uygulanan tedavi;Bu teknikte diş teli kullanılmadan, şeffaf plaklar ile dişlerdeki problemler düzeltilir.

Doğal Diş Görüntüsü veren Seramikler

Doğal dişler ışığı geçirir. Bunun sonucu olarak da dişte derinlik ve canlılık ortaya çıkar. Metal desteksiz porselen kuronların (tam seramik) ışık geçirme özelliklerinden dolayı, derinlik ve canlılıkları daha fazladır böylece doğal dişe en yakın sonuçlar elde edilir.

Az aşındırma veya hiç aşındırma yapmadan uygulanan lamina vener’lerle dişler  çok daha estetik bir görünüm kazanır. Dişlerin görünürlüğünün artması, dudakların da daha hacimli görünmesini sağlar.

 

Anti Aging

Yüzünüzün eski gerginliğini kaybedip sarktığını, dudaklarınızın dolgunluğunu kaybettiğini düşünüyorsanız; sorun dışta değil, içtedir!

 

Yüzün zamanla çökmesi ,derin çizgiler; dişlerin ve çenenin aşınması, sert doku kaybı ile alt yüzün  boyutunun kısalmasına bağlıdır.

Yumuşak dokuya destek olan, onu gergin tutan alt yapı; dişler ve kemik dokusundadır. Dişler ve onları tutan çeneler üzerinde iyileştirici bir müdahale uygulamadan; sadece dışta cerrahi bir operasyon;,ulaşılması beklenen ideal genç ve güzel neticeyi vermekten uzak kalabilir.

 

Mükemmel ve solmayan bir gülüş, taze bir cilt, kusursuz bir çehre için önce; Estetik Diş Hekimliği Uzmanı, sonra gerekirse Plastik Cerrah ile görüşmeniz sıralaması faydalı olacaktır.

 

Yüz Konturları

Yüzde oluşan fizyolojik yaşlanmayı hyaluronik asitli dolgular botoks, PRP ile gençleştirebilir ve bir miktar geciktirebilirsiniz…

Yenilenmiş pırıl pırıl bir gülümsemeyle birlikte onu çerçeveleyen dudak ve yüzde hyoluronik asitli dolgularla desteklenerek tedavi tam sonuca ulaşır. Burada amaç fizyolojik yaşlanmayla kaybedilen dokulardaki kaybı tamamlayıp hastaya en güzel gülüşü sunabilmektir.

 

Hollywood Smile

Beyazlatma, ortodonti, veneerler ve kaplamaların bir arada kullanılmasıyla elde edilen, hekimlik ve sanatın birlikte uygulandığı, size özel ideal gülüş tasarımı…

Tüm bu aşamalar muhteşem bir gülüş tasarımı için kişinin ihtiyaçlarına yönelik planlanacak süreçlerdir.

 

Bilgisayar Destekli, Canlı Bir Gülüş Planlama

Önce fotoğraflarınız çekilir, ölçüleriniz alınır ve alınan ölçülerden modeller çıkartılır.

Çekilen fotoğraflarınıza bilgisayar ortamında planlamalarınız yapılır; Dudak, yüz ve dişler  göz önüne alınarak, en uygun diş formu ve boyutları belirlenir.

Alınan ölçüler ve dijital gülüş dizaynı ile hazırlanan fotoğraflar; alçı modeller üzerinde dişlerin prototiplerinin oluşmasına öncülük eder.
Bu prototipler daha sonra ağzınıza uygulanır ve yapılacak dişlerin önizlemesinin görünmesini sağlar.
2-3 gün içinde tamamlanabilen süreç ile kusursuz gülüşlere sahip olabilirsiniz.

 

Güzel bir gülüş size ne kazandırır?

“İyi insan, gülüşünü sevdiğiniz kişidir.” Fyodor Dostoyevski

Subscribe to our campaign

Copyrights © 2017 Dentram Dental Clinics
This site Cosmetic Dentistry and General Dentistry is intended to inform patients about the applications. The information contained in the site content is to inform, certainly no substitute for putting this information to medical purposes examination and diagnosis of the patient's physician.