Dr. Aylin Sezen Yalçın

Uzmanlık Alanı : Ortodonti Uzmanı


Aylin Sezen Yalçın, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Aynı sene, İstanbul Üniversitesinin Ortodonti ve çene Ortopedisi Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmalarına başladı. 1999 yılında , “ Ortodontik braketlerden serbestlenen florürün etkisi ile braket çevresindeki mine dokusunda meydana gelen değişikliklerin in vitro olarak araştırılması “ konulu tez ile Dr. Med. Dent ünvanını aldı. Çocuk ve Erişkin Ortodontik tedavileri her sistemini kliniğinde uygulamaktadır.Invisalign uygulayıcısıdır. Erişkin ortodontisi ve cerrahi- ortodonti ortak vakaları, 10-14 yaş arası çocuklarda, çenelerin büyüme gelişiminin yönlendirilmesi konusu özellikle ilgi alanına girmektedir. Habere Dikkat haber portalında haftalık yazılar yazmaktadır. Türk Ortodonti Derneği, World Federation of Orthodontics,American Association of Orthodontics, İstanbul Diş Hekimliği Odası ve KAGİDER üyesidir.

Dr. Aylin Sezen Yalçın

Uzmanlık Alanı : Orthodontist


Aylin Sezen Yalçın graduated from the Faculty of Dentistry, İstanbul University, in 1993. In the same year, she began to serve as a research assistant in the Department of Orthodontics and Maxillofacial Orthopedics, İstanbul University. In 1999, she received the “Dr. Med. Dent” title with her thesis study titled “In-vitro Analysis of the Changes in the Enamel Tissue Surrounding Braces that Occur as a Result of the Fluoride Released from Orthodontic Adhesives”. She applies all the systems relating to orthodontic treatments for children and adults in her clinics. She is in applier of Invisalign. Her special fields of interest include joint cases of adult orthodontics and surgical orthodontics, and guiding of maxillary growth in children between 10 to 14 years of age. She writes weekly columns for the “Habere Dikkat” news portal. She is a member of the Turkish Orthodontic Society, the World Federation of Orthodontics, the American Association of Orthodontics, İstanbul Chamber of Dentists and the Women Entrepreneurs Associational Turkey (KAGİDER).

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.