Dentram Kids

Çocuklarda Diş Sağlığı

Çocuklarda diş sağlığı zaman zaman göz ardı edilen, oysa en az yetişkin diş sağlığı kadar önemli bir konudur. Süt dişlerinin geçici olması bu yanlış algının temel sebebidir. Süt dişlerinin bakımı ve gerekli hallerde tedavisi, çocuğun sağlığı açısından kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası'nda Minik Konuklarımızı Ağırladık

Pedodonti Uygulamaları

Pedodonti (çocuk diş hekimliği) gerek yaptığı uygulama ve tedavilerin kapsamı, gerekse çocuğun yetişkinliğinde ortaya çıkabilecek ağız/diş sorunlarına erkenden çözüm bulabilmesiyle önemli bir branştır.0-13 yaş arası çocukların diş sağlığıyla ilgilenen Pedodonti,  çocuklarda sıklıkla görülebilen süt dişi çürüklerinin tedavisi, parmak/dudak emme gibi olumsuz sonuç doğuran davranışların sona erdirilmesi, çene bozuklukları gibi uygulamaların yanı sıra, çocukların dişlerinin korunması ve ergenlik dönemine sağlıklı biçimde geçmesinde önemli rol oynar.

Pedodonti tedavileri hakkında ayrıntılı bilgi veya randevu almak için, 444 3 347 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.


Bu Kategorideki Diğer İçerikler

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2020 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.