Dijital Tek Diş Anestezi (STA)

Lokal anestezi, vücudun belli bir bölgesinde topikal olarak ya da enjektör yardımı ile uygulanan bir ilaç yoluyla, bilinç düzeyini etkilemeden ağrı hissinin engellenmesidir.

 

Dental işlemler sırasında ağrı hissinin önlenmesi, hasta ve diş hekimi arasındaki ilişkiyi arttırarak, güven geliştirebilmekte, korku ve anksiyetenin hafiflemesini ve hastanın dental girişimlere karşı olumlu bir tavır sergileyebilmesini sağlamaktadır.

Çocuk Diş Hekimliğinde Anestezi

ortodonti tedavisi kaç yaşında başlarÇocuk diş hekimliğinde, toksisite riskini ve kaza sonucu dudak veya dil ısırma gibi travmaya neden olacak durumları önleyebilmek için anestezi süresini en aza indiren, uygun dozda anestezik solüsyon kullanılmalıdır.

 

STA (single tooth anesthesia) bilgisayar kontrollü lokal anestezi uygulama sistemlerinin en gelişmişlerindendir. Anestezik solüsyonun bilgisayar sistemi ile düşük hızda verilmesi, hastanın ağrı eşiğinin altında, klinik açıdan daha verimli yeni bir anestezi yönteminin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

dentram pedodonti randevu

 

 

 

 

Geleneksel lokal anestezilerin dezavantajları:

  • İnfiltrasyon anestezileri bukkal kıvrımın penetrasyonuna dayalı olarak uygulandığından gereksiz yere bitişik dokuların (örneğin dil ve dudak) uyuşmasına neden olmaktadırlar.
  • Alt çenede blokaj anestezileri, az sayıda tedavi edilmesi gereken diş olmasına karşın alt çenenin yarısının uyuşmasına neden olmaktadır. Ayrıca alt çenenin sağ ve sol tarafında işlem yapılması gerektiğinde bu durum tedavinin yapılmasını engellemektedir.
  • Periodontal anestezi yönteminde anestezik solusyon kuvvetle diş soketine verilirmektedir, bu durum dişi kaldırırken intraligamenter alanda ve dokularda geri dönüşümsüz hasara neden olmaktadır.

 

STA sistemine özgü olan enjeksiyonlar geleneksel yöntemlerin dezavantajlarını yıkmaktadır.

 

dijital tek diş anesteziTek diş anestezi tekniği ile geleneksel periodontal anestezi tekniği, bilgisayarlı kontrol yöntemi ve DPS teknolojisi ile değiştirilmiş ve enjeksiyon işlemi tek veya birden çok diş için tercih edilebilir olmuştur. Tek diş anestezisi çenenin her iki tarafında işlem yapılmasına da olanak sağlamaktadır.

 

Lokal anestezi uygulamaları çoğu zaman çocukta endişeye neden olabilmektedir. Hem bu endişeleri gidermek, hem de uygulama kolaylığı ve tedavinin devamında sağlıklı ilerleyebilmek adına, dijital tek diş anestezi yöntemi tercih edilmelidir.

 

Dijital Anestezinin Diş Tedavilerindeki Avantajları

STA tekniği uygulama yönteminin kolaylığı lokal anestezinin basınç kontrolü ile uygulanabilmesi gibi avantajlar sunmaktadır. Lokal anestezi gereksinimi olan hastalarda STA tekniği, anesteziyi tek dişte sağlayarak daha konforlu bir şekilde çalışabilme olanağı sunmaktadır.

 

Endişe ve korkunun yoğun olduğu hastalarda tek dişe uygulanan STA yöntemi ile geleneksel lokal anestezi yöntemlerine farklı bir bakış açısıyla yararlanabilme olanağı sunulmakta ve böylece tedavi sırasında meydana gelecek olumsuzlukların en aza indirilmesi amaçlanmaktadır.

 

Geleneksel lokal anestezi işlemleri sonrasında tedavi gereksinimi olan dişin dışında çevre dokularda uyuşmakta ve bu durum çocukta korkuya neden olabilmektedir.STA tekniğinin kullanılması var olan olumsuzlukların en aza indirilmesi ile tedaviyi daha başarılı bir şekilde gerçekleştirmeye olanak sunabilmektedir.

 

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti) tedavileri hakkında ayrıntılı bilgi veya randevu almak için, 444 3 347 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Similar Treatments

Dişleriniz Gerçekten Temiz mi?

Dişleriniz Gerçekten Temiz mi?

ARE YOUR TEETH REALLY CLEAN? Mouth hygiene plays an important role in oral and dental health protec

Who is Orthodontist ?

Who is Orthodontist ?

What is Orthodontics ? The word Orthodontics, which comes from the orthodontic or orthodox Greek ro

Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

              Ortodontik Tedavi Hızlanıyor Dentram olarak, diş h

Sağlıklı Dişeti Nasıl Görünür?

Sağlıklı Dişeti Nasıl Görünür?

Sağlıklı dişeti açık pembe renktedir. Sert kıvamlı, yüzeyi portakal yüzeyi gibi pürtüklü ve dişi sı

Gülüşünüzle Gençleşin!

Gülüşünüzle Gençleşin!

Dişleriniz ve AntiAging Kadınların en çok merak ettiği konulardan biri genç kalabilmek… Antia

Social Media

Subscribe to our campaign

Copyrights © 2017 Dentram Dental Clinics
This site Cosmetic Dentistry and General Dentistry is intended to inform patients about the applications. The information contained in the site content is to inform, certainly no substitute for putting this information to medical purposes examination and diagnosis of the patient's physician.