Artık 3 boyutlu gülüş tasarlanıyor!

GÜLÜŞÜNÜZE SİHİRLİ DOKUNUŞ!

Bilgisayar destekli teşhis ve planlama yöntemleri dijital ortamda ortodontik tedaviniz için kullanılıyor. Tedavide olası sonuçların hesaplanması bile “Dijital Ortodonti” ile mümkün.

Erişkin ortodontik tedavisinde en önemli yenilik hastanın kendi kendine takıp çıkarabildiği, görünürde kolay farkedilmeyen Şeffaf Plaklardır. Öncelikle ilk muayenemizde, hastanın bu yöntem ile tedavi edilip edilemeyeceğine karar veriyoruz.

Hastanın tedaviye uygun bulunması durumunda,  alt ve üst dişlerden bir çift ölçü alınarak tedavi planlaması yapılıyor. Dijital ortodonti tedavisinde şeffaf malzemeden üretilen plaklar kullanılmak üzere alınan ölçü Amerika’ya  gönderiliyor,  Amerika’daki teknik ekiple tam bilgisayar desteği ile tedavi detaylandırılıyor. Tedavinizde kullanılacak olan plaklar, el değmeden, steril koşullarda ağzınıza uygun şekilde hazırlanıyor. Bu şeffaf plaklar dişlere kuvvet uygulayarak yer değiştirmelerini sağlarlar. Tedavi süreçleri boyunca dişlerin gerçekleştireceği yer değişiklikleri hesaplanarak her aşama için ayrı bir plak oluşturulup bir sonraki aşama hesaplanır ve böylelikle birbirini takip eden farklı safhalarda kullanılmak üzere tüm tedavi plakları başlangıçta hazırlanarak hastaya teslim edilir, kullanım detayları hakkında bilgi verilir. Böylelikle tedavi süreciniz başlar.

 

Dijital ortodontinin hastaya sunduğu avantajları oldukça fazla ve tedaviyi çekici kılacak boyutta. Hastanın tedavi sürecinde hekim kontrolüne gelmesinin sıklık zorunluluğunun olmaması bu avantajlardan biri. Bu sebeple yurt dışı veya şehir dışından tedaviye gelecek hastalar içinde uygun bir yöntem  olduğunu belirtebiliriz. Dijital ortodontinin diğer bir avantajı tedavi süresinin klasik tedavilere göre daha kısa olması ve en önemli avantajı da beslenme sırasında plakların çıkartılabilmesi ve hijyen kolaylığıdır.

 

Tedavinin en keyifli yanından bahsedecek olursak bir yandan dişleriniz güzel bir görünüme sahip olurken, bir yandan da istenildiği zaman çıkartabildiğiniz plaklar olması, oldukça ince ve hafif bir malzemeden üretilen bu şeffaf renkli plaklar; gün içerisinde ve uyurken de rahatlıkla kullanabildiğiniz bir tedavi imkanı sağlıyor. Kurumsal iş yaşamınızda, günlük hayatınızda; utanmadan sıkılmadan, gülüşünüzü ve ağzınızı kimseden saklamanıza gerek kalmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.Günde ortalama 20 saat kullanarak tedavinizden etkili sonuçları alabilirsiniz.Yalnızca yemek yerken çıkarmanız gereken plaklar ile tedavi bugüne kadar 1.5 milyonu aşkın kişiye uygulandı.  Sonuçlarının bilimsel olarak kanıtlandığı invisalign erişkin tedavilerinde yeni bir soluk, mükemmel bir tedavi alternatifi ve başarılı sonuçlara ulaştıran en trend ortodontik tedavi yöntemidir.

 

Subscribe to our campaign

Copyrights © 2020 Dentram Dental Clinics
This site Cosmetic Dentistry and General Dentistry is intended to inform patients about the applications. The information contained in the site content is to inform, certainly no substitute for putting this information to medical purposes examination and diagnosis of the patient's physician.