Çocuk Diş Tedavilerinde Genel Anestezi Uygulaması

Çocuk Diş Tedavisinde Yaklaşımın Önemi

çocuklarda genel anesteziÇocuk diş tedavileri özel bir bakış açısıyla özen ve sabır ister. Çocukların diş hekimi ile tanışmaları küçük yaşlarda olduğundan, diş hekimi tavrı çocukların doktorlara ve ilerde yaşayacağı sağlık tecrübelerindeki endişelerine bir zemin hazırlar.

Biz kliniklerimizde, çocuklarımıza 3 yaşında diş hekimi kontrollerine gelmeye başlamalarını öneriyoruz. Çocuk diş tedavilerini bu konunun uzmanı olan Pedodontistlerin yapmasına, klinik ortamının çocukların seveceği şekilde hazırlanmasına, yaklaşımların da benzer şekilde çocuğa diş hekimini sevdirecek şekilde olmasına maksimum özeni gösteriyoruz.
Uzun yıllara dayanan deneyimlerimizden gördük ki, bu bakış açısıyla yaptığımız tedavilerin sonucunda, ilk karşılaşmada kliniğin kapısından girmeye çekinen çocuklarımız bir süre sonra kliniğe güle oynaya gelmektedir. Böylece hem çocuklar hem de anne babalar tedavi sürecini mutlu olarak geçirirler.

Çocuk Diş Tedavilerinde Genel Anestezi Ne Zaman Gereklidir?

Çocuğun dişlerinde çok sayıda çürük ve çekilmesi gereken diş olduğu durumlarda çocuk tedavileri zorlaşmaktadır. Özellikle anestezi yapılırken iğneden dolayı oluşan kaygılar (tek diş STA anestezisi bu sorunu belli ölçüde azaltabilmektedir) çocuğun tüm uğraşlara rağmen tedavisini imkânsız hale getirebilir. Çocuk ağzını hiç açmıyor, sürekli ağlıyor, anne babasının kucağından inmek istemiyorsa ve bu davranışlar kliniğe alışma aşamalarından sonra dahi hiç değişmiyorsa genel anesteziye başvurulmaktadır.
Çocuğun çok sayıda ağrılı ve çekilmesi gereken dişle yaşamının zorlaşması,  yemek dahi yiyememe durumuna gelmesi diş tedavilerinin yapılmasını mecburi hale getirir. Genel anestezi altında 1 saat içinde gerekli tüm tedaviler yapılır. Çocuk da tek seferde yapılan işlemle tüm sorunlarından kurtulmuş olur. Bu işlemden sonra gece hastanede kalınmasına gerek yoktur.
Çocuk diş tedavileri hakkında ayrıntılı bilgi veya randevu almak için, 444 3 347 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Benzer Tedaviler

Süt Dişleri

Süt Dişleri

Süt Dişleri Hangileridir, Ne Zaman Çıkarlar? Bebeğiniz doğduğunda 20 tane süt dişi çenesinde hazır

Flor Uygulaması

Flor Uygulaması

    Çocuklarda hem süt dişlerine hem de daimi dişlere uygulanan yerel fluorid uygulamalar

Fissür Örtücü

Fissür Örtücü

  Diş çürüklerinin genellikle başladığı nokta olan “fissür” yani dişin çiğneyici yüzeyinde bul

Süt Diş Çekimi

Süt Diş Çekimi

  Süt dişleri 6-8 yaşlarında değişmeye ve yerlerini kalıcı dişlere bırakmaya başlar. Diş değiş

Sosyal Medya

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için mail adresinizi gönderiniz

Copyrights © 2017 Dentram Diş Klinikleri
Bu site Estetik Diş Hekimliği ve Genel Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.