Gülüş Tasarımı İle Daha Işıltılı Gülüşler

 

DAHA IŞILTILI GÜLÜŞLER

Muhteşem bir gülüş yüzünüzün en çekici kısmı olabilir. Güzel bir gülümseme sizin sağlığınızı, başarınızı, gençliğinizi ve samimiyetinizi yansıtır. Bu nedenle gülümsemenizle barışık olmanız çok önemli.

Diş hekiminiz çeşitli tekniklerle size daha güzel bir gülüş sunabilir. Basit birkaç adımda daha iyi hissedeceğiniz bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

 

Güzel bir gülümseme için seçenekler:

Diş renginde dolgular

Diş rengindeki z dolgular ile çürüklerinizden ve eski metal dolgularınızdan kurtulabilirsiniz. Kompozit dolgular, seramik inley veya onleyler ile daha sağlıklı ve estetik dişlere sahip olabilirsiniz.

 

Diş beyazlatma

Diş rengi birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Çay, kahve,  şarap, renkli meyve suları gibi içecekler, renkli gıdalar, sigara ve hatta yaşlanma ile diş renkleriniz koyulaşabilir. Diş beyazlatma yöntemi ile diş renginiz birkaç ton kadar açılabilir. Diş beyazlatma iki şekilde uygulanır. Ofis tipinde hekim klinikte daha güçlü beyazlatıcı ilaçlar ve lazer ile dişlerinizi beyazlatabilir. Bu yöntem çok etkilidir ve dakikalar içerisinde daha beyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Diğer yöntem ise evde uygulanan yöntemdir. Dişlerinize özel hazırlanan plaklar içesine daha düşük dozda beyazlatıcı ilaçlar yerleştirerek daha uzun sürede dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Bazı durumlarda ise her iki yöntem birlikte uygulanmaktadır.

 

Laminate veneerler

Veneerler ince, diş renginde kabuk şeklindeki porselenlerdir. Dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılır ve boşlukların kapatılması, diş şekillerinin değiştirilmesi, diş renginin değiştirilmesi ve diş boylarının uzatılması gibi birçok değişiklikte başarılı ile kullanılmaktadır. Gülüşünüzü tamamen yenilemek istediğinizde dişlerinize zarar vermeden uygulanabilecek en iyi yöntemlerden biridir.

 

Ortodontik tedavi

Dişlerdeki çapraşıklıklar, kapanış bozuklukları, boşluklar ortodontik tedavi ile düzeltilebilir. Metal braketlerle tedaviler yapılabildiği gibi diş rengindeki seramik braketlerle, şeffaf plaklarla (invisalign)ve dişlerin iç kısmına yerleştirilen braketlerle de tedaviler yapılmaktadır. Böylece tedavi süresinde estetik olarak da herhangi bir değişiklik yaşamadan tedaviniz tamamlanabilir. Ortodontik tedavi ile doğal dişlerinizde herhangi bir işlem yapılmadan daha sıralı, düzgün ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

 

Tam seramik kuronlar

Dişlerinizde çürükler nedeniyle oluşan harabiyetler,  kırıklar, büyük dolgular varsa tam seramik kuronlar sizin için uygun bir seçenek olabilir. Kuronlar sayesinde hem estetik olarak daha güzel dişlere kavuşursunuz hem de dişlerinizdeki problemler tedavi edilir ve dişlerinizin ömrünü uzatmış olursunuz. Tam seramik kuronlar daha şeffaf estetik restorasyonlardır ve doğal diş görünümü sağlamak için çok avantajlıdır.

 

Yeni bir gülüş için ilk adım

Gülümsemenizi daha güzel hale getirmek için ilk olarak detaylı bir muayene yapıp sizin için en uygun yöntemi ve ihtiyaçlarınızı belirlemek gerekir. İlk randevuda fotoğraflarınız, diş modelleriniz alınır ve istekleriniz ve beklentileriniz doğrultusunda ön çalışma yapılır. Öncelikle yapılan çalışma denenir ve sizi istediğiniz gülümsemeye kavuşturacak düzenlemeler yapılarak tedaviye başlanır.

 

Gülümsemenizi test edin!

Bir ayna karşısına geçin şu soruları kendinize sorun;

  • Dişlerinizin görüntüsünü seviyor musunuz?
  • Renginden hoşlanmadığınız bir dişiniz var mı?
  • Dişlerinizin arasında boşluklar var mı?
  • Dişlerinizde kırık ya da çatlaklar var mı?
  • Eksik dişiniz var mı?
  • Herhangi bir dişinizde çapraşıklık var mı?
  • Dişleriniz çok uzun ya da çok kısa mı?
  • Dişlerinizin şeklinden veya pozisyonundan memnun musunuz?
  • Gülerken dişetleriniz fazla görünüyor mu?

Eğer cevaplarınız gülümsemenizi değiştirmeniz gerektiğini gösteriyorsa vakit kaybetmeden yeni bir gülümsemeye kavuşmak için bir adım atın…

Similar Treatments

Dişleriniz Gerçekten Temiz mi?

Dişleriniz Gerçekten Temiz mi?

ARE YOUR TEETH REALLY CLEAN? Mouth hygiene plays an important role in oral and dental health protec

Who is Orthodontist ?

Who is Orthodontist ?

What is Orthodontics ? The word Orthodontics, which comes from the orthodontic or orthodox Greek ro

Dijital Tek Diş Anestezi (STA)

Dijital Tek Diş Anestezi (STA)

Lokal anestezi, vücudun belli bir bölgesinde topikal olarak ya da enjektör yardımı ile uygulanan bi

Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

              Ortodontik Tedavi Hızlanıyor Dentram olarak, diş h

Sağlıklı Dişeti Nasıl Görünür?

Sağlıklı Dişeti Nasıl Görünür?

Sağlıklı dişeti açık pembe renktedir. Sert kıvamlı, yüzeyi portakal yüzeyi gibi pürtüklü ve dişi sı

Social Media

Subscribe to our campaign

Copyrights © 2017 Dentram Dental Clinics
This site Cosmetic Dentistry and General Dentistry is intended to inform patients about the applications. The information contained in the site content is to inform, certainly no substitute for putting this information to medical purposes examination and diagnosis of the patient's physician.