NEWS

Ağzında 85 Diş Olan Hastamızın Öyküsü

23 yıldır İstanbul’da hizmet veren Dentram Ağız ve Diş Sağlığı kliniği hekimleri pek çok ilginç ve zorlu vakayla karşılaştılar. Bunlar içinde öyle bir vaka vardı ki, hastamızın durumu itibariyle hem tıp literatürüne geçecek, hem de çeşitli zorluklar nedeniyle implant ve diğer diş tedavileri konusunda umutsuz olan hastalara umut olacak nitelikte.   2015 yılında, Dentram’ın kurucusu […]..

Ağız Kanserinde Düzenli Diş Kontrolünün Önemi

Ağız kanseri tüm kanser vakaları içinde yaklaşık 3%’lük oranla önemli bir kanser türü. Genel olarak iki kategoriye ayrılan ağız kanseri, ya ağız içi, ön bölgede (dudaklar, dudak içi, diş eti, damak, dilin ön kısmı) ya da dil kökü ve boğaz üst kısmında görülür. 40 yaşın üstünde görülme sıklığı daha fazladır ve erkeklerde kadınlara oranla yaklaşık […]..

Ortodonti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ortodonti hakkında hastalarımızın bize sıklıkla yönelttiği sorulara, kurucularımızdan Ortodontist Dr. Aylin Sezen Yalçın’ın yanıtlarını, sizler için derledik. Ortodonti her yaşta mümkün mü? Evet, kesinlikle. Ortodontik tedavi hakkında yaygın olan görüş, sadece çocuklara ve gelişme çağındaki gençlere uygulandığıdır. Oysa dişlerin yer değiştirmesi ve düzeltilmesi her yaşta mümkündür. Dolayısıyla ortodonti için herhangi bir yaş sını..

Flor (Florür) Uygulaması Çocuklar İçin Zararlı Mı?

Flor (Florür) Nedir? Yetişkinlerin kullandığı hemen her diş macununda ve deniz mahsulleri başta olmak üzere, çay gibi çeşitli gıdalarda da bulunan florür, kimi ülkelerde diş çürüklerinin azaltılması mücadelesinde şebeke sularına bile belli miktarda katılan doğal bir mineraldir. Son dönemde ise çocuklar üstünde olumsuz etkileri olup olmadığı tartışılıyor. Anne-babaların doğru bilgiye erişebilmesi için; kliniklerimizde, diş fırçalama [&h..

Ağzında 85 Diş Olan Hastamızın Öyküsü

23 yıldır İstanbul’da hizmet veren Dentram Ağız ve Diş Sağlığı kliniği hekimleri pek çok ilginç ve zorlu vakayla karşılaştılar. Bunlar içinde öyle bir vaka vardı ki, hastamızın durumu itibariyle hem tıp literatürüne geçecek, hem de çeşitli zorluklar nedeniyle implant ve diğer diş tedavileri konusunda umutsuz olan hastalara umut olacak nitelikte.   2015 yılında, Dentram’ın kurucusu […]..

14 Kasım Dünya Diyabet Günü Basın Bülteni

Dentram Diş ve Ağız Sağlığı Klinikleri Kurucusu Çene Cerrahı ve İmplantoloji Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın, Dünya Diyabet Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, zorlukları olmasına rağmen diyabet hastalarının da implant yaptırabileceklerini söyledi. Yalçın, diyabetli kişilerin diş hekimine gitmeden önce neler yapması gerektiğini anlattı. Diyabetli Hastalar da İmplant Yaptırabilir Dentram Diş ve Ağız Sağlığı Klinikleri Kurucusu Çene [&he..

Dentram Academy 2017-2018 Kursları Başlıyor

Çene Cerrahisi uzmanı, Kurucu Başkanımız  Prof. Dr. Serhat Yalçın’ın direktörlüğünde eğitimlerine devam eden, Dentram Diş Klinikleri Eğitim Platformu “DENTRAM ACADEMY” 2017-2018 kurs programı belli oldu.   Başvurular için www.dentramacademy.com üstünden form doldurabilir, ayrıntılı bilgi için 0532 764  54 00’dan bilgi alabilirsiniz. Dentram Academy Kurs Programı Temel İmplantoloji Eğitimi (15-16 Aralık 2017) İleri İmplantolo..

20 Yaş Dişleri Başınızı Ağrıtmasın

20 Yaş Dişleri Hangi Sorunlara Yol Açar? 20 yaş dişleri çenelerimizin en arkasında yer alan ve genellikle 20 yaşlarında çıkan dişlerdir. Çoğunlukla kişilerin çenelerindeki darlık veya genişlik nedeniyle kendilerine yer bulamazlar, gömük kalırlar ya da ancak kısmi olarak çıkarlar.   20’lik dişler normal olarak çıksalar bile, ağzımızda çok geride yer aldıkları için etkin fırçalama yapılamaz. Yeterince […]..

İmplant Tedavisi Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

İmplant uygulaması yaptırmak üzere kliniklerimize gelen hastalarımız, implant tedavisi hakkında çeşitli endişelerini dile getirirler. Bunların çoğu, yanlış ya da eksik bilgiden veya işinin ehli olmayan kişilerce yapılmış, başarısız tedavi örneklerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, diş implantı yaptırmak isteyenler için bazı noktaları aydınlatmak istedik. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen implant tedavileri sayfamızı ziyaret edin. &nbs..

Düğün Listenize Kusursuz Bir Gülüş Ekleyin

Kusursuz Bir Gülüş İçin; Düğünden Önceki Bir Yıl İçinde Yaptırmanız Gereken Tedaviler Düğünden 1 yıl önce: Dişlerinizde çapraşıklık mı var? Ortaokul yada lise çağlarında yaptırmadığınız “Ortodontik Tedavinin” tam zamanı.. Günümüzde artık şeffaf plaklarla ve görünmeyen tellerle de dişleriniz düzenlenebiliyor. Bu uygulamalar için uzman bir ortodontiste görünmeniz gerekir. İhmal ettiğiniz Gömük 20 yaş dişlerinizi çektirin. Genellikle bu [..

Dentram Akademi İlk Kursu Temel İmplantoloji tamamlandı

Dentram Akademi ; Çok uzun yıllardır edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile meslektaşlarına Temel implantoloji eğitimini tamamladı. 3 modülden oluşan İmplantoloji kurslarının 2. aşama olan İleri İmplant Cerrahisi Kursu 5-6 Mayıs 2017 tarihinde yapılacaktır, Ayrıntılı Bilgi: www.dentramacademy.com..

Ağrısız Anestezi; STA Bilgisayar Destekli Anestezi Cihazı

STA, diş hekimlerine anestezi uygulamalarını, kontrol edilebilen, hastanın ağrı eşiğinden düşük bir hız ile, hemen hemen anestezi uygulamasının hemen ardından anestezinin başlamasına imkan vererek yapılmasına olanak sunmaktadır. STA, diş hekimliği rutininde uygulanan tüm enjeksiyonların yapılmasına olanak sağlamaktadır. STA sisteminde bulunan tek diş anestezi modu ile gerçekte çok ağrılı olduğu bilinen intraligamenter anestezi uygulama..

Subscribe to our campaign

Copyrights © 2017 Dentram Dental Clinics
This site Cosmetic Dentistry and General Dentistry is intended to inform patients about the applications. The information contained in the site content is to inform, certainly no substitute for putting this information to medical purposes examination and diagnosis of the patient's physician.