Diş Tellerine Veda (Şeffaf Sağlık) Invisalign

INVISALIGN TEDAVİSİ (TELSİZ ORTODONTİK TEDAVİ)

Invisalign Braketsiz Ortodontik Tedavi; yaygın olarak kullanılan metal veya porselen braketler ve bunlara uygulanan teller ve elastiklerden çok daha farklı bir tedavi yöntemidir. Ortodontide Invisalign özellikle çapraşık dişlerin çok daha kısa sürede dışarıdan fark edilmeyen, estetik görünümü bozmayan ve yüzeyi son derece parlak olan aygıtlarla tedavi edilmesine olanak sağlıyor.

Ortodontide kapsamlı ve güvenceli bir tedavi yöntemi olan Invisalign yönteminin, etkisi pek çok vakalarda kanıtlanmış ve onaylanmıştır. Bu yöntemle eğri ve çapraşık dişleri efektif olarak ve pratik bir şekilde düzeltir. Bu sistemde hareketli bir elastik malzeme yardımı ile hafif basınç uygulanarak dişlerin etkin, doğru ve hızlı bir şekilde istenilen ideal pozisyona getirilmesini sağlar. Uygulama neredeyse hiç göze çarpmayan şeffaf plaklarla adım adım tedavi evreleri oluşturularak yapılmaktadır. Plaklar yumuşak-orta-kalın olarak sınıflandırılan gruplardan oluşmaktadır.

Diğer Ortodontik Tedavilerde olduğu gibi hastanın ölçüsü alınır ve ölçülere uygun dişlerin hareketini sağlayacak şeffaf plaklar (düzelticiler) üç boyutlu özel bilgisayarlı sistemler ile hazırlanır. Dişlerin düzgün diziliş konumlarıyla ilgili görünüm ortodontik tedavinin başlangıcında hastaya sanal ortamda görsel olarak sunulur.

Tedavi Ortodonti uzmanları tarafından yapılmalıdır.Süreci planlayan program tekniği sayesinde, her bir tedavi aşamasında farklı katman kalınlıklarındaki 3 farklı aparey birer hafta aralıkla takılır.

Invisalign Yönteminin Sağladığı Avantajlar

Hastalar ortodontik tedavi sürecinde rahat bir şekilde konuşup gülebilir, kullanılan aparey hemen hemen hiç fark edilmeyen şeffaf malzemelerden üretilmiştir, çıkarılabilir olduklarından yemek yeme esnasında zorluk çekilmez, yemek sonrası ise dişleri temizlemek daha kolaydır. Rahat, göze görünmeyen ve ağrısız, acısız bir tedavi imkanı verir.

Şeffaflığı sayesinde tam bir estetik uyum sağlar. Ağızda takılı iken hiçbir şekilde konuşma ve telaffuzda sorun yaratmaz. Tamamen hijyenik ve özel bakım gerektirmeyen yapısal özelliğe sahip olup, daha az sayıda ve daha kısa süren ara kontroller gerektirir.

 

Similar Treatments

Dişleriniz Gerçekten Temiz mi?

Dişleriniz Gerçekten Temiz mi?

ARE YOUR TEETH REALLY CLEAN? Mouth hygiene plays an important role in oral and dental health protec

Who is Orthodontist ?

Who is Orthodontist ?

What is Orthodontics ? The word Orthodontics, which comes from the orthodontic or orthodox Greek ro

Dijital Tek Diş Anestezi (STA)

Dijital Tek Diş Anestezi (STA)

Lokal anestezi, vücudun belli bir bölgesinde topikal olarak ya da enjektör yardımı ile uygulanan bi

Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

              Ortodontik Tedavi Hızlanıyor Dentram olarak, diş h

Sağlıklı Dişeti Nasıl Görünür?

Sağlıklı Dişeti Nasıl Görünür?

Sağlıklı dişeti açık pembe renktedir. Sert kıvamlı, yüzeyi portakal yüzeyi gibi pürtüklü ve dişi sı

Social Media

Subscribe to our campaign

Copyrights © 2017 Dentram Dental Clinics
This site Cosmetic Dentistry and General Dentistry is intended to inform patients about the applications. The information contained in the site content is to inform, certainly no substitute for putting this information to medical purposes examination and diagnosis of the patient's physician.