Uzmanlık Alanı : Protetik Diş Tedavisi Uzmanı


İstanbul doğumlu olan Dr. İpek Aksoy lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra doktora eğitimine aynı üniversitenin Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalında devam etti. “Farklı yapıştırma simanları ile yapıştırılan zirkonyum alt yapıların retantif özelliklerinin in vitro olarak incelenmesi” konulu tezi ile doktora eğitimini tamamlayarak Dr. Med. Dent ünvanını aldı. Dr. İpek Aksoy, birçok poliklinik ve hastanede görev aldıktan sonra Dentram ailesine katıldı. Diş hekimliği ile ilgili birçok seminer programlarına katılmış olup ve çeşitli konularda sertifika almıştır. Mesleki ilgi alanları estetik diş hekimliği uygulamaları, gülüş tasarımı, zirkonyum sistemler ve adeziv uygulamalar, implant destekli sabit ve hareketli protezlerdir.

Uzmanlık Alanı : Prosthetic Dentistry Specialist


Born in Istanbul, Dr. İpek Aksoy completed her high school education in Kabataş High School. After graduating from the Faculty of Dentistry in Marmara University, she received her doctorate in the Department of Prosthetic Dentistry of the same university. She received the “Dr. Med. Dent” title by completing her doctorate degree with her thesis study titled “In vitro evaluation of retentive properties of different luting cements on zirconia copings”. After serving in many polyclinics and hospitals, Dr. Aksoy has eventually become a part the Dentram family. She participated in many seminar programs relating to dentistry and received certificates in many subject matters. Her professional fields of interest include aesthetic dentistry applications, smile design, zirconium systems and adhesive applications, and fixed and removable dentures on implants.

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.