Diş Tellerine Veda (Şeffaf Sağlık) Invisalign – Orthero

Diş Tellerine Veda (Şeffaf Sağlık) Invisalign – Orthero

INVISALIGN TEDAVİSİ (TELSİZ ORTODONTİK TEDAVİ)

Invisalign Braketsiz Ortodontik Tedavi; yaygın olarak kullanılan metal veya porselen braketler ve bunlara uygulanan teller ve elastiklerden çok daha farklı bir tedavi yöntemidir. Ortodontide Invisalign özellikle çapraşık dişlerin çok daha kısa sürede dışarıdan fark edilmeyen, estetik görünümü bozmayan ve yüzeyi son derece parlak olan aygıtlarla tedavi edilmesine olanak sağlıyor.

Ortodontide kapsamlı ve güvenceli bir tedavi yöntemi olan Invisalign yönteminin, etkisi pek çok vakalarda kanıtlanmış ve onaylanmıştır. Bu yöntemle eğri ve çapraşık dişleri efektif olarak ve pratik bir şekilde düzeltir. Bu sistemde hareketli bir elastik malzeme yardımı ile hafif basınç uygulanarak dişlerin etkin, doğru ve hızlı bir şekilde istenilen ideal pozisyona getirilmesini sağlar. Uygulama neredeyse hiç göze çarpmayan şeffaf plaklarla adım adım tedavi evreleri oluşturularak yapılmaktadır. Plaklar yumuşak-orta-kalın olarak sınıflandırılan gruplardan oluşmaktadır.

Şeffaf Ortodontik Tedavi

Diğer Ortodontik Tedavilerde olduğu gibi hastanın ölçüsü alınır ve ölçülere uygun dişlerin hareketini sağlayacak şeffaf plaklar (düzelticiler) üç boyutlu özel bilgisayarlı sistemler ile hazırlanır. Dişlerin düzgün diziliş konumlarıyla ilgili görünüm ortodontik tedavinin başlangıcında hastaya sanal ortamda görsel olarak sunulur.

Tedavi Ortodonti uzmanları tarafından yapılmalıdır.Süreci planlayan program tekniği sayesinde, her bir tedavi aşamasında farklı katman kalınlıklarındaki 3 farklı aparey birer hafta aralıkla takılır.

Invisalign Yönteminin Sağladığı Avantajlar

Hastalar ortodontik tedavi sürecinde rahat bir şekilde konuşup gülebilir, kullanılan aparey hemen hemen hiç fark edilmeyen şeffaf malzemelerden üretilmiştir, çıkarılabilir olduklarından yemek yeme esnasında zorluk çekilmez, yemek sonrası ise dişleri temizlemek daha kolaydır. Rahat, göze görünmeyen ve ağrısız, acısız bir tedavi imkanı verir.

Şeffaflığı sayesinde tam bir estetik uyum sağlar. Ağızda takılı iken hiçbir şekilde konuşma ve telaffuzda sorun yaratmaz. Tamamen hijyenik ve özel bakım gerektirmeyen yapısal özelliğe sahip olup, daha az sayıda ve daha kısa süren ara kontroller gerektirir.

Şeffaf Sağlık Invisalign – Orthero Tedavi Fiyatları Ne Kadardır?

Şeffaf Sağlık Invisalign – Orthero Tedavi Fiyatları için Dentram Diş Klinikleri Ortodonti bölümüne müracaat edebilirsiniz. Ortodontik tedavi ile ilgili muayene olmak ve bilgi almak için

  • Bağdat Caddesi Kliniğimiz için 0 216 363 36 36 – 0533 5720874
  • Levent Kliniğimiz için 0 212 280 88 00 – 0532 7645400

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Benzer Tedaviler

Dişleriniz Gerçekten Temiz mi?

Dişleriniz Gerçekten Temiz mi?

Dişleriniz Gerçekten Temizmi? Ağız ve diş sağlığının korunmasında ağız içi hijyenin sağlanması önem

Şeffaf Plak Invisalign (Telsiz Ortodontik Tedavi) Nedir?

Şeffaf Plak Invisalign (Telsiz Ortodontik Tedavi) Nedir?

Şeffaf Plak Invisalign (Telsiz Ortodontik Tedavi) Nedir? Ortodonti bilindiği üzere dişlerdeki çapra

Çocuk Diş Tedavilerinde Genel Anestezi Uygulaması

Çocuk Diş Tedavilerinde Genel Anestezi Uygulaması

Çocuk Diş Tedavisinde Yaklaşımın Önemi Çocuk diş tedavileri özel bir bakış açısıyla özen ve sabır i

Dijital Dental Anesthesia (STA)

Dijital Dental Anesthesia (STA)

Lokal anestezi, vücudun belli bir bölgesinde topikal olarak ya da enjektör yardımı ile uygulanan bi

Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

Ortodontik Tedavi Hızlanıyor

Dentram olarak, diş hekimliğindeki bilimsel yenilikleri, güncel tedavi yöntemlerini ve son teknoloj

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.